Polecane posty

TheBociek1996    598

z De Heus zapewnili mnie że w 1 tygodniu stycznia (bo wtedy mam im zawozić) cena na pewno nie będzie niższa niż obecnie. Ale jak ktoś mówi że akurat po 15 stycznia ceny będą spadać bo skupy mają taki kaprys to OK.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

mi w skupie za to mówili żebym poczekał do nowego roku jak mi się nie spieszy... To loteria jest i tak, w sumie i tak pszenicy mi za dużo nie zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Weź zadzwoń do tych co obniżyli cenę i powiedz, że powinni to zrobić po 15 stycznia bo Ty tak słyszałeś.

 

to se zadzwoń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

to se zadzwoń

Ale to Ty mówisz że cena miała spadać po 15 stycznia a nie teraz.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Ma ktoś jakieś info na temat skupu zbóż Farbest w Ligocie Turawskiej? Warto z nimi rozpocząć współprace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mzk    180

Witam 

 

 Paszarnia Ujazd Dolny Dolnośląskie 600netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja sprzedam po swietach o ile mnie nie zasypie. na wiosne moge nie miec czasu,


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Ja chyba jeszcze czekam i tak już w tym sezonie błędnie sprzedałem rzepak w żniwa, była by nowa przyczepa za różnice wtedy a teraz wiec albo jeszcze bardziej w plecy albo choć pszenica trochę mi zapłaci więcej- czas pokaże jak to będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Jak ktoś nie ma gdzie przetrzymywać rzepaku to w tym roku było lepirj pszenice sprzedać w żniwa a rzepak magazynować, tylko kto to przewidzi. Chociaż w sumie sytuacja z pszenicą identyczna w stosunku do ubiegłego roku. Ceny paszówki w zimie takie same lub nawet tańsze niż w żniwa a konsumpcyjna tyle samo lub te 20-30zł drożej. W dodatku różnica cenowa między paszówką a konsumpcją bardzo mała. Lepiej iśc na wiekszy plon niż na parametry. 3 dawkę N "na kłos" pominąć lub dołączyć do drugiej.

Edytowano przez TheBociek1996

Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

U mnie w lecie paszowa po 500-520, teraz sprzedałem po 600, więc raczej opłaciło mi się przetrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Czy się opłaciło...??? Jeśli ktoś za zboże kupuje nawóz to nie zbyt się opłaciło. Saletra była w granicach 800zł a mocznik niewiele więcej jak 900zł, a teraz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Nawóz kupuję za gotówkę, a nie za zboże, więc dla mnie to bez różnicy, a kilka tys wpadnie do kieszeni dodatkowo na tej różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

U mnie w lokalnym młynie 550 netto za konsumpcje, im wyższe parametry tym lepsza cena, ale oficjalnie widełek nie ma podanych. Kierownik bierze w łapę wydruk i mówi, że za to nie da więcej niż... Taka cena była w żniwa, i jest teraz. Lokalni handlarze dają 600 zł brutto, bez różnicy jakie parametry.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Bo północ Polski a południe to dwa światy. Im bliżej Bałtyku tym sytuacja bardziej komfortowa a z małopolski śląska czy podkarpacia transportować pszenice do promu to trzeba by było jeszcze dołożyć do interesu. Nawet skupom się to nie opłaca. Do tego dochodzi taka pobliksa ukraina czy nawet słowacja z której sprowadzają skupy po niskiej cenie jesli polska im nie odpowiada.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

Azoty Jarosław 550 netto za pszenicę i 520 za jęczmień. Wie ktoś czy nowy oddział Wipaszu w Zadąbrowiu już prowadzi skup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Ponoć prowadzi, ale ceny nie rzucają na kolana. Nie wyłamują się ponad pośredników i innych.

 

 


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Azoty Jarosław 550 netto za pszenicę i 520 za jęczmień. Wie ktoś czy nowy oddział Wipaszu w Zadąbrowiu już prowadzi skup?

kukurydze juz brali. niestety nie ma nr do nich


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Panowie z okolic kluczborka w woj. opolskim

pszenica 590 obojetnie jakie parametry

jeczmien 560

 

 

Gdzie taka cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3521

Ja chyba jeszcze czekam i tak już w tym sezonie błędnie sprzedałem rzepak w żniwa, była by nowa przyczepa za różnice wtedy a teraz wiec albo jeszcze bardziej w plecy albo choć pszenica trochę mi zapłaci więcej- czas pokaże jak to będzie

Rzepak nigdy nie sprzedaje w żniwa jeszcze nie straciłem,a pszenice sprzedałem po 690 netto,jak podrożeje to raczej niedużo

 

Jak ktoś nie ma gdzie przetrzymywać rzepaku to w tym roku było lepirj pszenice sprzedać w żniwa a rzepak magazynować, tylko kto to przewidzi. Chociaż w sumie sytuacja z pszenicą identyczna w stosunku do ubiegłego roku. Ceny paszówki w zimie takie same lub nawet tańsze niż w żniwa a konsumpcyjna tyle samo lub te 20-30zł drożej. W dodatku różnica cenowa między paszówką a konsumpcją bardzo mała. Lepiej iśc na wiekszy plon niż na parametry. 3 dawkę N "na kłos" pominąć lub dołączyć do drugiej.

A  kosupcyjna gorzej ci sypie ,bo mi nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

chodzi mi o stosowanie 3 dawki azotu "na kłos" który ma polepszyć parametry ziarna a na wysokość plonu nie ma wpływu, no może po za wysokością MTZ.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj