Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czemu zboże tanieje?

galeria
Pszenica
warchest    253

o kurde :D dziś rzepak prawie 8euro w górę na 406euro :) jutro poszłoby dobrze sprzedać z rana, tylko pytanie czy nie będzie więcej ? 

 

kolego dalbys link tam gdzie sprawdzasz ta gielde ze wiesz ze 8 euro w gore tylko na pszenice jakby mozna bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Sytuacja  się powtarza jak w latach ubiegłych i osobiście szedł bym tym trendem, koniec listopada i grudzień zwyżki, w styczniu już pomału w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

Cena u nich na skupie ,czy na gospodarstwie.

 

Chemiirol- odbiór z gosp na grudzień, jak pozostałe parametry nie wiem bo eskę dostałem z ceną,

no rzepak ładnie poszedł na +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

w okolicach Miechowa płacą 560 netto za pszenice... 

 

Gdzie po tyle masz, to za paszową, odbiór z podwórka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

@up cena pszenicy oczywiście z wszystkimi parametrami. ? chodzi o gęstość głównie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eheskey    2

na lokalnym skupie pszenica 590zl brutto

 

mozna spokojnie dostac 610-615zł z gospodarstwa tylko trzeba miec ponad 20 ton...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

600 netto- młyn Kijowiec, dzisiaj jedna przyczepa sprzedana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Ceny pszenicy w 3 skupach

skup 1  lokalny młyn 540 netto

skup2 agroefekt 550 netto

skup 3  prywatny paszówka 590 brutto konsumpcja 640 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    80

@Xtro duże kolejki W Kijowcu ??


"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

mozna spokojnie dostac 610-615zł z gospodarstwa tylko trzeba miec ponad 20 ton...

tak tylko samochód pojedzie za kilka godzin telefon ze albo parametry nie te albo robak albo trawy za duzo i cena w dół albo wraca na twój koszt przerabiałem to kilka razy z róznymi firmami zawsze tak samo było


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

tak jak pisałem raz niby robaka znaleźli innym razem ze trawy za duzo


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

No to kolego , jak masz przytulię to nie licz że ci ktoś za zboże zapłaci. W tym roku tak wyszło że oprócz swojej mam wyjątkowo dużo kontaktu z "cudzym" zbożem i wszelkiego rodzaju handlarzami. Małe firmy , duże firmy - dla nikogo z nich zboże z przytulią nie stanowi żadnej wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

dobra tylko jak ładowałem to jej nie było i na polu czysto a jak samochód poszedł to nagle sie znalazła


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Bo jak jakaś firma da lepszą cenę żeby zachęcić klienta do sprzedaży to i tak uwalą niby na zanieczyszczeni żeby wyjść na plus dla siebie, a rolnika najlepiej okraść. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrains

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 30pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

W dalszych lokalizacjach cena uzależniona od kosztów transportu.

Pszenica 14 - 725pln czyli na porcie 755 cena grudzień/listopad, gęstość min. 78!!!

Pszenica 12.5 - 705pln czyli na porcie 735 cena grudzień/listopad, gęstość min. 77!!!

Pszenica z niską gęstością 660pln netto FCA

Rzepak 1815netto loco gospodarstwo grudzień

Rzepak nowe zbiory 1665pln netto!!!

Pszenica 12,5 nowe zbiory 705pln netto!!!

Zainteresowanych zapraszam na priv

Przy większych ilościach cena do negocjacji

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

@Xtro duże kolejki W Kijowcu ??

 

 

mówili żeby rano lepiej nie przyjeżdżać bo samo ciężarówki są, zajechałem tam na 12 i był przede mną tylko 1 traktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

tak tylko samochód pojedzie za kilka godzin telefon ze albo parametry nie te albo robak albo trawy za duzo i cena w dół albo wraca na twój koszt przerabiałem to kilka razy z róznymi firmami zawsze tak samo było

 

ja akurat jestem pewien swojego zboża chociaż kilka obniżek też miałem ale i tak wyszedłem lepiej niż na lokalnym skupie.zresztą nie pierwszy raz tak sprzedaję i jestem zadowolony. Jak ktoś ma obawy to po prostu sprzedaje sporo taniej po skupach ale jak widać robala gołym okiem to nikt nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj