Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kula07    163

Dowiedz się dokładnie czy napewno łapie się na konsumpcję. W Pomorskim też niby by się łapała ale by ucieli za gęstość bo powinna mieć 76% czyli masz potrącenia.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do młyna Dobre zawiozłem jako paszową, a oni policzyli jako jakościowa. Teraz do tego co sprzedaję podałem mu przez tel. parametry i zacząłem od ceny 650 netto, spotkaliśmy się na 620 netto.

 

Na giełdach idzie do góry. Raport w poprzednim tygodniu dużo obciął dla europy. Zbiory kukurydzy mniejsze na całym świecie niż miesiąc temu przewidywano a w europie szczególnie. Francja o dziesiątki % obcięła szacunkowe zbiory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

W takim razie na dzień dzisiejszy przy takich parametrach to jest dobra cena.

 

W pomorskim za 12,5 białka  i 76% gęstości proponują 630-640zł/netto


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Damianzbr:

O i widzę, że u Ciebie również spuścili z progu gęstość.

W żniwa 4 autka jarej poszły do "młyny Szczepanki" gęstość super 78 ale wilgotność 19,5%. Cenę wyjściową mieli po 640 netto ich magazyn. Po długiej dyskusji zaproponowali 625 netto, z tym że za taką samą cenę ozimej im 4 auta dowiozłem z gęstością 72 i wilgotnością 15%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

temu złodziejowi zawiozlem pierszy i ostatni raz kukurydze mokrą

cos wiecej napisz, bo pierwszy raz z negatywna opinia o nim sie spotykam. nie pomyliłes go ze skrupskim?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek23    0

Do młyna Dobre zawiozłem jako paszową, a oni policzyli jako jakościowa. Teraz do tego co sprzedaję podałem mu przez tel. parametry i zacząłem od ceny 650 netto, spotkaliśmy się na 620 netto.

 

Na giełdach idzie do góry. Raport w poprzednim tygodniu dużo obciął dla europy. Zbiory kukurydzy mniejsze na całym świecie niż miesiąc temu przewidywano a w europie szczególnie. Francja o dziesiątki % obcięła szacunkowe zbiory.

witam a kto proponuje ci 620 netto ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Mi za pszenice o wilgotności 13, białko 14,2; gluten 32, gęstość 72 jeden gostek proponuje 540 netto, z tym że mogę u niego przechować i sprzedać pózniej. Drugi zaś 585 netto i sam odbiera. Sam nie wiem czy u tego pierwszego podskoczy do tych 585 nawet po podwyżkach, dlatego skłaniam się raczej ku sprzedaży, bo potrzebuje magazynów na kukurydze. Ropa może w listopadzie zdrożeć dlatego kusi mnie opcja przechowania, z tym że jeżeli ktoś chce zarobić, a ma kontrakt podpisany, to pózniej może się wymigać z podwyżką jak ma towar na magazynie. Normalnie same dylematy przy tych niskich cenach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a jaka u was cena suchej kukurydzy bo u nas marne 580 zł netto

580 i mówisz marne jak by ci dali 480 to byś mowił marne

cos wiecej napisz, bo pierwszy raz z negatywna opinia o nim sie spotykam. nie pomyliłes go ze skrupskim?

ja  już slyszałem i sie teraz przekonałem kradnie gad na wilgotności jak sie tylko da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

bo kolega gupi jak dobrze pomyśli to zarobi na suszeniu sporo  tylko trzeba wiedzieć na czym i mieć prawie za darmo paliwo do suszenia

temu złodziejowi zawiozlem pierszy i ostatni raz kukurydze mokrą

 

To co tam się wydarzyło? Na czym poleciał w h..a?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

różnica między moim i kolegi miernikiem a jego miernikiem była 7 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

dziś klepnięte auto pszenicy po 620 zł netto. białko 13,6 , gęstość 79 , opadanie 250 , tylko wilgotność 15,3 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Nie netto tylko brutto. Fermy Drobiu Wożniak płacą 1650 zł netto za tonę. Od kilku tygodni bez zmian. W porównaniu do żniw +50zł/t. Aktualne ceny można sprawdzać online http://fdw.pl/skup-zboz/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Przez ostatni miesiąc próbowałem sprzedać pszenicę konsumpcyjną za 600 zł/t netto i zero odzewu. A w ciągu ostatnich 3 dni miałem 4 telefony. Łódzkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Ja za taką cenę brutto bym oddał swoją paszówkę, tylko u mnie nikt tyle nie płaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

dziwi mnie fakt ze ceny zboza takie niskie mimo iz zboze w tym roku sie nie urodzilo i nie plonowalo a tu z ukrainy i innych krajow jeszcze ciagna a rolnicy nie strajkuja zapewne w innym kraju juz by dawno strajkowano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Dlatego wypłacają zaliczki, boją się gorącej zimy na drogach ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Ogólnie plan jest taki ograniczyć liczbę ludności w Polsce  wypchną ludzi ze wsi do miast przejąć kontrolę nad żywnością, wodą  Media przemysł handel finanse już niepolskie

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Też mi się widzi że właśnie głównym powodem wypłat zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich jest podtrzymanie pozytywnych nastrojów u rolników żeby było wrażenie że rząd coś robi żeby nam pomóc nie wiem jak to widzą związki zawodowe ale coś mi się widzi że to może być gorąca zima i to nie ze względu na aurę. Ja tam będę dalej głęboko wierzyć że jeszcze się odwróci w tym roku karta na rynku zbóż i może nie sprzedamy z dużym zyskiem bo to nie realne ale choć godziwie bo póki co to lepiej nie komentować tego co się dzieje w tym kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj