Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marek1977    1305

Dzisiaj miałem telefon z Unex Sp. z O.o z ofertą 630złnetto za pszenicę paszową z odbiorem z miejsca.Handlował ktoś z nimi,płacą ,czy lepiej omijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor12    0

W piątek sprzedane auto pszenżyta 540 netto

dzisiaj pszenica paszowa po 590 netto, odbiór z podwórka.

Podaj namiary na firme i gdzie. Zgory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Nawóz kupuję za gotówkę, a nie za zboże, więc dla mnie to bez różnicy, a kilka tys wpadnie do kieszeni dodatkowo na tej różnicy

Ja też za gotówkę ale dopiero jak sprzedam zboże. Niestety takiego zapasu gotówki jeszcze nie posiadam :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Nie krytyuję, że nie masz gotówki, ja po prostu wskoczyłem juz na pewien poziom wyżej, że nie musze dac na siłę zarabiać bankom i pośrednikom. Mogę wybrać termin, kiedy kupuję i sprzedaję. I tego wszystkim wam życzę na Nowy Rok 2017 :D i następne też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumpel25    3

kolega kumpel25 sprzedaje do unex i sobie chwali wspolprace z nimi.

 

zgadza się. nie narzekam. szkoda ze u mnie za paszówke już tylko 590 netto. ale za to na konsumpcje mnie ostro namawiają w lepszej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanoB    1

Wie ktoś jak tam sytulacjia w Lubelskim???

 

KAPKA płaci 650zł netto www.kapkappz.pl

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem telefon z Unex Sp. z O.o z ofertą 630złnetto za pszenicę paszową z odbiorem z miejsca.Handlował ktoś z nimi,płacą ,czy lepiej omijać.

 

 

Ja również sprzedałem do nich pszenicę w tamtym tygodniu, co do odbioru i negocjacji na plus, a co do wypłacalności to jeszcze sie okaże bo piędzy na koncie nie ma jeszcze.

 

 

zgadza się. nie narzekam. szkoda ze u mnie za paszówke już tylko 590 netto. ale za to na konsumpcje mnie ostro namawiają w lepszej cenie.

Skąd kolega jest jak można wiedzieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

KAPKA płaci 650zł netto www.kapkappz.pl

 

 

 

Zeby CI tyle zaplacil musisz miec parametry bialko 14.5/30 gluten itp cena jest wyjsciowa i ciezko dostac ta max cene zawsze cos tam oberwom

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerardpolska    11

Zeby CI tyle zaplacil musisz miec parametry bialko 14.5/30 gluten itp cena jest wyjsciowa i ciezko dostac ta max cene zawsze cos tam oberwom

 

za 12,5 - 13 białka dostaniesz MOŻE 600

zawsze pytaj o minimalną bo od tej zaczynają tak naprawdę płacić

Maksa nigdy nie dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

tam nigdy nie mówią jakie miałeś parametry tylko dają średnią cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

przepraszam jak mi sie nie zgadzały to powiedzieli mi jakie wyszły. oczywiście niższe niz w próbie, ale powiedzieli


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja sprzedaję właśnie pszenicę 15.5 białko i 32 gluten. Cena ustalona 620 netto. Gęstość z próby wyszła niby 73 czyli nieco mało. Pojechały dwa pierwsze auta i czekam czy przejdzie, bo jak się okazało bardzo lekka jest pszenica. Zawsze miałem pełne 2 przyczepy ciągnikowe na tira i ważyły razem ok 27t a w tym roku ta sama objętość i na samochodzie raptem 24,3 T. Stąd wszędzie gęstość jest w tym sezonie najważniejszym parametrem. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

przepraszam jak mi sie nie zgadzały to powiedzieli mi jakie wyszły. oczywiście niższe niz w próbie, ale powiedzieli

Zgadza się  zawsze powiedzą ,łaski nie robią ale powinni podawać parametry bez pytania ,nam się to należy jak psu zupa,ten co lata z wiadereczkiem powinien mieć wszystko zapisane a on ma tylko gluten i wilgotność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumpel25    3

 

 

Ja również sprzedałem do nich pszenicę w tamtym tygodniu, co do odbioru i negocjacji na plus, a co do wypłacalności to jeszcze sie okaże bo piędzy na koncie nie ma jeszcze.

 

 

Skąd kolega jest jak można wiedzieć ?

 

okolice miechowa w świętokrzyskim a Ty? Co do płatności to pewnie masz 2 tygodnie i spokojnie kasa powinna przyjsć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

Ja sprzedaję właśnie pszenicę 15.5 białko i 32 gluten. Cena ustalona 620 netto. Gęstość z próby wyszła niby 73 czyli nieco mało. Pojechały dwa pierwsze auta i czekam czy przejdzie, bo jak się okazało bardzo lekka jest pszenica. Zawsze miałem pełne 2 przyczepy ciągnikowe na tira i ważyły razem ok 27t a w tym roku ta sama objętość i na samochodzie raptem 24,3 T. Stąd wszędzie gęstość jest w tym sezonie najważniejszym parametrem. 

 

ooo miałem podobną i tez sprzedałem w ubiegłym tygodniu ale jeszcze w lepszej cenie bo 630 netto ale miałem 5zł obniżki za gęstość 73 właśnie... A jak Twoja zsypała się bez obniżek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Zeby CI tyle zaplacil musisz miec parametry bialko 14.5/30 gluten itp cena jest wyjsciowa i ciezko dostac ta max cene zawsze cos tam oberwom

 

Znajomy do kapki w tamtym tygodniu auto puścił. Ciekawa historia.

 

2 tygodnie temu auto pojechało gdzie indziej : białko 14,9 , gluten 32 , gęstość 75.

 

U kapki : białko 12,7 , gluten 26 , gęstość 76

 

Wczoraj robił próbę u kupującego do którego sprzedawał pierwsze auto : białko 14,3 ,  gluten 32, gęstość 74.

 

 

 

Dodam tylko że pszenica z tego samego silosu do którego poszła ta sama odmiana z tego samego kawałka. Ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Na czymś musi zakombinować. Jakby robiło to niezależne, akredytowane laboratorium i skup miał obowiązek uznać wynik jego badania to nie byłoby takich rozrzutów w wynikach. A tak, każdy zakład ma swoje, robi je pod siebie. Kiedyś w lokalnym młynie można było być przy badaniu i je obserwować, teraz od kilku lat jest się wypraszanym. Po 20 minutach wyskakuje tylko karteczka z wynikami...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

ooo miałem podobną i tez sprzedałem w ubiegłym tygodniu ale jeszcze w lepszej cenie bo 630 netto ale miałem 5zł obniżki za gęstość 73 właśnie... A jak Twoja zsypała się bez obniżek? 

Dziś dzwoniłem. Poszła bez obniżek ( z czego tu jeszcze obniżać? ) Nie znam parametrów na miejscu, bo pośrednik nie dostał jeszcze rozliczenia ale ma mi podać jak dotrą. Kolejne 2 auta po świętach. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus1    2

Białko 15,6 gęstość 79 Lo 350 ,700 netto. Kuj-pom.

Edytowano przez markus1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj