Polecane posty

ws71    1827

Większych bredni dawno nie czytałem. Sprzedać to ja mogę co chcę temu komu chcę. I absolutnie nie interesuje mnie co kupujący z tym zrobi - skarmi (chociaż zaprawione może niezbyt smakować - ale zaprawiane jest na życzenie) czy też wysieje. 

 

Abosolutnie mnie to nie interesuje.Powiem więcej - nawet wystawiam faktury na to sprzedawane zboże. Pszenica + usługa czyszczenia.

 

Ale z tego co widać tutaj są sami święci ;)

 

 

Lubelskie - jutro przyjeżdżają załadować się 2 łódki - 13 białka,30 gluten,78 gęstość - 640 netto. 

 

Spróbuj na fakturze napisać pszenica  siewna ,to sam zobaczysz czym to się skończy,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na usługę czyszczenia to trzeba mieć DG. Ale nie piszcie bzdur że od pisania na AF że ktoś sprzedaje pszenicę siewną będą problemy. Bo napisać a dokonać tego to są dwie zupełnie inne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Tylko czym różni się ta siewna z centrali a od rolnika chyba zaprawą..; Kupują duże ilości za niskie ceny oczyszczą zaprawią i 2 tyś za tonę czysty zysk..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie chodzi o to że niczym. Tak za 150 zł/ meter to można dać za kwalifikat, bo policzcie, czyszczenie, zaprawianie, workowanie, badanie MTZ i siła kiełkowania, oraz dopłata do materiału siewnego, więc cena 150zł jest jeszcze do przyjęcia, ale jak nie którzy się wygłupiają ponad 200 stówki to już paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Na usługę czyszczenia to trzeba mieć DG. Ale nie piszcie bzdur że od pisania na AF że ktoś sprzedaje pszenicę siewną będą problemy. Bo napisać a dokonać tego to są dwie zupełnie inne rzeczy.

 

U nas wyglądało to następująco;ogłoszenie sprzedam pszenice siewną dzwonił zainteresowany i umawiał się na odbiór na drugi dzień,po przyjeżdzie,i  omówieniu szczegółów,przedstawiał się grzecznie jako przedstawiciel agencji nasiennej i prosił o dokumenty zezwalające na obrót materiałem siewnym,kończyło się to przeważnie kilkuset złotową karą

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9229

Dlatego jak sprzedaję pszenicę, to nie pytam komu na co potrzebna. Chce 50 kilogramów - sprzedaję 50 kilogramów pszenicy. Co z tym zrobi kupujący - jego sprawa. Podobnie ziemniaki czy inne. Bo mafia nie śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Agencja nasienna to prywatna firma zbierająca haracz, a nie jakaś inspekcja żadnych kar nie daje chyba,  że do kieszonki zbiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas wyglądało to następująco;ogłoszenie sprzedam pszenice siewną dzwonił zainteresowany i umawiał się na odbiór na drugi dzień,po przyjeżdzie,i  omówieniu szczegółów,przedstawiał się grzecznie jako przedstawiciel agencji nasiennej i prosił o dokumenty zezwalające na obrót materiałem siewnym,kończyło się to przeważnie kilkuset złotową karą

 

jak sprzedałeś ziarno jako materiał siewny to się nie dziw że mogłeś mieć problemy.

Powtarzam, sprzedać a mówić że chce się sprzedać, bądź pisać na AF że chce się sprzedać jest zupełnie czym innym.

 

Możesz mówić i ogłaszać że chcesz sprzedać bo badasz rynek przed wejściem w ten biznes?? I co tego też zabraniają??

Bzdury wyssane z palca.

 

Mówić że kogoś zabijesz a zabić to jest co innego. Ale akurat w przypadku zabijania jedno i drugie jest karalne jednakże na podstawie innych paragrafów.

Ale trzeba pamiętać że w obu przypadkach trzeba to udowodnić i samo mówienie jest ciężko udowadniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Spróbuj na fakturze napisać pszenica  siewna ,to sam zobaczysz czym to się skończy,

 

Pisać na FV  że siewna? Skąd taki idiotyczny pomysł ?

Z życzliwości napiszę Ci jak to wygląda - 1 FV na pszenicę i usługę czyszczenia (ewentualne zaprawianie wliczone w cenę) lub 2 faktura (oczywiście z inną datą) na usługę zaprawiania jak klient chce mieć wszystko na papierze.

 

 

 

 

A nawet ewentualna kara to co najwyżej kilkaset złotych - czyli 1 toną pszenicy ;) .

 

 

 

 

A DG oczywiście prowadzę - usługi i handel więc i US i kontrole mogą mnie co najwyżej w przysłowiową "pompkę" cmoknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie

Piątkowe kwotacje GoodGrains

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 30pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

W dalszych lokalizacjach cena uzależniona od kosztów transportu.

Pszenica 12.5 - 650pln czyli na porcie 680 cena wrzesień, gęstość min. 76!!!

Pszenica 12.5 - 600pln czyli na porcie 630 cena wrzesień, gęstość min. 70!!!

Łubin 870pln netto

Groch 840 netto 

Bobik 720pln netto

Rzepak nowe zbiory oczywiście 1680netto loco gospodarstwo

Zainteresowanych zapraszam na priv

Przy większych ilościach cena do negocjacji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19706

 

Pany szybka akcja potrzebne dwa auta owsa o gęstości powyżej 50-naprawdę atrakcyjna cena

loco PZL

Naprawdę szybko potrzeba jak ktoś ma pisać priv

Kasa od ręki!!!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaka kasa? pisz na PW cenę.

 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

620 netto sprzedałem pszenice paszową , tak że ceny w porcie d*py nie urywają a i tak opier..... na czymś jak zawsze


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

jak po tyle to ceny zaczynają zwyżkować myślę iż w pażdzierniku będzie jakieś 650 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlawaUKR    0

Dzień dobry! Oferuję do sprzedaży zboża z Ukrainy. każdy rodzaj zboża w dobrej cenie, prośe napisać jaki rodzaj ziarna jest interesująca, aby omówić ceny i warunki dostawy. Pilna oferta - orkisz ukrainski EKOLOGICZNY obłuszczony lub nie 2,000 ton. sertyfikat, specyfikacja. cena 1130 PLN/tona. cena, warunki płatności i dostawy mogą być regulowani. kontakt po e-mail kolesnichenko1986@gmail.com lub Viber ‎+380970001442 po polsku,ukrainski,angelski. Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Do chin sprzedaj ,a nie nas zawalać 

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30

Ceny pszenicy jakie uzyskałem: 

620 zł netto, gęstość 74,8 białko 14,3 gluten 31.6

600 zł netto, gęstość 73,2 białko 14,0 gluten 33,3


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19706

Dzień dobry! Oferuję do sprzedaży zboża z Ukrainy. każdy rodzaj zboża w dobrej cenie, prośe napisać jaki rodzaj ziarna jest interesująca, aby omówić ceny i warunki dostawy. Pilna oferta - orkisz ukrainski EKOLOGICZNY obłuszczony lub nie 2,000 ton. sertyfikat, specyfikacja. cena 1130 PLN/tona. cena, warunki płatności i dostawy mogą być regulowani. kontakt po e-mail kolesnichenko1986@gmail.com lub Viber ‎+380970001442 po polsku,ukrainski,angelski. Pozdrawiam. 

Boże mój Boże za jakie grzechy jeszcze to tu się znalazło!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

bo mamy demokracje a nie dyktaturę lub socjalizm no i wolny rynek jak nie produkujesz tanio to wypadasz z rynku

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Jak już pisałem robi się z tego forum tablica reklamowa i tyle. Pora się chyba rozglądać za innym forum bo tu komercja wszędzie a moderatorzy nie wiem gdzie....


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldexx    0

ktoś se jaja robi ale pszenica słowacka po 98euro  jest a litwa od 80 euro podobno znajomy mówił pasza oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

A mi znajomy mówił, że podobno upaińcy dopłacają, żeby od nich wziąć pszenicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj