Polecane posty

Gość   
Gość

na drogi poblokować odrazu rozum z d*py do głowy wruci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Dwie osoby wspominały coś o cle dokładnie nie wiem o co chodziło próbuję poszukać czegoś. Niby jadą jakieś transporty z rzepakiem, ale to było słyszane jednym uchem na skupie trzody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzepak sprzedawać teraz panowie? Spadnie cena po tym jak z Ukrainy nawiozą?

 

Rzepak z Ukrainy w tym roku pewnie się niedługo skończy akurat. W zeszłym roku wywieźli 99% do przełomu roku ,teraz zapowiada się podobnie. Bardziej szkodzi nam canola z Australii i niebawem zapewne z Kanady po podpisaniu stosownych umów przez EU i rządy poszczególnych Państw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Logicznie pomyśleć Niemcom jedno w głowie , wojne przegrali to teraz wygrają wojnę gospodarczą. Wszystko będą ściogac z ukrainy bo mają tam gospodarstwa , i zawszelką cenę  ukrainę wciognoć do uni , bez żadnych norm badań i uda się im to . Np; jajka bez problemu jadą a unas klatki trzeba mieniac... Co rok będzie gorzej...zborze i świnie będą sprowadzać do Polski bo unas zabraknie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba8080    1

czytam rożne posty i niekurzy takę rzeczy wypisują gdzie zborze zbierają po 8 ton/h na 5 klasie ziemi przy suszy to jaka chcecie mieć cenę za zborze gdzie przy normalnym roku i na 2 klasie ziemi to plon pewnie trzy krotni większy by osiągnął 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Może nektórzy tak. Dla mnie na IV klasie 6 ton to już bardzo dobrze, 5 ton to dobry wynik. A napisać mogę, co chcę, papier wszystko przyjmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

NiektÓrzy to mogli by zakupić słownik zamiast zajmować się tym kto ile zbiera zboŻa z ha.

Jęczmień paszowy ok 500zł netto/t pomorskie.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Pszenica paszowa 580-590 brutto na kurnik. Konsumpcja na młyn 650 zł brutto (lokalny i mało bierze). Jęczmień paszowy 520 zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Marek zmień odbiorców bo w twoim woj. to ceny za konsumpcje na poziome 620 - 640 netto to norma

 

A tu dane dotyczące ile polska importowała pszenicy od pierwszego lipca do października. Ja to rozumiem że zboże i z UA jest uwzględnione w tych liczbach,

https://www.ewgt.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=15325:od-poczatku-sezonu-1-lipca-utrzymuje-sie-silna-sprzedaz-unijnej-pszenicy&catid=122&Itemid=312

 

niespełna 8 tysięcy ton, łooo ludzie pół polski by zasypał, wróć pomyłka pół mojej wioski haha :lol: Ktoś jeszcze wierzy w ukraińskiego straszaka? Po jaką cholerę banderzysci mają do nas sprzedawać jak w świecie jest drożej? Zmowa cenowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Dziadek wierzył w słowo pisane. Na ławce pisało "d*pa" . Dziadek pogłaskał, zadra mu weszła.

Większość tego zboża wjeżdża do naszego kraju poza wszelką kontrolą, rozwożone przez "mrówki", tak samo jak papierozy. Zakłady Zbożowe w Zamościu wywiesiły ogłoszenie, że zboże kupują bezpośrednio od producentów albo od grup producenckich, a nie kupują od firm-posredników, bo pchali do nich właśnie zboże z Ukrainy. Daje do myślenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jahooo no to mówię, zasypało pół twojej wioski i nic po za tym. Drugie pół twojej wioski w wołgach przewieźli i ot cały import.

 

Weź porównaj stosunek wagi do ceny paczki fajek oraz worka zboża. Jesteś ze wschodu i znasz kogoś kto przemyca zboże z UA w bagażniku? Ja jestem trochę dalej od granicy, ale znam ludzi co jeździli po fajki, po spiryt, po paliwo passatem ze zbiornikiem 100l. Ale nie znam nikogo kto by np. przemycał węgiel, czy drzewo opałowe gdzie na ukrainie jest dużo tańszy niż u nas. Tańsze ale jakoś nikt nie wpadł na pomysł żeby zamiast spirytu węgla do passka naładować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Znam sytuację z autopsji - pociągi ze zbożem przyjeżdżają np do Hrubieszowa i tam "prywaciarze" ładują na TIR-y. Robią to głownie pośrednicy, którzy mają swoje gospodarstwa i prowadzą skup. Mieszają z naszym zbożem i pchają dalej na mieszalnie pasz, np. do dawnego "Animex"-u. Fakt, trzeba mieć znajomości, ale da się.  Tak samo upycha się takie zboże do kurników.

Nie mówię tu o przewożeniu przez granicę, ale z pociągów sporo zboża "wyparowuje" nie wiadomo gdzie i nawet transporty zakwestionowane przez "służby" nigdy nie wracają do UA.

Podobnie zaczyna się dziać bliżej granicy z Niemcami. To, co oni zakwestionują u siebie, upycha się na szybko po naszej stronie, aby tylko nie wieźć tego z powrotem. Znam takie przypadki z autopsji, bo znam trochę kierowców co jeżdżą po europie. Widzę też, ile samochodów na ukraińskich tablicach leci w nocy od granicy. Są też i wanienki, więc może być i zboże. Widzę też, ile nowych  maszyn jedzie do UA, zwłaszcza na duże gospodarstwa, wszystko na niemieckich lawetach.

Nie znam skali tego procederu, ale jeśli nie wystawia się faktur, to i w GUS tego nie zarejestrują. Poza tym wciąga się takie zboże na ewidencję wyprodukowanego w PL.

Niejedna osoba dostała fakturę na sprzedaż zboża do prywaciarza taką, że mają i po 12t/ha, a kaska była do ręki. I nikogo to jakoś nie interesuje.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Fantazjujesz nic po za tym. Jakiś problem na pewno jest ale nie taki jak się go w mediach przedstawia. Sam stwierdziłeś kto ładuje z tych pociągów. Jacyś pośrednicy płotki podjeżdżają starą majorką powiązaną na druty i sznurki.

 

No a z samochodami na ukraińskich blachach lecącymi pod osłoną nocy to już popłynąłeś totalnie. Za dużo filmów akcji się naoglądałeś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Kolego, śmigam codziennie do pracy po 80km , wracam często po 22:00 z 2 zmiany  - więc piszę o tym co widzę na drodze. Poza tym znam trochę ludzi z "branży", pośredników także.

To że czegoś nie ma w google, nie znaczy , że nie istnieje. U nas na wschodzie jest takie powiedzenie 

тише едешь, дальше будешь

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jahoo wierz w co chcesz, rób jak chcesz. Dla mnie to i po 400 możesz oddać pszenicę handlarzynie gdy ten zaszantażuje cię że pojedzie pod osłoną nocy na bocznicę i chłopaki w 1,5 łopatą mu przesypią pół wagonu. I jedynie mignie ci światłami w drodze na kurniki gdy ty będziesz wracał po 22 z pracy

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Kolego ja mam kilkanaście km do książą wlkp i nigdy tam nie sprzedawałem oswiec mnie kto tam kupuje i jak wyglądają z płatnościami no przede wszystkim czy płacą w terminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3457

To jacyś frajerzy "Ci "przemytnicy zboża :) bo zamiast zboża lepiej tą drogą przemycać spirt i papierosy, cudzoziemców  bo to lepsza przebitka . Tak na prawdę takie są fakty że przywóz zboża z UA jest tylko burzą w szklance wody a cały przekręt polega na tym że próbuje nam się wmówić że jest to huragan piątego stopnia nad Polską . Dużo mówi się w mediach o imporcie ale nikt nie podaje jak jest naprawdę tylko przechodzi się do tematu jaki on szkodliwy . Co prawda to temat się urwał  bo nikt się już nie nabiera na przypływające statki, import z Ukrainy , o mega produkcji w Rosji . Nie oznacza to jednak że to już koniec manipulacji bo za parę dni będzie CETA czy chceta czy niechceta a wtedy znów teorie o tanim ziarnie z Kandy choć realnie patrząc polski rolnik tylko może marzyć o ich giełdowych cenach ale w mediach już pracują na tym jak otumanić :) i wmówić że jest import którego nie ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Jestem rolnikiem 20lat i odkąd pamiętam zawsze mowiono że zalewa nas zboże z UA na wielu to działa i ulegaja presji..ale naprawdę niech każdy sobie sam sprawdzi ile ton tego zboża wjeżdża a dokładnie jak to procentowo wyglada-sa to śladowe ilości, co do przemytu czy jak to zwal że coś nie oficjalnie wjeżdża a czy koledzy wiedzą ile na zachód w ten sam sposób wyjeżdża? Tak że podejrzewam że bilans i tu wychodzi na zero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

W pierwszym półroczu br. wolumen importu zbóż ogółem z Ukrainy do UE wyniósł 5,7 mln t, czyli o 17,5% więcej niż w analogicznym okresie 2015 r. W przypadku pszenicy Eurostat podaje, że wielkość importu w tym okresie wyniosła 0,94 mln t, czyli o 89,9% więcej w relacji rocznej, zaś kukurydzy 4,64 mln t, czyli o 9,7% więcej.

Według danych Eurostatu wolumen importu zbóż ogółem z Ukrainy do Polski w 2015 r. wyniósł 171,8 tys. t i stanowił jedynie 1,7% całkowitej wielkości importu do UE. Wielkość importu ukraińskiej pszenicy do Polski wyniosła 3,4 tys. t, zaś kukurydzy 162,4 tys. t, co stanowiło odpowiednio 0,2% i 2,0% ogółu importu tych zbóż do UE. Oznacza to, że Polska ma niewielki udział w imporcie zbóż z Ukrainy w porównaniu z innymi krajami UE.

Ekspert wskazuje, że poziom importu zbóż do Polski wzrasta. W 2015 r. całkowity wolumen importu zbóż do Polski wyniósł 1189,6 tys. t, co oznacza, że udział zbóż z Ukrainy wyniósł 14%. W pierwszym półroczu br. Polska zaimportowała 750 tys. t zbóż ogółem (CN 10), czyli o 55% więcej niż w analogicznym okresie 2015 r. W tym okresie z Ukrainy sprowadzono 160 tys. t zbóż, co oznacza udział w całym imporcie na poziomie 21%, a kraj ten wciąż nie jest głównym dostawcą zbóż do Polski.

 Import pszenicy (CN 1001) wyniósł 306,2 tys. t, czyli o 54% więcej w relacji rocznej. Natomiast import kukurydzy (CN 1005) w analizowanym okresie zwiększył się ponad dwukrotnie i wyniósł 267,2 tys. t.

- W strukturze importu zbóż z Ukrainy do Polski dominuje kukurydza. W 2015 r. wolumen importu ukraińskiej kukurydzy wyniósł 162,4 tys. t i był o 65% większy w relacji rocznej. Warto przy tym zaznaczyć, że import kukurydzy z Ukrainy charakteryzował się największą dynamiką wzrostu wśród głównych dostawców tego zboża. W pierwszym półroczu br. sprowadzono 149,1 tys. t kukurydzy pochodzącej z Ukrainy, wobec zaledwie 1,6 tys. t w analogicznym okresie ubiegłego roku. Oznacza to, że jeszcze na początku ubiegłego roku udział Ukrainy w imporcie kukurydzy do naszego kraju był niewielki, a obecnie ponad połowa (56%) importu pochodzi właśnie z tego kraju – wyjaśnia Magdalena Kowalewska.

W pierwszym półroczu br. Polska zaimportowała 4,8 tys. t ukraińskiej pszenicy, czyli blisko dwa razy więcej niż w analogicznym okresie 2015 r. Warto zaznaczyć, że stanowiło to jedynie 1,6% ogółu importowanej do Polski pszenicy, a głównymi eksporterami tego zboża do naszego kraju pozostają Czechy, Słowacja i Niemcy.

Według danych Eurostatu w pierwszym półroczu br. import pszenicy z Czech stanowił 46% ogółu importu tego zboża do Polski i wyniósł 140,0 tys. t, czyli blisko 29 razy więcej niż z Ukrainy. Z kolei import pszenicy pochodzącej ze Słowacji wyniósł 83,8 tys. t i stanowił 27% ogółu importu tego zboża, zaś z Niemiec sprowadzono 37,4 tys. t (12%).

 

 

W 2014 roku do Polski z UA zaimportowano oficjalnie 3 tys ton pszenicy, w tym roku 4,8 tys ton w pierwszym półroczu.

Łatwo bagatelizować komuś, kto ma pszenicę po 580 netto. U nas po 530 brutto

Kilku znajomych, co w tym roku obsieli 90% swojego areału kukurydzą, śmiało się  na wiosnę, że to głupota siać pszenicę jarą. Dziś jadą na tym samym wózku, cena kuku na lubelszczyźnie dramatycznie spadła.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj