Polecane posty

warchest    253

z czego ma leciec w dol ludzie jak narazie to jest gowno nie cena w tym roku taka tragedia byla w sypaniu zboza ze szok zawsze u mnei srednia gdzies 6 ton z ha pszenicy wychodzila nawet wiecej niz 6 w dobrych latach a teraz plon z ha w tym roku to ponizej 4 ton i duzo zboza wylecialo wiec ta cena kosztow nie pokrywa nawet powinni rolnicy strajkowac by nic nie przywozic z ukrainy zboza a nie albo niech ogranicza do minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowboj27    0

Witam chciałbym się dowiedzieć o firmie z jastrzębia koło kutna ,, Nikolex'' Grzelak , czy są wypłacalni i nie oszukują i można z nimi handlować ? Z góry dziękuje za odpowiedź. :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

A skąd jesteś i co chcesz sprzedać? Bo w tej okolicy jest mnóstwo skupów bardziej znanych. Notabene ten to bardziej koło Żychlina niż Kutna. Kiedyś tam byłem służbowo, ale nic nie załatwiłem, ładna Pani z Punto tylko mi w pamięć zapadła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowboj27    0

Ja jestem z okolic ostrowca św. a głównie to mi chodzi o pszenice ale i kukurydze jęczmień groch też. Może znasz jakiś chodowców co kupują zboże . A o Nikolex nie słyszałeś nic ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118

z czego ma leciec w dol ludzie jak narazie to jest gowno nie cena w tym roku taka tragedia byla w sypaniu zboza ze szok zawsze u mnei srednia gdzies 6 ton z ha pszenicy wychodzila nawet wiecej niz 6 w dobrych latach a teraz plon z ha w tym roku to ponizej 4 ton i duzo zboza wylecialo wiec ta cena kosztow nie pokrywa nawet powinni rolnicy strajkowac by nic nie przywozic z ukrainy zboza a nie albo niech ogranicza do minimum

Tu masz rację że rolnicy powinni strajkować, ale z tego co widzę to od wyborów rolnikom jest chyba dobrze. Może wynika to też z tego, że brakuje przywódcy, który by rolników pociągnął.Znaczy jest niejaki Izdebski, ale to przydupas Kaczyńskiego i on rolników na ulice napewno nie wyciągnie.

Edytowano przez grzeskw75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam nadzieję żesprowadzą bo ludziom się w głowach poprzewracało po 700 za paszowkę wolają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forsze    15

Mam nadzieję żesprowadzą bo ludziom się w głowach poprzewracało po 700 za paszowkę wolają

 

No i co z tego jest dziwnego. Jak u nas(kuj-pom) większość wymarzła a to przesiane jarą dało około 3t a ozima 3-4t to co dziwnego w cenie 700PLN? Nie każdy ma hodowlę, więc nie zazdrość innym i nie życz im źle,

A w Nowym Roku życzę wszystkim podwyżek zbóż i obniżek nawozów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

ale musi być jakaś relacja między ceną trzody chlewnej a zboża i 700 to jest o wiele za dużo winno być około 550 zł chyba że świnie podrozja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Skoro staszek tak dobrze życzy producentom zbóż, to my mu możemy pożyczyć, żeby świnki były po 2zł, krówki po 1,5zł a kurki po 60gr za kg. Tylko czy o to chodzi ?

 

Ja wszystkim życzę, żeby ceny produktóe rolnych były lepsze, niż obecnie, a ceny surowców do produkcji nie wzrosły. I tyle w temacie na 2017 rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i co z tego jest dziwnego. Jak u nas(kuj-pom) większość wymarzła a to przesiane jarą dało około 3t a ozima 3-4t to co dziwnego w cenie 700PLN? Nie każdy ma hodowlę, więc nie zazdrość innym i nie życz im źle,

A w Nowym Roku życzę wszystkim podwyżek zbóż i obniżek nawozów

 

Ja nie życzę nikomu zle ale jak piszesz każdy zebrał byle co bo w żniwa padało dużo było desykowane bo odbijało a ceny chcą jak za konsumpcję to nie jest wina kupującego że komuś nie obrodziło dlaczego on ma za to płacić ?Zwierzęta by dobrze przyrastały nie mogą dostać byle czego

Skoro staszek tak dobrze życzy producentom zbóż, to my mu możemy pożyczyć, żeby świnki były po 2zł, krówki po 1,5zł a kurki po 60gr za kg. Tylko czy o to chodzi ?

 

Ja wszystkim życzę, żeby ceny produktóe rolnych były lepsze, niż obecnie, a ceny surowców do produkcji nie wzrosły. I tyle w temacie na 2017 rok.

 

Jak będą takie ceny żywca to zboże będzie po 200 tego chyba nie chcesz //?Poza tym nie jest tak zle jak się ludzie biją o każdy kawałek piachu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Nie, nie chce, ale chyba rozumiesz, co miałem na mysli ?

Mogłes przyjechac do mnie, sprzedałbym ci moją pszenicę po 600 brutto, deszczu w żniwa nie widziała. I ja byłbym zadowolony, i ty pewnie też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

Ja nie życzę nikomu zle ale jak piszesz każdy zebrał byle co bo w żniwa padało dużo było desykowane bo odbijało a ceny chcą jak za konsumpcję to nie jest wina kupującego że komuś nie obrodziło dlaczego on ma za to płacić ?Zwierzęta by dobrze przyrastały nie mogą dostać byle czego

 

Jak będą takie ceny żywca to zboże będzie po 200 tego chyba nie chcesz //?Poza tym nie jest tak zle jak się ludzie biją o każdy kawałek piachu ;)

 

Bo nawet jak pszenica będzie po 400 to i tak jest bardzo dochodowa więc się biją o każdy kawałek piachu tylko cały czas narzekają

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie, nie chce, ale chyba rozumiesz, co miałem na mysli ?

Mogłes przyjechac do mnie, sprzedałbym ci moją pszenicę po 600 brutto, deszczu w żniwa nie widziała. I ja byłbym zadowolony, i ty pewnie też.

 

Oczywiście że Cię rozumiem ale jak mi maciora odchowa 5 prosiąt to też mi za nie po 500 zł nikt nie da B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Skąd ja znam ten ból ? Obora na 300-400 tuczników stoi u mnie pusta. Nawet myslałem nad hodowlą w ograniczonym zakresie, ale wymogi unijne skutecznie mi to wybiły z głowy. Cena zboża musiałaby jeszcze sporo spaść, żebym postanowił skarmić to, co wyprodukuje. Tylko wtedy także cena żywca poleci w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Każdy tworzy nad produkcję a pużniej gorzkie żale . A z tymi pachami to prawda Walą nawozy pużniej deszczownia na ziemi której 20 lat temu nikt nie chciał .Znam gigantów co popłacili po 40 tyś za ha a dziś tanie zboże . Zobaczycie jak przyjdzie wiosna każdy zapomni o tanim zbożu i po nawóz bo może w 2017 będzie po 100 zł
Życzę każdemu zdrowia bo rozumu to już nikt nie ma. Może jak dopłaty zabiorą to zaczną szanować pieniądz i zdrowie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Każdy tworzy nad produkcję a pużniej gorzkie żale . A z tymi pachami to prawda Walą nawozy pużniej deszczownia na ziemi której 20 lat temu nikt nie chciał .Znam gigantów co popłacili po 40 tyś za ha a dziś tanie zboże . Zobaczycie jak przyjdzie wiosna każdy zapomni o tanim zbożu i po nawóz bo może w 2017 będzie po 100 zł

Życzę każdemu zdrowia bo rozumu to już nikt nie ma. Może jak dopłaty zabiorą to zaczną szanować pieniądz i zdrowie ..

A co w tym dziwnego, że jest nadprodukcja? Każdy kto się rozwija stara się produkować więcej i taniej więc siła rzeczy prowadzi to do nadprodukcji. Tylko nie to jest problemem.

 

Co do rozumu to opierając się na Twojej wypowiedzi możesz mieć rację.

 

Pomorskie pszenica 12,5 690-700netto gospodarstwo.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Bo nawet jak pszenica będzie po 400 to i tak jest bardzo dochodowa więc się biją o każdy kawałek piachu tylko cały czas narzekają

 

Oj Anetka ile ty masz lat ,z wypowiedzi 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Kilka razy już pytałem i prosiłem, zdradź Nam swoją agrotechnike.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Ja bym proponował w ogóle nie odpisywać na takie posty, bo mogą być prowokacją. U nas kupowali ziemię po 90 tys/ha. Obecnie chyba rozumu trochę nabrali i powyżej 50 tys nikt się nie wychyla. I kolejny raz zaznaczam, że słuchy o tańszej pszenicy też mogą być prowokacją, skoro i ropa i dolar prą do góry.

I do tego wymarznięcia w USA coraz prawdopodobniejsze. Także wszystkim dobrych cen i żywca i pszenicy, żeby choć odrobinę było motywacji do dalszej pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę za krótki ołówek wziąłeś AleksanderX to rachowania kosztów uprawy i chyba Ci się skończył, a drugiego nie wziąłeś. Skoro razem z Anetka1 macie niskie koszta produkcji to bierzcie dzierżawy zanim ktoś odkryje 'jeden prosty trik' Waszej taniej, opłacalnej produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

ojej jak macie wysokie koszta to zwijajcie interes lub je obniżcie

Kolego miej Ty trochę honoru i opisz wkoncu swoją agrotechnike.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj