Polecane posty

sprzedane 700 netto kontrakt na 140 ton zachodniopomorskie białko 12,5 min. gęstość 76 min.
sprzedane 700 netto kontrakt na 140 ton zachodniopomorskie białko 12,5 min. gęstość 76 min.
sprzedane 700 netto kontrakt na 140 ton zachodniopomorskie białko 12,5 min. gęstość 76 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Panowie gdzie w Małopolsce można "dobrze" sprzedać pszenicę ?? podrzuci ktoś jakieś namiary ?? 

 

Czy dobrze to bym nie powiedział ale de heus w spytkowicach za paszówkę płaci 540nett i jeszcze trzeba im zawieść ;[


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

sprzedane 700 netto kontrakt na 140 ton zachodniopomorskie białko 12,5 min. gęstość 76 min.

sprzedane 700 netto kontrakt na 140 ton zachodniopomorskie białko 12,5 min. gęstość 76 min.

sprzedane 700 netto kontrakt na 140 ton zachodniopomorskie białko 12,5 min. gęstość 76 min.

cena kosmos jak dla mnie u mnie 580 netto najwyzsza cena białko 14 gęstość 78


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

Sąsiad sprzedał pszenicę 150 t ,białko 14,5% ,opadanie 400,gęstość 77,cena 760netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

A sąsiad sąsiada mówi, że sprzedał po 850 netto. Po co piszecie takie głupoty, jeszcze ktoś uwierzy w te bajeczki. Drgnie coś waszym zdaniem w następnych miesiącach, bo na giełdach lekko na zielono, a i surowce idą do góry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Ja duży areał miałem posiany kwalifikatem Dakoty którą 'dopieściłem' - wyglądał i plonował świetnie i teraz zaprawiony idzie po 1200 netto na materiał siewny. myślę że z 60-70 ton uda mi się w ten sposób sprzedać. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

A sąsiad sąsiada mówi, że sprzedał po 850 netto. Po co piszecie takie głupoty, jeszcze ktoś uwierzy w te bajeczki. Drgnie coś waszym zdaniem w następnych miesiącach, bo na giełdach lekko na zielono, a i surowce idą do góry?

 

Zbierz w odpowiednim terminie,oczyść, dosusz dostaniesz niezłą kasę na Pomorzu.Pszenica paszowa 520-560.Mniej na raz 150 t o podanych wyżej parametrach,gwarantuje ,że sprzedaż u  nas bez problemu,dla Ciebie dowiem się komu sprzedał :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Jeśli surowce drgną lekko w górę, na co się zanosi patrząc na ceny ropy, to i zboże pójdzie w górę. Co z tego , że pszenica po 700zł na MATIF-e, trzeba ją jaszcze przywieźć z zagranicy, czyli dodatkowe 50-100 zł na tonie plus oczekiwanie. A za 500 brutto kolejek do sprzedania nie ma. Ceny żywca idą lekko w górę, bo nie ma surowca w zakładach mięsnych. Jak nie ma krajowego żywca, to i zagranica nagle przestała nam tanio sprzedawać - dziwne, prawda ?  Zbiory zbóż u nas niższe, rzepaku tak samo, a kontrakty podpisane - trzeba o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Nie będę przecież woził pszenicy na Pomorze skoro jestem z drugiej strony Polski. Może zdarzyć się, że lepiej sprzedacie zboże, ale ile takich złotych interesów w tym okresie można się spodziewać jeżeli chodzi o zwykłego rolnika, który nie ma podobnych możliwości co wy, nawet gdyby chciał całe swoje zboże podsuszyć i dodatkowo wyczyścić? Wierz mi że gdybym miał możliwość zarobienia 100 zł na tonie to nawet 200 ton mogę przez zwykłą ręczną wialnię przepuścić. A sprzedawać z parametrami poza gęstością po 480 zł to mi się nie uśmiecha, a dziady straszą że niedługo nie będzie miał kto kupić towaru, bo tyle tego niby jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Nie chwal się bo możesz kare zapłacić za odsprzedaż nasion firmy która wyhodowała tą odmianę

Sprzedaż chyba nie jest karalna ale siew juz tak.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie chwal się bo możesz kare zapłacić za odsprzedaż nasion firmy która wyhodowała tą odmianę

Bzdury piszesz nic więcej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Jeżeli nie ma gospodarstwa nasiennego to agencja nasienna może dołożyć tak że mu tych zarobionych pieniędzy zbraknie. Zwykły rolnik nie ma prawa sprzedać drugiemu tego co wyprodukował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

Jeżeli użyjesz w ogłoszeniu [sprzedam zboże  siewne]będzie problem,jak napiszesz[ sprzedam zboże czyszczone]nikomu nic do tego.Rok temu inspekcja nasienna trzepała rolników w naszym rejonie ,którzy mieli ogłoszenie/ sprzedam zboże siewne/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Bzdury piszesz nic więcej.

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/nasiennictwo/oplata-licencyjna-za-siewem-nasion-z-wlasnego-zbioru,56411.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sławek jak sam tytuł wskazuje ,,opłata za SIEW własnego materiału,,

A kolega nic nie wspominał o siewie własnego materiału tylko z tego co kojarzę mówił o jego sprzedaży. A co kto sobie z nim zrobi to już jego problem i jego konsekwencje w razie co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zboże czyszczone niekoniecznie musi iść na siew. Gołębiarze bardzo chętnie kupują przewiane zboże. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Jeżeli nie ma gospodarstwa nasiennego to agencja nasienna może dołożyć tak że mu tych zarobionych pieniędzy zbraknie. Zwykły rolnik nie ma prawa sprzedać drugiemu tego co wyprodukował.

Większych bredni dawno nie czytałem. Sprzedać to ja mogę co chcę temu komu chcę. I absolutnie nie interesuje mnie co kupujący z tym zrobi - skarmi (chociaż zaprawione może niezbyt smakować - ale zaprawiane jest na życzenie) czy też wysieje. 

 

Abosolutnie mnie to nie interesuje.Powiem więcej - nawet wystawiam faktury na to sprzedawane zboże. Pszenica + usługa czyszczenia.

 

Ale z tego co widać tutaj są sami święci ;)

 

 

Lubelskie - jutro przyjeżdżają załadować się 2 łódki - 13 białka,30 gluten,78 gęstość - 640 netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Nazwy firmy Ci kolego nie napiszę bo nie pamiętam - wiem tylko że jedzie gdzieś między Łódź a Sieradz. Umowę podpisałem wiosną na 100 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A co z odmianami wykreślonymi z krajowego rejestru odmian? Właściciel w takim przypadku traci prawa do odmiany i można legalnie handlować takim materiałem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj