Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marek1977    1301

Dzień dobry! Oferuję do sprzedaży zboża z Ukrainy. każdy rodzaj zboża w dobrej cenie, prośe napisać jaki rodzaj ziarna jest interesująca, aby omówić ceny i warunki dostawy. Pilna oferta - orkisz ukrainski EKOLOGICZNY obłuszczony lub nie 2,000 ton. sertyfikat, specyfikacja. cena 1130 PLN/tona. cena, warunki płatności i dostawy mogą być regulowani. kontakt po e-mail kolesnichenko1986@gmail.com lub Viber ‎+380970001442 po polsku,ukrainski,angelski. Pozdrawiam. 

 

Wsadź sobie w d*p... te zboże ,takie ogłoszenie powinno być usunięte.Granda w biały dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

No jak już zwykły Kowalski może kupić ukraińskie zboże to chyba czas żeby zmienić profil produkcji,powoli chyba trzeba myśleć o hodowli chomikow na skórki lub coś w ten desen bo szybko pojdziemy z torbami, no chyba że jakoś rząd sobie o nas przypomni choć nie ma w najbliższym czasie żadnych wyborów więc to płonna nadzieja
PS. Pewnie to kolejne konto firmowe gdzie ma się prawo reklamować do woli i jak to komu pasuje nie zwracając w żaden sposób uwagi na regilamin- moderatorzy prośba do was bo jest tego coraz więcej a ten przypadek jest szczególny bo ewidentnie godzi w nasze ineresy - interes Polskiego Rolnika, więc warto się zastanowić co ważniejsze jest kilka zł w kieszeni właściciela forum czy może dobro ogólne

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3376

@ SławaUKR 

 Skoro już oferujesz zboże to może od razu przedstaw ofertę po ile i co . Od razu przedstaw ile kosztuje załadunek u Ciebie , transport do najbliższej bocznicy kolejowej , przeładunek na wagony , zapłacenie osiowego , transport do Polski , odprawa celna ,zapłacenie cła za wwóz na teren UE , badanie przez służby sanitarne , zapłacenie osiowego w Polsce , przeładunek w pryzmacie .  Do tego jak jeszcze uwzględnić konta do płatności , i zapłatę z góry za towar który nie ma żadnych gwarancji że nie zostanie cofnięty na cle to tak mogą sobie handlować tylko bogaci :) .

Jak się domyślam spróbowałeś handlować osobiście tą drogą tylko nie policzyłeś poprawki że po przywozie do Polski  handlarze wydymają Ciebie jak i Polskiego rolnika i zamiast kupić czekają aż obniżysz cenę o połowę bo dobrze wiedzą że osiowe leci i sprzedasz po kosztach transportu by nie dokładać :) . Niestety takie są fakty i kupić to jedno ale zbyć w Polsce  to już drugie i paradoksalnie to co dobija rolników w Polsce (zmowa cenowa handlarzy ) tak samo grzebie potencjalny import :)  

Następna zastanawiająca sprawa to gdzie te zboże jest przechowywane bo wedle wieści powielanych w Polskich mediach to na Ukrainie nie ma magazynów tylko bezpośrednio ładują na wagony i do Polski więc pytam skąd masz towar bo jest już po żniwach więc obecnie przechowujesz go w zbiornikach kombajnów by wyeksportować do Polski , może pryzmujesz pod chmurką a może zworkowałeś i trzymasz pod plandeką :) . Sorry za sarkazm ale informacje o tak utopijnym handlu rozbrajają i co najmniej popychają do takiej beki :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Przedwczoraj wysłałem mu zapytanie na kilkaset ton zbóż, ale do tej pory nie ma odpowiedzi, także to jakiś troll.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Co to nikt nie pisze o cenach, czy może mam bana za ostatnio odważne i pełne krytyki moje posty...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Ceny będą wysokie bo zboża jest mało zwłaszcza pszenicy konsupcyjnej i kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Pewnie masz racje np kukurydza mokra u mnie z odbiorem po 280 netto 30 % jest szansa ze podskoczy do 250 netto tak za jakiś tydzień dwa ...Cesena ciągle rośnie 2 tygodnie temu była po 330 netto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

Ceny będą wysokie bo zboża jest mało zwłaszcza pszenicy konsupcyjnej i kukurydzy

 

zapomnij, człowieku, o czym Ty mówisz?? u mnie lepsi/ więksi gospodarze sprzedają teraz pszenicę o białku 13-16% po 550 netto, sam sprzedałem mniej niż połowę zbiorów która mi została bo większość wywiozłem w żniwa. jeśli-jeżeli cena podskoczy to 50zł/t max w moim regionie południowo-wschodnim, a u nas pszenicy dużo i dobrej, a że gdzies tam zalało, to już sciągają nie dosyć że cały czas z ua to idzie ze słowacji, węgier... mam nadzieję, że ci co to czytają i byli za dobrą zmianą to szlak ich traafi kiedyś w końcu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Nasz Prezydent wczoraj na forum ONZ powiedział że Polska otwiera rynku dla Usa i Kanady i zgadzamy się na wolny handel bo rynek z Uk już otwarty ha ha Ponoć będziemy tam eksportować zboza ja osobiście jestem za nawet po wizę pujde by tam jechać tak tak do USA będę szukał kontrahentów ha ha Jednak dobra zmiana Mam służy
Dalej o tym myślę i nie mogę spać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

ceny będą rosły bo rosna koszta produkcji muśle iż w styczniu kukurydza sucha będzie po 670 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Niestety, ale koszta produkcji nie mają tu akurat znaczenia, cenę wyznacza podaż-popyt. Choćby teraz koszty produkcji wzrosły o 100% to nic to nie zmieni, może za kilka lat gdyby się okazało, że rolników nie stać na zakup środków i tym samym spadnie podaż. Niestety, rolnicy jako jedyny sposób na niskie ceny mają... zwiększenie produkcji. Niby to logiczne, ale co to powoduje? Obniżkę i koło się zamyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Sytuacja taka już ma miejsce - patrz wieprzowina i włowina, powoli ceny idą w górę, bo na naszym rynku za dużo towaru nie ma, więc niemcy windują w górę ceny. Jakby jeszcze delikatnie euro poszło do góry, to będzie lament naszych zakładów mięsnych, że aj waj, a jak do tej pory łupili rolników na amen, to było cacy. Tak samo będzie ze zbożem, trzeba tylko poczekać. Jak nie będziemy mieli swojego, to nikt nam tanio nie sprzeda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Oczywiście, mniejsza podaż lub większe zapotrzebowanie - wyższa cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

rano wywiozłem ostatnią partie pszenicy. przyjechali z młyna w łódzkim. gestośc 78, białko 15. 600 brutto. ok południa przyjechał handlarz obejrzeć grykę i mówił że przy tych parametrach dałby 610 netto za tą pszenicę... podobno na niemcy pchają ta pszenicę i łubin słodk też. łubin po 800 netto. z kolei koleś co rano brał pszenicę( kierowca) mówił że na ukrainie konsumpcje po 350 kupują handlarze i zaraz za granica po 400 sprzedają.  pytanie nasuwa się jedno. skoro w takiej samej odległości ma po 400 to po h*j przyjeżdża do mnie i płaci mi 6 pak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

W niemczech kontrole weterynaryjne się nie patyczkują i zboża porażonego patogenami nikt nie kupi. A u nas głupi zawsze się znajdzie na "taniość". Dlatego nikt tego taniego zboża z Ukrainy tam nie kupuje, tylko pchają do nas. Mam już kilka sygnałów, że zboże leci od nas do Niemiec i do Francji w cenie o wiele wyższej niż to, co proponują u nas handlarze. Dlatego czekam ze sprzedażą. MATIF też delikatnie w górę, podobnie jak CBOT. Jest pewien optymizm na delikatny wzrost cen. Szału nie będzie, ale w moich kalkulacjach 600 brutto w mojej okolicy mogłaby mnie skłonić do sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrains

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 30pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

W dalszych lokalizacjach cena uzależniona od kosztów transportu.

Pszenica 14białka - 640pln czyli na porcie 670 cena wrzesień, gęstość min. 76!!!

Łubin 890pln netto

Groch 835-850 netto 

Zyto 500 netto

Pszenżyto  520netto

Peluszka 720pln netto

Kukurydza sucha 555netto FCA  lub w porcie 585pln netto

Rzepak nowe zbiory oczywiście 1665netto loco gospodarstwo

Zainteresowanych zapraszam na priv

Przy większych ilościach cena do negocjacji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

No to piękne ceny na pszenicę. Wymagania dosyć wysokie cena jak za paszówkę w tamtym roku. 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nawet bardzo słabe te ceny. Pszenżyto puściłem do de hausa po 530 netto u mnie na podwórzu (wschód PL) a pszenicę dzwonił gold pasz paszówkę po 600 netto chce. Tylko nie mogłem gadać i już nie wiem czy u nich czy u mnie. Ale jak sami dzwonią to coś jest na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Można wiedzieć gdzie ta cena?

Dobrzyca, Biały Dwór- cena ta sama w obu miejscach z tym że chyba w Dobrzycy odbierają już tylko na zapisy bo towaru dużo, cena oczywiście netto przy 30% wilgotności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

Nawet bardzo słabe te ceny. Pszenżyto puściłem do de hausa po 530 netto u mnie na podwórzu (wschód PL) a pszenicę dzwonił gold pasz paszówkę po 600 netto chce. Tylko nie mogłem gadać i już nie wiem czy u nich czy u mnie. Ale jak sami dzwonią to coś jest na rzeczy.

chodziło Ci o tą firmę?   http://www.deheus.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak, od ciebie to śmiało po 540 netto bo to jeździ na Łomżę więc bliżej ze 30 km niż do mnie.

 

A jak tam siedleckie kurniki, ktoś skupuje mokrą i po ile kukurydzę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj