Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czemu zboże tanieje?

galeria
Jałówka mm
popo73    78

Panowie Mam propozycjie na Pszenice jakosciowa po 650 netto Jak myslicie sprzedawać czy czekać na lepsza cene ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Po rękach bym całował w tej cenie u mnie, wszyscy dają 570 brutto za 77 gęstość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

kto taka stawke proponuje?

 

Studzienny z pełkiń inni w okolicy cena taka sama, ale transport własny


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Panowie Mam propozycjie na Pszenice jakosciowa po 650 netto Jak myslicie sprzedawać czy czekać na lepsza cene ?

 

w h... nas robisz , w tym roku to ceny na wszystko sa do bani za cebule 300/tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

No jakże to tak zboże z kontrabandy w swoich silosach za Judaszowe srebrniki przechowujesz :P :P :P nie boisz się że Ci jakie świństwo sprowadzą ;)

Nie sprowadzą nizego czego u nas już nie ma ;). A tak na serio - pszenica piękna i parametry bardzo dobre. Dzisiaj z PH od nich rozmawiałem - nie będę was wk..wiał i pisał ile za nią płacą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

B3agro was w ..uja robi. Albo jest rolnikiem i wynajmowanie silosu na FV to bajka którą można między książki włożyć, albo jest przedsiębiorcą, handlarzyną który sieje zamęt. Zresztą chyba pisał już kiedyś że prowadzi DG usługi handel.

 

Co na druty do majorki aby kocioł podwiązać ci nie styka, czy na opony nie stać że próbujesz robić ludziom wodę z mózgu?

 

B3Agro podam ci takie szlaki że krokodyl cię nie dopadnie w tej majorce bez przeglądu, więc odpalaj ją i heja do mnie z ukraińską pszenicą po 580 netto płacę gotówką, jeszcze zarobimy na tym biznes, a temu co rzekomo przechowuje u ciebie zboże powiedz że idiotą jest skoro tyle przepłacił, elwar sporo taniej to robi niż ty: https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi66cLk3tjPAhVBmhQKHbSZBHUQFgghMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.ozorkow.bip.net.pl%2F%3Fp%3Ddocument%26action%3Dsave%26id%3D1633%26bar_id%3D98&usg=AFQjCNGt8zk8naKhwp6X5d5fEXn41amrHA&sig2=7PFnKiQ9N8QJujdgDThfmQ

 

pow. Garwolin/ Łuków, propozycja u mnie na podwórzu 620 zł netto tona jakościowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Widzieliscie jak wczoraj giełdy poszły w górę ? Dawno nie było takiego wzrostu. Aż miło popatrzeć, dziś pewnie będzie korekta w dół.

Elwarr nie bierze/przechowuje pszenicy od pośredników, tylko od rolnika albo grupy producenckiej. I robi wszystkie badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Mi tam jakoś się nie spieszy ze sprzedażą pszenicy jeszcze nawet nie wiem jakie mam parametry ale widzę że ceny powoli jakby zaczęły wracać do tych przynajmniej co w żniwa były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

B3agro was w ..uja robi. Albo jest rolnikiem i wynajmowanie silosu na FV to bajka którą można między książki włożyć, albo jest przedsiębiorcą, handlarzyną który sieje zamęt. Zresztą chyba pisał już kiedyś że prowadzi DG usługi handel.

 

Co na druty do majorki aby kocioł podwiązać ci nie styka, czy na opony nie stać że próbujesz robić ludziom wodę z mózgu?

 

B3Agro podam ci takie szlaki że krokodyl cię nie dopadnie w tej majorce bez przeglądu, więc odpalaj ją i heja do mnie z ukraińską pszenicą po 580 netto płacę gotówką, jeszcze zarobimy na tym biznes, a temu co rzekomo przechowuje u ciebie zboże powiedz że idiotą jest skoro tyle przepłacił, elwar sporo taniej to robi niż ty: https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi66cLk3tjPAhVBmhQKHbSZBHUQFgghMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.ozorkow.bip.net.pl%2F%3Fp%3Ddocument%26action%3Dsave%26id%3D1633%26bar_id%3D98&usg=AFQjCNGt8zk8naKhwp6X5d5fEXn41amrHA&sig2=7PFnKiQ9N8QJujdgDThfmQ

 

pow. Garwolin/ Łuków, propozycja u mnie na podwórzu 620 zł netto tona jakościowej.

Nie wiem dlaczego ciągle negujesz fakt tego że pszenica ze wschodu i południa idzie do nas w bardzo dużych ilościach.

 

Jasne że prowadzę firmę - akurat teraz ze względów podatkowych jest to sp.z O.o. . I co dziwi cię w tym że wynajmuję silosy ? Wcześniej już pisałem że nie jestem hobbystą tylko robię to dla kasy (rolnictwo, biznes). A FV za usługę - jak sprzedajesz worek owsa to może nie musisz wystawiać.

 

A co do cen za przechowywanie - Elwar może to robić nawet darmo a i tak by nie korzystali z jego usług ci co u mnie magazynują. Z prostego powodu - logistyka. W promieniu 25 km od moich magazynów jest kilka dużych kurników , mieszalnia pasz i młyn. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Jakoś trudno mi uwierzysz że Ci kolego aż tyle płacą za to przechomanie przecież za 40% tej ceny też napewno byś się zgodził szczególnie jeśli silosy stoją puste więc dlaczego ktoś aż tak jest hojny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Silosy stoją puste bo wygoniłem część swojego zboża specjalnie żeby było miejsce na magazynowanie.  Za 40% tego bym się nie zgodził , bo by mi się po prostu nie opłaciło - koszty pracownika ,amortyzacja infrastruktury. 

 

Wcale nie jest nikt hojny - po prostu wszyscy umią liczyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

@up ja mieszkam przy 8emce i widzę ile tirów z Czech ze zbożem leci i często jest tak ze te firmy na zbożu wielkiej kasy nie robią tylko na zwrocie VATu. ale jednak samo zboże psuje nam rynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Studzienny z pełkiń inni w okolicy cena taka sama, ale transport własny

 

Cena w ciągu półtora tygodnia spadła mimo, że nikt nic nie kosi przez deszcze? Do d..y z takim interesem. Gdzie tu prawo popytu i podaży???


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak tyle ściągają to cena pewnie niebawem w dól poleci :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jaki to problem w kilku się zgadać, wypożyczyć suszarnię i mieć w głębokim poważaniu Studziennego? W tamtym roku z jednej wioski przyjechali do mnie we trzech aby suszyć im kukurydzę, więc wysuszyłem. W tym roku widzę wynajęli suszarnie z firmy tak jak robili to wcześniej. Widocznie u mnie drożej wychodziło z uwzględnieniem przywiezienia i odbierania. Ludzie zacznijcie liczyć a nie nabijacie kabze pseudo handlarzom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Mi zasypali 2 silosy(400 ton)pszenicą - domyślam się że ukraińską,  leci na kurniki i młyny w okolicy. Za dużo mnie to nie interesuje bo tylko wynająłem im magazyny ale musi im się opłacać skoro płacą 27 zł netto z każdą tonę (ważenie, zrzut, przechowanie do 14 dni i zasyp). 

 

W umowie zagwarantowane że zwiozą conajmniej 4 tysiące ton.  

 

Nie mój interes, ale jeśli prawdę piszesz to złoty interes robisz.

 

Tylko jeden mały szczegół nie daje mi spokoju.

Bo piszesz że wkoło Ciebie jest sporo dużych kurników, młynów i mieszalni.

Wiesz, sam posiadam powierzchnię magazynową ponad 5000 ton. Pomieszczenia na tuczniki mam na 6000 szt rocznie (ale nie hoduję już).

I dziwne byłoby to, żeby dać Tobie zarobić kwotę, którą handlarz by sobie z miłą chęcią przytulił.

Ale niech się Tobie wiedzie, masz głowę do interesu, to się chwali.

 

 

Do kolegi Damianzbr :

Jaka gęstość w tej cenie musi być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Mi tam jakoś się nie spieszy ze sprzedażą pszenicy jeszcze nawet nie wiem jakie mam parametry ale widzę że ceny powoli jakby zaczęły wracać do tych przynajmniej co w żniwa były

 

cena jak we zniwa młyn kapka 530-600 netto

A jaki to problem w kilku się zgadać, wypożyczyć suszarnię i mieć w głębokim poważaniu Studziennego? W tamtym roku z jednej wioski przyjechali do mnie we trzech aby suszyć im kukurydzę, więc wysuszyłem. W tym roku widzę wynajęli suszarnie z firmy tak jak robili to wcześniej. Widocznie u mnie drożej wychodziło z uwzględnieniem przywiezienia i odbierania. Ludzie zacznijcie liczyć a nie nabijacie kabze pseudo handlarzom.

Taka sprawa ze w okolicy wszyscy tyle daja nawet duze skupy, a studzienny zabiera z pola. Czy suszenie u kogos sie opłaci? nie wiem


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Kolega ma swoją suszarnie, sam zrobił na wzór pedrotti i mówił że nie opłaca mu się swojej suszyć. Tylko tyle zostawi żeby dla świń mieć.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolega ma swoją suszarnie, sam zrobił na wzór pedrotti i mówił że nie opłaca mu się swojej suszyć. Tylko tyle zostawi żeby dla świń mieć.

bo kolega gupi jak dobrze pomyśli to zarobi na suszeniu sporo  tylko trzeba wiedzieć na czym i mieć prawie za darmo paliwo do suszenia

Studzienny z pełkiń inni w okolicy cena taka sama, ale transport własny

temu złodziejowi zawiozlem pierszy i ostatni raz kukurydze mokrą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

master ja nie wiem jak ten twój kolega liczy że mu się nie opłaci suszyć? Chyba że ta jego suszarnia jest jakoś bardzo nieekonomiczna.

 

TOREZ sprzątam jarą bo mi się kukurydza nie mieści i jeden wywiozłem do młyna w Dobre bo myślałem że paszowa, bo młyn Dobre za paszową daje 600 netto a za jakościową 616 netto chyba. Więc myślę sprzedam tam gdzie najdrożej paszowa, a się okazało że łapie parametry na jakościową i z tymi danym szukałem klienta na kolejne auto jarej. Wynegocjowałem już u kogoś innego 620 netto za parametry według młyna w Dobrem:

Wilg-13,7 %Białko- 13,8 %Gluten -26,5 %Gęstość -71 %

A mam jeszcze ozimą ale tej nie ruszam choć pewnie więcej jak 700 netto za nią nie dostanę w zimie i nie wiem ile by ta firma co daje mi 620 netto za jarą dała mi za takie parametry bo nawet nie pytałem:

gęstość 76,9
 
białko 13,9
 
gluten 28
 
oprócz młyna Dobre, to są ceny loco magazyn mój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj