Polecane posty

popo73    78

Nie zapominajcie jeszcze źe bardzo duźo rolników zostawiło pszenice z 2015 roku.pytając się tylko moich znajomych w gminie naliczyłem ponad 3000 ton.jak to wszystko ruszy ze sprzedaźą w nowym roku to zle wróźe.ja swoją sprzsdałem do chemirolu za 705 netto.myśle źe to dobra cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

Kolego miej Ty trochę honoru i opisz wkoncu swoją agrotechnike.

Nie zawracaj sobie nim głowy, przecież to internetowy trol, w każdym temacie pisze głupoty. Takiego trzeba ignorować to umrze śmiercią naturalną... 


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie zawracaj sobie nim głowy, przecież to internetowy trol, w każdym temacie pisze głupoty. Takiego trzeba ignorować to umrze śmiercią naturalną...

Prawda.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qawsedr    1

Tu masz rację że rolnicy powinni strajkować, ale z tego co widzę to od wyborów rolnikom jest chyba dobrze. Może wynika to też z tego, że brakuje przywódcy, który by rolników pociągnął.Znaczy jest niejaki Izdebski, ale to przydupas Kaczyńskiego i on rolników na ulice napewno nie wyciągnie.

 

Uważasz że wyjście na ulicę rozwiąże problem...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jakie u ciebie są koszta  produkcji pszenicy

 

wiedza kosztuje, jak chcesz to podamy ci nr kont i odpowiednią sumkę do wpłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Ale ty nie masz niczego do zaoferowania a tym bardziej za pieniądze no chyba że pszenicę po 1000 bo masz wysokie koszta .Kolega chce sprzedać pszenicę po 650 ale nie może znaleźć kupca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Widzę, ze forum jest silnie monitorowane. Jak tylko podnosi się temat protestów społecznych, pojawiają się znikąd trole co zaraz wszystko negują.

W kwestii cen - w styczniu jeśli złotówka się nie osłab, obstawiam zjazd cen w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale jaki zjazd w dół, na giełdach światowych? Złotówka nie ma wpływu na giełdowe ceny zbóż.

A ceny zbóż w PL opierają się właśnie na tych giełdach.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Na giełdach w dół, a jak kurs złotówki do euro i dolara się nie zmieni, to także i u nas

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Jakie w bzdury piszecie... Gdzie u was spadki na giełdach teraz? Od dwóch dni giełda zamknięta. Ostatnie notowanie z piątku ceny w górę. Wyrównane zostały ostatnie szczyty. A najlepszy jest ten co po sąsiadach naliczył 3000 ton pszenicy z 2015 roku. Bzdury. Ilość wręcz marginalna. Średni młyn przerabia 500 ton na dobę. Dodawać ceny a nie bzdury nie na temat pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Ja pisze o przewidywaniach w styczniu - lutym, a nie obecnej sytuacji na giełdach. Nie widać podstaw ani politycznych, ani technicznych do wzrostu cen zboża na giełdach, zwłaszcza pszenicy. Bardzo bym chciał, aby cena utrzymała się w okolicach 170 euro za tonę ale może to być mało realne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3513

ojej jak macie wysokie koszta to zwijajcie interes  lub je obniżcie

KOlego żebyś ty pierwszy nie zwinął interesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118

Uważasz że wyjście na ulicę rozwiąże problem...?

Cofając się lata wstecz za czasów Śp.A.Leppera te wyjście na ulice coś dawało, a teraz trudno powiedzieć. Myślę, że rolnicy pogodzeni z losem....

Edytowano przez grzeskw75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Czytałeś kiedyś trylogię ?

"Jak się nie będą ciebie bać, to się będą z ciebie śmiać"

Tyle lat, a to nadal aktualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

A Reymonta znasz?

'Chłop jak sięga, to przysięga. Jak dostaje, to przestaje.'

 

Dlatego będą się śmiać. Zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Kolego miej Ty trochę honoru i opisz wkoncu swoją agrotechnike.

Co Ty piszesz o jego honorze jak on nawet nie wie co to jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

a jakie u ciebie są koszta  produkcji pszenicy

 

Jak tam z pszenicą? Kozy wyprowadzałeś? Na pw pisałeś że po nowym roku puścisz niech przycinają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forsze    15

Ja nie życzę nikomu zle ale jak piszesz każdy zebrał byle co bo w żniwa padało dużo było desykowane bo odbijało a ceny chcą jak za konsumpcję to nie jest wina kupującego że komuś nie obrodziło dlaczego on ma za to płacić ?Zwierzęta by dobrze przyrastały nie mogą dostać byle czego

 

Jak będą takie ceny żywca to zboże będzie po 200 tego chyba nie chcesz //?Poza tym nie jest tak zle jak się ludzie biją o każdy kawałek piachu ;)

 

Dziwnie rozumujesz kolego- zawsze na swoją stronę. Mówisz, że nie Twoja wina, że komuś nie obrodziło więc dlaczego masz płacić więcej za zboże, a pomyśl z drugiej strony - dlaczego jak mi nie obrodziło to mam sprzedać taniej i mieć jeszcze większą stratę, żeby ktoś inny miał tańsze zboże do świń i zarobił więcej- każdy chce zarobić, bo na tym polega nasza praca więc nie neguj, że ktoś chce sprzedać drożej pszenicę bo np nie ma hodowli. Życzę Tobie drogiej wieprzowiny i szerszego spojrzenia na innych, a żyjącym z produkcji roślinnej wysokich cen zbóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie oferty na pszenżyto ? Mogę dostać po 570 brutto gotówką ode mnie z podwórka i nie wiem czy sprzedać czy może trzymać jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Agropierdoły juz puściły informację o tym że wśród firm handlujących zbożem chodzą słuchy o obniżkach, które mają być niebawem. Normalnie chyba ktoś im za to płaci. Wie ktoś jak tam z wymarznięciami w USA? Może te informacje trochę wyhamują zapędy handlarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

u nas okoliczna mieszalnia pasz na kazdym zbozu 10 złw dołwiec cos jest w tym chyba . a druga sprawa sprzedaje ktos zboze do zlotego jajka w bonisałwiu jak oni z wyplacalnoscia bo ostatnio dlugo przeciagali niektorych niech sie ktos wypowie na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj