Polecane posty

Tomek90    2248

Nawet bardzo słabe te ceny. Pszenżyto puściłem do de hausa po 530 netto u mnie na podwórzu (wschód PL) a pszenicę dzwonił gold pasz paszówkę po 600 netto chce. Tylko nie mogłem gadać i już nie wiem czy u nich czy u mnie. Ale jak sami dzwonią to coś jest na rzeczy.

 

Ile masz do Łomży? Golpasz jak z wypłacalnością? 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

u nas pośrednicy kupują pszenice od rolników z podwórka po 450 i mówią by sprzedawac bo będzie jeszcze taniej

To im sprzedaj kolego jeśli uważasz że mają rację, jednak pamiętaj że jak już tylko sam to na najbliższy skup zawieziesz to już masz 100-150zł na każdej tonie więcej-decyzja oczywiście należy do Ciebie. Życzę trafnych wyborów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrains

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 30pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

W dalszych lokalizacjach cena uzależniona od kosztów transportu.

Pszenica 14białka - 655pln czyli na porcie 685 gęstość min. 76!!!

Pszenica 12białka - 645pln czyli na porcie 675 gęstość min. 76!!!

Łubin 870pln netto

Groch 835-850 netto 

Peluszka 720pln netto

Kukurydza sucha 560netto FCA  lub w porcie 590pln netto

Rzepak nowe zbiory oczywiście 1655netto loco gospodarstwo

Zainteresowanych zapraszam na priv

Przy większych ilościach cena do negocjacji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

daleko z tym biznesem nie zajedziesz skoro nie potrafisz napisać kilku zdań ze składnią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

centrum pszenica paszowa 580 netto


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

de heus Łęczyca więc paszówka


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

ch*j  z takimi cenami zbóż, zostaje tylko na przysłowiową flaszkę.

W tym roku olewam to i nie będę robił komuś super pszeniczki, żeby ktoś miał mi zapłacić takie śmieszne pieniądze. 600 netto co to za cena tak naprawdę przy takich kosztach jakie są na jakościówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Jakie koszty na jakościówkę, przecież mało większe niż na paszówkę co nie zmienia faktu że cena to d*py. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

Jakie koszty na jakościówkę, przecież mało większe niż na paszówkę co nie zmienia faktu że cena to d*py. 

 

jakby nie patrzeć zabieg T3 w paszówce można sobie odpuścić, ja w tym roku na bank nie będę robił. N też sobie odpuszczę na kłos.

Człowiek się stara cały rok a ten co kupuje to się śmieje bo i tak swoje zarobi, nie martwiąc się o pogodę, cenę itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

GUS twierdzi że zbiory zbóż były większe o 9% niż w2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1305

GolPasz Janowiec Wielkopolski płaci 610zł netto ,więc inne firmy jeśli wyskakują z ceną 450-500 zł za pszenice są śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

ch*j  z takimi cenami zbóż, zostaje tylko na przysłowiową flaszkę.

W tym roku olewam to i nie będę robił komuś super pszeniczki, żeby ktoś miał mi zapłacić takie śmieszne pieniądze. 600 netto co to za cena tak naprawdę przy takich kosztach jakie są na jakościówkę

 

To u Ciebie naprawdę super cena. U mnie konsumpcyjna w cenie paszówki czyli po 560 zł  http://fdw.pl/skup-zboz/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

W pow. Jasło cena 550+ vat, w innych regionach za owies lepiej płacą, śmiech na sali ale co zrobić rzepak nie wypalił, trzeba sprzedawać konsumpcje za tyle za ile jest za coś trzeba gospodarstwo utrzymać, z kolei do portu daleko za to niestety Ukraina i Słowacja blisko i nikt nic nie potrafi zrobić a p. Jurgiel nawet nie potrafi wprowadzić sprzedaży bezpośredniej takiej oczywistej oczywistości. Nie ma złudzeń niedługo mija rok jak rządzą a podobnie jak poprzednicy mają Nas głęboko w poważaniu...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

600 netto ale przy najwyższych parametrach.

 

Podobną cenę oferował mi jakiś czas temu Good Mills, ale biorąc pod uwagę 1000zł za wynajęcie ciężarówki to nawet nie ma sensu sobie głowę zawracać. Jak powiedział dyrektor do spraw zakupu surowca więcej nie może dać bo za tą cenę może kupić dowolną ilość pszenicy konsumpcyjnej z importu...

Ostatnio słyszałem wywiad z ministrem Kowalczykiem, na pytanie czy fakt, że statystyczny koszyk z supermarketu podrożał w stosunku do ubiegłego roku o 8% jest spowodowane podatkiem od supermarketów odpowiedział, że NIE. Ten koszyk w większości jest złożony z produktów spożywczych, rolnictwo w zeszłym roku było w głębokim kryzysie, w tym roku dzięki działaniom nowego rządu rolnictwo się podnosi, ceny płodów rolnych idą w górę i właśnie dlatego zakupy w marketach są droższe.... Także ja bym raczej nie liczył na jakąś reakcję zaspanego Jurgiela, bo wszystko jest super, zboże z Ukrainy jest przecież wysokiej jakości a Polska jest tylko krajem tranzytowym gdyż pociągi z tą pszenicą jadą do Hiszpanii, Francji, Niemiec itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141

http://www.agrofoto.pl/fakty/rynki-wschodnie/malmstroem-ke-zwieksza-kwoty-na-import-produkcji-rolnej-z-ukrainy,67227.html

 

i teraz napewno bedzie drożej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

a żeby ich sz*ak jasny trafił....


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

... z dopłat do produkcji będziemy dokładać pod warunkiem że masz zamortyzowany sprzęt. Dzisiaj 550zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj