Polecane posty

Szarlej    72

A gdzie ten duży plon się zapowiada? Bo u mnie pszenica też wyglądała obiecująco, dopóki kombajn nie wjechał. Centrum Polski. Takie dywagacje to zostaw tym spekulantom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Moja pszenica wyglądała pięknie - zebrałem około 55% tego co w zeszłym roku (areał identyczny). Jęczmień jary plonował na poziomie 2 t z ha. 

Jechałem ostatnio A1 nad morze i tam była jeszcze masa nie zebranego zboża. Nie wiem - może niektórzy lubią się chwalić, może u nich hektar ma 20000m2, ale to co ja widziałem to na moje oko nawet 3 t/ha nie rokowało. Natomiast kukurydze wyglądają ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysa    0

lubelskie a nawet roztocze żyje z uprawy malin ale jako hobbysta mam parę ha ornego to miałem pszenice i z 2 ha przywiozłem 2 szóstki (arkadja natula)  cena na skupie 53 zł paszowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Przyczepa szóstka nic nie mówi, bo jeśli jest bez zakładek to możesz mieć na niej 4-4,5- tony, czyli bida jak na wasze ziemie.

 

Z malinami od wczoraj zaczynają sobie pogrywać jak z pozostałymi płodami rolnymi. Cena u mnie 4,5 za kg I i 4 zł za II. W dwa dni spadek o 0,5zł czyli 10%, a mają ambitne plany zejść grubo poniżej 4zł za kg jedynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

w jakiej cenie sprzedawaliście owies? ilości całosamochodowe. ja mam akurat gniady ale interesuje mnie też cena  zwykłego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

wczoraj puściłem jedno auto pszenicy. lokalny skup. 600 zł brutto konsumpcja. żal sprzedawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

jutro idzie "paszówka" z 13,9% białka po 650,-netto nikt tyle nie chciał dać za konsumpcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Sołtys, to twój sąsiad sprzedawał tę gospodarkę obok ? Bo zaczynam się zastanawiać nad przeprowadzką na zachód Polski przy tych różnicach w cenach u mnie.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

U nas może ceny lepsze niż na wschodzie alejest wiele innych problemów, choćby zdecydowanie więcej kosztuje 1ha jak chcesz powiększać a i bardzo trudno znaleźć coś do kupienia tak że wszędzie ogólnie lipa jest, może warto by pomyśleć żeby przenieść się do D tam ceny zawsze trochę wyższe a maszyny tańsze.. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazach17    8

Witam,gdzie na dolnym śląsku płacą dobrze za pszenice paszową,z odbiorem z gospodarstwa,proszę o jakiechś namiary,mam 50t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Pszenica paszowa 480zł

Jęczmień paszowy 450zł

Wszystko sobie leży na strychu,czekamy do grudnia ;)

cargil za paszowa powyżej 12,5 białka płaci 520netto


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Sołtys, to twój sąsiad sprzedawał tę gospodarkę obok ? Bo zaczynam się zastanawiać nad przeprowadzką na zachód Polski przy tych różnicach w cenach u mnie.

 

Powiedzmy,że tak łąki ja kupiłem a ziemię mam teraz w dzierżawie.....NIe myśl,że u nas tak kolorowo zwłaszcza w tym roku........Począwszy od zimy przez suszą po ujowe  żniwa, nakład na 8 t a uleciało ok 5-jutro będę miał podliczone to będę wiedział dokładnie, ale ogólnie rok na sporym minusie

Dziś jak stałem w kolejce z pszenicą na mieszalni były cztery auta firanki na rejestracjach UA co przywiozły to nie wiem ale na pewno były to jakieś komponenty paszowe

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

500zł za pszenicę dają? to otręby są po 550zł, chory system

u osadka jednostka pszenicy pilgrim pzo na 1ha..... uwaga, uwaga.....430 zł, trzeba być głupim, żeby to kupić

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

a jak nazwać cenę jednostki żyta??Najtaniej znalazłem po 190 czyli 380 na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
welwos29    14

Panowie gdzie w Małopolsce można "dobrze" sprzedać pszenicę ?? podrzuci ktoś jakieś namiary ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj