Polecane posty

Robertkujawy    67

Dziś przyszły ceny na chemirol
Rzepak 1950 netto
Pszenica 14% białko 720
Termin odbioru łódki na luty
Jeśli sie myle prosze poprawić Tak mi mówił przedstawiciel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrains

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 30pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

W dalszych lokalizacjach cena uzależniona od kosztów transportu.

Pszenica 14 - 710pln czyli na porcie 740 cena grudzień, gęstość min. 77

Pszenica 12.5 - 690pln czyli na porcie 720 cena grudzień, gęstość min. 76

Pszenica paszowa 620pln netto FCA

Rzepak 1870netto loco gospodarstwo grudzień

Rzepak nowe zbiory 1700pln netto

Peluszka 770netto FCA

Żyto konsumpcyjne 510 netto FCA

Żyto paszowe 500netto FCA

Pszenzyto 575 netto FCA

Jęczmień 540netto FCA

Zainteresowanych zapraszam na priv

Przy większych ilościach cena do negocjacji

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś przyszły ceny na chemirol

Rzepak 1950 netto

Pszenica 14% białko 720

Termin odbioru łódki na luty

Jeśli sie myle prosze poprawić Tak mi mówił przedstawiciel

 

Który oddział zajmuje się skupem. Załadunek luty, a kasa kiedy, teraz czy też luty?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Rzepak ładnie odrabia, idzie ku górze, pszeniczka też fajnie.

 

pszenica tez w gore idzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

Chemirol w tym tygodniu 690 netto pszenica za 12,5 loco gosp nie orientuje się jak pozostałe parametry wymagają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Co z tego białka Tobie jak każdy w tym roku się łapie na ten parametr. Poprostu jest mała gęstość i opadanie tu kot pogrzebany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Co z tego białka Tobie jak każdy w tym roku się łapie na ten parametr. Poprostu jest mała gęstość i opadanie tu kot pogrzebany.

Ot to. Jak do tej pory sprzedałem prawie 300t pszenicy, i każda partia wyszła z białkiem na poziomie 15%+ ale tylko ok połowa miała odpowiednią gęstość.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Ja dzis pusciłem po aucie pszenicy i pszenżyta. I niestety zonk Trojszczyka w piz.... duzo. Zagazowałem kilka dni przed wiec trupy, ale duzo tego dziada i juz marudza 10 w dół :( Pszenica 17 białka, 40 gluten, 350 opad gestosc całe 70  po 620 Jelonki. pszenżyto max 530 :(

 

Silosy dezynfekowane przed zasypaniem mój błąd ze nie przedmuchiwalem ale poprzednie lata podbnie i nie było trojszczyka.

 

Zastanawiam sie czy nie pisac umowy na rzepak dzi prawie 420e zamknął sie matif  i u nas pewnie jakies 1900 netto zaoferuja.

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

 

 

Zastanawiam sie czy nie pisac umowy na rzepak dzi prawie 420e zamknął sie matif  i u nas pewnie jakies 1900 netto zaoferuja.

 

na nowe zbiory czy tegoroczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja wczoraj miałem propozycję na rzepak 1910 netto. Przedstawiciej silnie chce kupić ode mnie 50 ton. A wiem już że nie do  przetwórni tylko na magazyn. Czyżby szykowały się jeszcze większe podwyżki?


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

Ot to. Jak do tej pory sprzedałem prawie 300t pszenicy, i każda partia wyszła z białkiem na poziomie 15%+ ale tylko ok połowa miała odpowiednią gęstość.

 

zgadzam się z Wami koledzy, co roku parametr którego nie ma jest czynnikiem powodującym obniżenie ceny,

Panczo to na pewno stare zbiory ta cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Panowie wiem ze nie w temacie ale... orientuje się ktoś czy firma Komex z Kąt Wrocławskich ma jakieś problemy z płatnościami?? Od miesiąca wiszą mi sporo kasy, a prezes juź nie odbiera telefonów

jestem z okolic Katów Wrocławskich, to prawda ze sa problemy z płatnosciami w komexie od zeszłego roku.Mecz własciciela telefonami i napewno ci wypłaci ale moze to potrwac nawet do 4 miesiecy.Własciciel jest uczciwy ale niestety miał niefarta bo otworzył druga baze Komexu w Mietkowie i powiezył ja swojemu zieciowi  który przez 2-3 lata pilnował tego i szło wszystko jak trzeba .Ale cos mu odwaliło posprzedawał pszenice nawozy zawionoł kase i zabrał dupe w troki,,,,niestety zycie

Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Ja dzis pusciłem po aucie pszenicy i pszenżyta. I niestety zonk Trojszczyka w piz.... duzo. Zagazowałem kilka dni przed wiec trupy, ale duzo tego dziada i juz marudza 10 w dół :( Pszenica 17 białka, 40 gluten, 350 opad gestosc całe 70  po 620 Jelonki. pszenżyto max 530 :(

 

Silosy dezynfekowane przed zasypaniem mój błąd ze nie przedmuchiwalem ale poprzednie lata podbnie i nie było trojszczyka.

 

Zastanawiam sie czy nie pisac umowy na rzepak dzi prawie 420e zamknął sie matif  i u nas pewnie jakies 1900 netto zaoferuja.

Dobrze że się przyznałeś że nie przedmuchiwałeś ,bo już się bałem że  chłodzona i jest robak, teraz wypada przeliczyć ile by kosztował prąd a ile wydałeś na gazowanie i strata na cenie, ja przedmuchuję każdy silos minimum 100 godzin, wczoraj  przy - 6 też były dmuchane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor12    0

Sprzedane 30 ton pszenicy paszowej po 560 brutto okoliczni chodowcy trzody,chyba bede oddawal dzierzawy bez doplat. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Sprzedane 30 ton pszenicy paszowej po 560 brutto okoliczni chodowcy trzody,chyba bede oddawal dzierzawy bez doplat. :unsure:

 

to ja chętnie wezmę

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Dziś poszło parę ton pszenicy po 645 netto Gęstość 76,6 Gluten 35 Białko 15,1 Liczba opadania 251

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

 okoliczny kupiec płaci 660  brutto  przy gęstości 77

ciekawostka  jak gęstość jest to prawie każdemu znajdują trojszczyka lub innego gada i 15 zł w dół  ,  jak ma dużo mniejszą gęstość - to robaczków brak bo cena wyjściowa niższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj