Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

 

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrains

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 30pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

W dalszych lokalizacjach cena uzależniona od kosztów transportu.

Pszenica 14- 660pln czyli na porcie 690 szybkie odbiory!!! gętość min. 76!!!

Pszenica 12.5 - 650pln czyli na porcie 680 cena wrzesień, gęstość min. 76!!!

Łubin 870pln netto

Groch 820-840 netto 

Rzepak nowe zbiory oczywiście 1640netto loco gospodarstwo

Zainteresowanych zapraszam na priv

Przy większych ilościach cena do negocjacji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Marcin jakie macie potrącenia jeżeli gęstość jest poniżej 76? Do jakiej wilgotności przyjmującej? Czy powyżej 14,5% są potrącenia czy auto jest odsyłane?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak sytuacja w świętokrzyskim (okolice Pińczowa) orientujecie się ?, bo muszę sprzedać ok 20 ton pszenicy paszowej tylko słabo ze zbytem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marcin jakie macie potrącenia jeżeli gęstość jest poniżej 76? Do jakiej wilgotności przyjmującej? Czy powyżej 14,5% są potrącenia czy auto jest odsyłane?

Potrącenia standardowe jak u wszystkich.

Pszenica ładowana jest na statki więc 14,5% wilgotności to standard. Generalnie nie suszy się towaru przed załadunkiem, jednak jeśli ma do 15% wilgotności to da się to załadować i towar nie wraca, powyżej 15% jest większy problem bo muszę to podsuszyć i dopiero na port jedzie (to dodatkowe koszty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

okolice Frankfurtu nad Menem, pszenica 113 euro/tona

 

u mnie 600 brutto za konsumpcje 

Ale co to za cena z frankfurtu? Dzwoniłeś tam do jakiegoś skupu? To chyba podali ci cenę u ciebie na podwórzu z ich odbiorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

mój ojciec  ma tam znajomego rolnika i rozmawiał z nim kilka dni temu. informacja poglądowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatJar    0

 

Szanowni Państwo,

Uprzedzał przed tym Minister Gabriel Janowski wielokrotnie. Że zaleje nas tania produkcja z Ukrainy. Sam uczestniczyłem w kilku spotkaniach z przedstawicielami polskiego rolnictwa, oraz producentami żywności przy okazji imprez targowych w Polsce, Malezji i w Niemczech.  Uprzedzaliśmy i proponowaliśmy konkretne środki zaradcze. W szczególny sposób Pan Gabriel starał się podjąć temat wprowadzenia znaku jakości sygnującego polskie jedzenie najwyższej jakości. Pojawiła się szczegółowa wizja na instytucję przyznającą ten znak, a także na fundację pomagającą w sposób zbiorczy wspierać promocję naszych produktów na polskim i zagranicznym rynku. Eksperci oceniali, że ten pomysł nie ma szans ziszczenia bez pomocy rządu. Niestety mimo usilnych starań, konferencji, audycji radiowych oraz wystąpień w telewizji Pana Gabriela, spotkań z ministrami i osobami postawionymi wysoko w rządzie nie udało się jak wynika z moich informacji uzyskać żadnej merytorycznej odpowiedzi na nasze działania. Nie został podjęty dialog, choćby w sprawie stworzonego przez nas katalogu i książki kucharskiej polskich potraw, która mogłaby służyć dyplomatom w trakcie spotkań z politykami innych krajów. Czy wobec faktu ponoszenia teraz przez Państwa, jako rolników - wytwórców naszego największego dobra narodowego jakim jest żywność - kolejnych kosztów w wyniku braku przezorności i zacietrzewienia polskiej klasy politycznej nie trzeba podjąć innej strategii? Strategią tą powinno być działanie zjednoczone i oddolne. Zrzeszenie się w spółdzielni PQF Dobro Wspólne, podjęcie programu rewitalizacji polskiej wsi, oraz rozpoczęcie zarówno masowego dostarczania świeżych lokalnych produktów do środowisk miejskich, ale także eksport bardzo drogich i wysokiej jakości przetworzonych produktów do krajów azjatyckich pod marką PQF. Po zdobyciu renomy WSZYSTKIE nasze produkty także zyskają na wartości. Szczególnie te, które spełnią rygorystyczne normy nowego certyfikatu jakości. Zachęcam Państwa do poczytania więcej o programie PQF Polska Jakość Żywności i wsparcia Pana Gabriela w integracji. Nie możemy liczyć na media głównego nurtu, ani na sejm, wobec tego pozostaje nam internet i działanie "przy ziemi". Na szczęście zryw patriotyzmu gospodarczego będzie nam sprzyjał, podobnie jak wzrost świadomości odnośnie podstępnych działań zachodnich kapitałów w Polsce. Zaczynamy spójnie tworzyć oraz integrować nasz wspólny i własny kapitał, na każdym froncie. 

Pozdrawiam serdecznie,

Mateusz Jarosiewicz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

cargil Jarosław pszenica paszowa 520 netto


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Wystarczająco, żeby pobliskie prywatne młyny nie kupowały od okolicznych producentów.. Akurat dzisiaj przejazdem widziałem wanienke z pszenicą u znajomego młynarza na słowackich tablicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

co udało mi się dowiedzieć. to to że w którymś porcie tną 50 zł na tonie za punkt gęstości a zadają 77 czyli masz 76.1to 47 zł. ucinaja. (info od handlarza z którym rozmawiałem )może to ktoś potwierdzić. ? druga sprawa czy ktoś słyszał o pszenicy paszowej i UA po 380 zł netto na granicy ? qutwa przecież to poniżej kosztów produkcji praktycznie jest jak na polskie warunki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Poniżej kosztów produkcji? A 550 to nie jest poniżej kosztow przy plonie 5-6 t/ha i nakladach z prawidłowo liczona amortyzacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co udało mi się dowiedzieć. to to że w którymś porcie tną 50 zł na tonie za punkt gęstości a zadają 77 czyli masz 76.1to 47 zł. ucinaja. (info od handlarza z którym rozmawiałem )może to ktoś potwierdzić. ? druga sprawa czy ktoś słyszał o pszenicy paszowej i UA po 380 zł netto na granicy ? qutwa przecież to poniżej kosztów produkcji praktycznie jest jak na polskie warunki .

Wątpię by tam mieli pszenicę miękką. Tam pszenica paszowa może być z powodu porośnięcia to i cena adekwatna. W każdym bądź razie ile tej paszowej przyjedzie? Z resztą na całą UE jest przydział 2mln i jak twierdzicie przemyt który nawet niech by wynosił 1 mln co daje łącznie 3mln, przy czym Francja szacuje spadek plonów o minimum 10mln.  Więc zboże z UA nie pokryje nawet  w 1/3 obniżki plonów samej francji.  gdzie D gdzie PL, gdzie H?

 

Ja to myślę że na granicy UA może można kupić a i za 20 dolarów tonę zboża. Tylko pytanie kto te zboże by chciał, może tylko drób ekologiczny, mówię wam świetnie wcina białe robale wyklute na podłożu ze zboża zamoczonego w wodzie w zacienionym miejscu.

 

50 t pszenżyta po 530 netto u mnie na placu. Wschód PL. Po między W-wa a Lublin. A wy dalej wierzcie w tą bajeczkę o UA. Ona na rolników działa jak tekst na dzieci ,,jedz po za drzwiami cygan stoi i ci zabierze,, tak też: ,,sprzedawaj tanio, bo na granicy ukraińskie jeszcze tańsze stoi i ci zabierze rynek zbytu którym jestem ja kupujący,,

Z pszenżytem też ciekawa historia, duża firma kupowała. Ale przy oględzinach, ee panie zboże będzie tanie, za miesiąc z UA pełną parą będziemy ciągnąć. Dobra zabrali próby wycenili na 520 netto. Ja się zastanawiałem czy sprzedawać czy nie, trwało to kilkanaście dni. Mija 2 tyg. dzwonię do nich, mówię cześć firma no dobra może bym sprzedał ale po 530. Oni chwila pomyślimy, 10min mija tel dobra 530 na kiedy auta mamy podstawiać? A ja se myślę uf.., udało mi się, jeszcze tylko 2 tyg zostało do pełnej pary ściągania z UA zboża, udało mi się sprzedać w rozsądnych pieniądzach. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

kto tyle płaci za pszenzyto? u mnie pszzenica paszowa w tej cenie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Są firmy które znacznie więcej płacą z pszenżyto ale one są daleko na zachodzie. Niemniej jednak od ciebie z podkarpacia jak byś sobie wynajął transport to myślę że na takiej firmie wraz te 500zł/t netto by ci zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

500 za pszenżyto to jeszcze nie tak źle. powiedz ile u Ciebie pszenica


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O pszenicę się nie orientowałem. Ale to nie jest u mnie tylko w świecie i teraz trzeba tak się dogadać aby chcieli w tej cenie odebrać ;)

Jakościowa myślę że trzyma ogólnoświatowe trendy czyli słabo. Na razie zboża paszowe to jedna wielka nie wiadoma. Kury drogie, mleko ma drożeć, świniaki zdrożały a zboża w PL nie ma. Jakieś statki przypływają coś zabierają, z ukrainy można kupić nie wiele i nie wiadomo co, bo tam płacisz dolary masz towar (albo i nie masz) a jak masz to nie wiadomo jaki ziemie na ogół dobre to i pszenica parametry z powodu samej ziemi ma wysokie, ale czy z grzybem czy porośnięte to jedna wielka loteria i firmy paszowe same nie wiedzą co z tym fantem zrobić. Nikt nie obniża ceny na paszowe, ale i nikt nie chce się wychylić aby publicznie podnieść ceny bo wywołało by to wielką lawinę a nikt nie wie czy ta lawina będzie potrzebna czy nie, czy popyt na pasze wzrośnie czy nie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Wysypał mi się rolnik z kontraktu, dlatego potrzebuję 500ton pszenicy 12,5białka, gestość min. 77 wilgotność max 14,5 oferuję loco port 700pln netto lub na gospodarstwie 675pln netto, max 100 km od gdy/gda.

Pozdrawiam

Edytowano przez MarcinBrzozowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

To wszystko o czym piszesz @damianzbr to prawda, do tego trzeba dodać fakt, że nikogo nie interesuje rzeczywistość. Wszystkim rządzą informacje robione na zlecenie, raporty robione na zlecenie. We wczorajszym raporcie IGC (International Grains Council), po którym na giełdach zagościł czerwony kolor, można wyczytać, że w 2015 roku Polska zebrała ok 11 mln ton pszenicy, natomiast szacują iż w 2016 jest to  10 mln ton. Różnica wynosi 9%. Gdybym ja w tym roku zebrał 9% mniej pszenicy niż w poprzednim skakałbym do nieba. Ręka w górę kto ma tak samo? Pewnie ta pszenica jara zrekompensowała spadek plonu, no i pewnie ten parametr jakim jest masa hektolitra był tak duży, że ta różnica w plonie wynosi jedynie 9% . Wreszcie prawdopodobnie do tego doliczyli plon kukurydzy, którym została przesiana część ozimin.... Skala tej manipulacji jest gigantyczna.

Edytowano przez Albercik99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Albercik dokładnie, manipulacja i nic po za tym ale niestety nie zmienia to faktu że cena będzie niska czy wysoka, bo my nie wiemy w którym kierunku i jak długo ta manipulacja będzie podążała.

Np. szanowny Marcin, nikt tego nie wie czy faktycznie rolnik się wyłamał, czy towaru brak a kontrakty z arabem trzeba realizować. Towaru nie dowożą bo.... bo nie mają, bo nie wiedzą czy już sprzedać, bo czekają na cenę. I hasło z ust szanownego kolegi brzmiące w sposób:

,,panowie, dobra przyznają, potrzebuje towaru, tak z 500 ton na wczoraj, niech będzie moja strata podnoszę cenę na 700,,

myślicie że wywołałyby lawinę furmanek startujących na Gdańsk, czy raczej ciche szepty między sobą o tym żeby lepiej teraz nie sprzedawać bo cenę podnoszą?

 

Marcin oczywiście bez urazy że twój post posłużył jako przykład, nic do ciebie nie mam i nie twierdzę że kłamiesz. Po prostu idealnie na jego podstawie można było zobrazować możliwą manipulację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

na targowisku u jankesów cena pszenicy i kuku leci jak kamień w wodę, tak niskich cen (wyrażonych w usd) nie było od 20 lat

u nas kuku jest bardzo dużo i zapowiada się duży plon, więc cena może być niska; w wlkp pszenica ok 650zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj