Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

 po odliczeniu transportu wychodzi 625 ? dobrze  liczę ? 

Gdzie sprzedawałeś ?

Dokładnie tak. Młyn w Dobrem trochę daleko ale transport tanio się trafił. Na parametrach nie oszukują przynajmniej bo sprzedawałem im już ze 4 razy i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

ja to sprzedaaje tylko zaufanym odbiorcom a innym jak płacą na podwórku bo już nie jeden czeka latami na pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1681

Dokładnie tak. Młyn w Dobrem trochę daleko ale transport tanio się trafił. Na parametrach nie oszukują przynajmniej bo sprzedawałem im już ze 4 razy i było ok.

 

Dobry żart.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chodzi o parametry? Dlaczego tak uważasz u mnie było zawsze ok, próbki oddawałem w inne miejsce to tam zawsze coś kombinowali aby nie dać najwyższej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U ciebie w bramie ta cena? Komu sprzedałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

A czy ktoś sprzedawał pszenice do firmy Unex z Lublina? Jak wygląda wspołpraca z nimi i jak z wypłacalnością? Mam zamiar sprzedać im jedno auto na probe.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

A czy ktoś sprzedawał pszenice do firmy Unex z Lublina? Jak wygląda wspołpraca z nimi i jak z wypłacalnością? Mam zamiar sprzedać im jedno auto na probe.

 

rok temu wysłałem im auto po paru godzinach cena w dół bo niby robak. reszte wywiozłem do młyna i jakos robaka nie było


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

I co ciekawe to to że Unex wozi pszenicę tam gdzie Ty i ja ,ja też im kiedyś sprzedawałem ale po co mają na nas zarabiać pijawki ,niech sami sobie posieją !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Wożą do Kapki i za ciągłe i duże dostawy mają wyższą cenę  i  żeby zarobić muszą nas u .........ć ,sprzedawanie pośrednikom to durnota i głupota razem wzięte ,taki palant nic nie ryzykuje ,on musi zarobić a gdzie jest nasz zarobek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1298

655 netto przy 12,5 białka  chemirol  płaci odbiór  luty

 

Dzisiaj płacili tyle na Skupie w Orchowie, byłem z próbką i ważna tylko gęstość ,moja miała 77,9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dipol    2

Witam
Na pograniczu świętokrzyskiego i małopolskiego komu najlepiej sprzedać pszenice? Kto najlepiej płaci? Dajcie namiary na jakiegoś porządnego kupca. Ilości calosamochodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

A czy ktoś sprzedawał pszenice do firmy Unex z Lublina? Jak wygląda wspołpraca z nimi i jak z wypłacalnością? Mam zamiar sprzedać im jedno auto na probe.

Ja im sprzedałem w ubiegłym roku 4 auta i jak dla mnie transakcja bezproblemowa. Cena ustalona przed odbiorem, żadnych potrąceń, kasa na koncie szybciej niż w umowie było napisane. W tym roku też dzwonili ale 2 dni za późno bo już podpisałem umowę z innym odbiorcą. Nawet dawali mi 10 zł więcej. 

Co do opinii o pośrednikach napiszę przykład z właśnie ubiegłego roku gdzie sprzedawaem do Unexu. Podpytałem jednego kierowcę gdzie wiezie moją pszenicę i mi powiedział. Z internetu szybko znalazłem namiary na ten młyn. Zadzwoniłem i zaproponowałem swoje 100 ton. podałem parametry, Pośrednik wtedy mi zaproponował 600 netto, młyn.... 560 netto. Tu i tu transport po ich stronie. O innych cenach chcą rozmawiać jak ktoś zaproponuje kilka tysięcy ton...


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1986    1

Wożą do Kapki i za ciągłe i duże dostawy mają wyższą cenę  i  żeby zarobić muszą nas u .........ć ,sprzedawanie pośrednikom to durnota i głupota razem wzięte ,taki palant nic nie ryzykuje ,on musi zarobić a gdzie jest nasz zarobek ?

 

i tu się z tobą nie zgodzę. Sam sprzedaję różnie i pośrednikom również. Nie ma reguły że Młyn czy paszarnia ma lepszą cenę zawsze niż pośrednik. Rozmawiałem z przedstawicielem takich pośrednikow i oni poidpisują kontrakty nawet rok do przodu i dlatego po jakimś czassie moga mieć lepsze ceny niż sama przetwórnia do której wożą w danym momencie towar. Czy muszą uj***ć rolnika żeby zarobić? nie sądzę bo skoro ujebią to ten rolnik już im nie sprzeda a przecież chyba im nie o to chodzi. Twoje proste myślenie aż razi i nie nazywaj durnotą i głupota ludzi którzy sprzedają tam gdzie chcą bo dla nich durnota moze być twoja sprzedaż do tego samego miejsca w niższej cenie. Głupotą moge nazwać Twoje myślenie bo widać że nie masz pojęcia co zrobić aby dobrze sprzedać. Piszesz, że taki palant nic nie ryzykuje ale powiedz mi kto coś ryzykuje? tylko my rolnicy i nikt inny czy zawieziesz to do gdanska na port czy do młynu czy jakiemuś pośrednikowi oddasz to zawsze Ciebie obetną w razie czego.... I dziwić się poźniej, że mają w polsce rolnika jak ciemogród jakiś. Ja się odcinam od takich płaskomyślicieli jak Ty. sorry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@ursus1986 twierdzisz że podmiot handlujący zbożem, który podpisał rok wcześniej kontrakt z firmą przetwórczą na cenę jednostkową np. 800zł/t, teraz charytatywnie będzie skupował od rolników po cenie 750zł/t bo przecież i tak 50 zł/t zarobi? 

 

Nie będzie trzymał ceny rynkowej 650zł/t aby na każdej tonie zarobić po 150zł tylko w ramach wdzięczności dla Polskiego chłopa podzieli się z nim swoim zarobkiem. :lol:

 

,,Płaskomyślicielu,, powodzenia w rozumowaniu na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumpel25    3

A czy ktoś sprzedawał pszenice do firmy Unex z Lublina? Jak wygląda wspołpraca z nimi i jak z wypłacalnością? Mam zamiar sprzedać im jedno auto na probe.

 

u mnie w porządku. kasa w dwa tygodnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1986    1

@ursus1986 twierdzisz że podmiot handlujący zbożem, który podpisał rok wcześniej kontrakt z firmą przetwórczą na cenę jednostkową np. 800zł/t, teraz charytatywnie będzie skupował od rolników po cenie 750zł/t bo przecież i tak 50 zł/t zarobi? 

 

Nie będzie trzymał ceny rynkowej 650zł/t aby na każdej tonie zarobić po 150zł tylko w ramach wdzięczności dla Polskiego chłopa podzieli się z nim swoim zarobkiem. :lol:

 

,,Płaskomyślicielu,, powodzenia w rozumowaniu na przyszłość.

 

nigdZie tego nie napisałem przecież że będzie przykładowo kupował za 50zł mniej. może kupowac pewnie i o 200zł mniej jak będzie cena w danej chwili tak wyglądała i dla mnie liczy się tylko to kto w momencie, w którym ja sprzedaję daje najlepsze pieniądze i jest pewnym płatnikiem. Jeśli cena rynkowa będzie 650 tak jak piszesz a ktoś mi zaufany zapłaci 660 czy 670zł to chyba logiczne że sprzedam jemu tak? i ni9e obchodzi mnie czy zarobili na mnie 50, 100 czy 500zł.

 

Nie chce mi się polemizować z takimi jak Ty. Sprzedaj komu chcesz i po ile chcesz ale nie pisz że skoro ja sprzedaję min. przez pośrednika to jestem durniem ok? :) bo jak mam mozliwość sprzedać drożej to sprzedam a jak pośrednik mi nie daje więcej niż pobliski młyn to wiozę do młyna. Tak czy inaczej czy to mnłyn czy inny podmiot i tak na każdym z nas zarabia czy czerpie inne korzyści materialne. Więc skoro nie chcemy dać komuś zarobić to musimy sami zużywać swoje zboże czy przerabiaĆ na pasze... teraz rozumiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eheskey    2

Ja im sprzedałem w ubiegłym roku 4 auta i jak dla mnie transakcja bezproblemowa. Cena ustalona przed odbiorem, żadnych potrąceń, kasa na koncie szybciej niż w umowie było napisane. W tym roku też dzwonili ale 2 dni za późno bo już podpisałem umowę z innym odbiorcą. Nawet dawali mi 10 zł więcej. 

Co do opinii o pośrednikach napiszę przykład z właśnie ubiegłego roku gdzie sprzedawaem do Unexu. Podpytałem jednego kierowcę gdzie wiezie moją pszenicę i mi powiedział. Z internetu szybko znalazłem namiary na ten młyn. Zadzwoniłem i zaproponowałem swoje 100 ton. podałem parametry, Pośrednik wtedy mi zaproponował 600 netto, młyn.... 560 netto. Tu i tu transport po ich stronie. O innych cenach chcą rozmawiać jak ktoś zaproponuje kilka tysięcy ton...

 

miałem podobnie. Jak masz ilość 100-200 ton na sprzedaż jak ja to robię to zazwyczaj mi lepiej przez nich wychodzi. 

 

nigdZie tego nie napisałem przecież że będzie przykładowo kupował za 50zł mniej. może kupowac pewnie i o 200zł mniej jak będzie cena w danej chwili tak wyglądała i dla mnie liczy się tylko to kto w momencie, w którym ja sprzedaję daje najlepsze pieniądze i jest pewnym płatnikiem. Jeśli cena rynkowa będzie 650 tak jak piszesz a ktoś mi zaufany zapłaci 660 czy 670zł to chyba logiczne że sprzedam jemu tak? i ni9e obchodzi mnie czy zarobili na mnie 50, 100 czy 500zł.

 

Nie chce mi się polemizować z takimi jak Ty. Sprzedaj komu chcesz i po ile chcesz ale nie pisz że skoro ja sprzedaję min. przez pośrednika to jestem durniem ok? :) bo jak mam mozliwość sprzedać drożej to sprzedam a jak pośrednik mi nie daje więcej niż pobliski młyn to wiozę do młyna. Tak czy inaczej czy to mnłyn czy inny podmiot i tak na każdym z nas zarabia czy czerpie inne korzyści materialne. Więc skoro nie chcemy dać komuś zarobić to musimy sami zużywać swoje zboże czy przerabiaĆ na pasze... teraz rozumiesz?

 

Po co mu to tłumaczysz i czas tracisz? do takich osobników nic nie dotrze. klapki na oczy i jazda. Jego tokiem myślenia wszystkie skupy na wsiach trzeba zlikwidować a u mnie takich jest co najmniej 4 w pobliskich miejscowościach i wszystkich wyeliminować :) tylko do cefetry wozic...... a nie! zaraz zaraz to też pośrednik :) :) :) komu sprzedać w takim razie żeby mieć gwarancję że to nie pośrednik??? Ostatnio sąsiad sprzedawał pszenicę własnie do Cargila i co najciekawsze kazali mu dostarczyć do Kapki i zsypać się jako Cargil :) więc muszę mu powiedzieć że jest durniem i głupkiem bo sam mógł sprzedać do Kapki tylko sęk w tym że Kapka daje 630zł za jego pszenice a jak zawiózł jako pośrednik to dostał 640zł. no dureń :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

I co ciekawe to to że Unex wozi pszenicę tam gdzie Ty i ja ,ja też im kiedyś sprzedawałem ale po co mają na nas zarabiać pijawki ,niech sami sobie posieją !

 

 

ooo kolego a gdzie Ty wywozisz pszenicę z białkiem 12,5?i po ile masz oferty bo bede sprzedawał po nowym roku? a narazie mam ofertę do Tarnogrodu po 640zł za taką i gęstością 76

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

miałem podobnie. Jak masz ilość 100-200 ton na sprzedaż jak ja to robię to zazwyczaj mi lepiej przez nich wychodzi. 

 

 

Po co mu to tłumaczysz i czas tracisz? do takich osobników nic nie dotrze. klapki na oczy i jazda. Jego tokiem myślenia wszystkie skupy na wsiach trzeba zlikwidować a u mnie takich jest co najmniej 4 w pobliskich miejscowościach i wszystkich wyeliminować :) tylko do cefetry wozic...... a nie! zaraz zaraz to też pośrednik :) :) :) komu sprzedać w takim razie żeby mieć gwarancję że to nie pośrednik??? Ostatnio sąsiad sprzedawał pszenicę własnie do Cargila i co najciekawsze kazali mu dostarczyć do Kapki i zsypać się jako Cargil :) więc muszę mu powiedzieć że jest durniem i głupkiem bo sam mógł sprzedać do Kapki tylko sęk w tym że Kapka daje 630zł za jego pszenice a jak zawiózł jako pośrednik to dostał 640zł. no dureń :)

 

A Kapka pseudo skup nie zapłaci i potem lament wielki :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

@ Zetor moja pszenica zawsze ma białko 14 i wyżej ,kiedyś nie było pośredników i cały zysk był nasz a teraz sami sobie robimy krzywdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawałem w tym tyg  pszenice paszową  do skupu w Gminie Żarnowiec woj. Ślaskie 540 netto i raczej juz w tym rejonie wiecej nie bedzie.Dramat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119

Gdzie najlepsza cena za pszenicę konsumpcyjną Lublin i okolice oraz Piaski i okolice??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj