Polecane posty

przemol87    186

dzisiaj pojechało auto pszenżyta do tuczników po 620 brutto ale po odjęciu transportu i vatu wyszło 571 netto, klient z olx


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K100    98

Chemirol kuj-pom

pszenica 14  700zł netto  (odbiór marzec)

 

co do parametrów to poswieciłem jeden dzien i objechałem lokalne skupy

wszędzie ta sama próbka 

na glutenie rozbieznośc 9 jednostek

białko 5 jednostek  

licba opadania 30 jednostek 

wilgotnosc 3,5jednostki 

 

tak to wyglada Panowie kroją nas jak mogą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

 okoliczny kupiec płaci 660  brutto  przy gęstości 77

ciekawostka  jak gęstość jest to prawie każdemu znajdują trojszczyka lub innego gada i 15 zł w dół  ,  jak ma dużo mniejszą gęstość - to robaczków brak bo cena wyjściowa niższa

Gdzie masz taką cenę w lubelskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

to ja chętnie wezmę

 

 

Ty sprzedałeś swoją w żniwa po 450 zł/t, a teraz masz żeby kupić za 560 zł/t? Kto Cię uczył ekonomii? Rysiek Petru? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118

Chemirol kuj-pom

pszenica 14 700zł netto (odbiór marzec)

 

co do parametrów to poswieciłem jeden dzien i objechałem lokalne skupy

wszędzie ta sama próbka

na glutenie rozbieznośc 9 jednostek

białko 5 jednostek

licba opadania 30 jednostek

wilgotnosc 3,5jednostki

 

tak to wyglada Panowie kroją nas jak mogą ...

K100, a jak z gęstością? U mnie rozbieżność o 5 jednostek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki5056    1

Panowie a jak tam z płatnośćią z firmy drobiu woźniak?

Woźniak umoczył sprawe z jajkami i teraz niewiadomo jak będzie .Za zboże nie płaci już od ponad miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Czy ktoś coś słyszał o aferze związanej z metalami ciężkimi w ukraińskiej pszenicy ,podobno firmy paszowe mają  z tą pszenicą problem, trzeba będzie więcej polskiej na domieszkę bo na samej ukraińskiej kurczaki się po....ją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Czy ktoś coś słyszał o aferze związanej z metalami ciężkimi w ukraińskiej pszenicy ,podobno firmy paszowe mają z tą pszenicą problem, trzeba będzie więcej polskiej na domieszkę bo na samej ukraińskiej kurczaki się po....ją.

Słyszałem o wysłodkach z ua z trocinami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Ty sprzedałeś swoją w żniwa po 450 zł/t, a teraz masz żeby kupić za 560 zł/t? Kto Cię uczył ekonomii? Rysiek Petru? ;D

 

jak to chłopowi łopatą do łba wkładać jak nie umie czytać logicznie " wziąć ale ziemię w dzierżawę"

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Eloo.myślicie ze cena pszenicy w nowym roku jeszcze cos urośnie czy to juz maks?

 

Wśród rolników ,którzy mają po kilkaset ton pszenicy krążą pogłoski że cena ma się utrzymać do 15 stycznia ,coś ten termin dziwnie pasuje do zakończenia świąt za wschodnią granicą

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

To samo słyszy się w naszych stronach (Lubelskie, powiat chelmski)

 

Ja sprzedałem 50t po 640 w tym tygodniu, w skupie i ogólnie ludzie którzy dowożą też mówili że cena po styczniu ma zacząć spadać. U nas każdy kto ma wywozi z tego co widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to weźcie chłopaki podpytajcie tam jeszcze o cyferki do totolotka na najbliższą kumulację. Że też chce wam się takie bajki przepisywać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Pamiętam, że w czasach jak jeszcze odstawialiśmy mleko, zawsze najwięcej "wiedzieli" kierowcy cystern, którzy byli zatrudnieni w mleczarni na umowę o dzieło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K100    98

K100, a jak z gęstością? U mnie rozbieżność o 5 jednostek.

też 5 jednostek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141

To samo słyszy się w naszych stronach (Lubelskie, powiat chelmski)

 

Ja sprzedałem 50t po 640 w tym tygodniu, w skupie i ogólnie ludzie którzy dowożą też mówili że cena po styczniu ma zacząć spadać. U nas każdy kto ma wywozi z tego co widzę.

 

jakie miałes parametry i gdzie woziłęs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

to weźcie chłopaki podpytajcie tam jeszcze o cyferki do totolotka na najbliższą kumulację. Że też chce wam się takie bajki przepisywać..

Parę miesięcy wstecz też wyśmiewaleś się z plotek na temat plonow i cen kukurydzy ,obecnie na Pomorzu też pcha każdy kto ma konsumpcje 690-700 nikt nie wierzy że będzie drożej ,niektórzy obstawiają na wzrost tuż przed żniwami :rolleyes: .Niestety obecnie rolnictwo co do cen to rosyjska ruletka,więcej luzu ,mniej spinki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj