Polecane posty

icek1    179

przy plonie 10 ton z ha to jest 5300 zł mysle iż około 3 tyś pozostanie na czysto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3472

Dzieciaku nie masz zielonego pojęcia 10 ton i koszty 2300 ,chyba na UKRAINIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

przed tymi zniwami miałaś drogie zboze? pytanie drugie popatrz na ceny we zniwa ubiegłego roku i na wiosne tego roku. ceny zblizone choć te we zniwa troche lepsze

Markuszowa obniza wiec nie ma dobrych cen. Chcialam sprzedac za minimum 600kg po 45zl/100kg i jakos nikt nie zadzwonil nawet i nie zapytal o ta pszenice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Dzieciaku nie masz zielonego pojęcia 10 ton i koszty 2300 ,chyba na UKRAINIE

Mądrego człowieka to milo posłuchać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Jak się ma odpowiednią wiedzę to możno niskimi kosztami produkować pszenicę ale jak nie ma się wiedzy to????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

 We Francji by utrzymać przez rok jednego pracownika trzeba przeznaczyć zysk z uprawy 150 ha pszenicy a w Polsce chcieli by żeby parobek pracował przez cały rok z zysku uprawy 5 ha pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jak się ma odpowiednią wiedzę to możno niskimi kosztami produkować pszenicę ale jak nie ma się wiedzy to????

 

Znowu swoje mądrości wypisujesz?

Odpowiednią wiedzę czyli jaką?, bo jak na razie to nawet nie wiesz jakie opryski stosowałeś w rzepaku (pytałem w innym temacie 3 razy).

 

Zdradz mi swoją tajemnicę na produkcję niskimi kosztami żeby sprzedaż poniżej 500zł/t (tak jak Ty sprzedawałeś) była opłacalna.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

Znowu swoje mądrości wypisujesz?

Odpowiednią wiedzę czyli jaką?, bo jak na razie to nawet nie wiesz jakie opryski stosowałeś w rzepaku (pytałem w innym temacie 3 razy).

 

Zdradz mi swoją tajemnicę na produkcję niskimi kosztami żeby sprzedaż poniżej 500zł/t (tak jak Ty sprzedawałeś) była opłacalna.

 

Idz do szkoły tam jest klucz do wiedzy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

jak ktoś nie wie czym się pryska rzepak to niech wpisze w wyszukiwarce internetowej  /oprysk rzepaku/ i sobie poczyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Nie udawaj frajera większego niż jesteś stary. 

 

 

Idz do szkoły tam jest klucz do wiedzy
 

 

Jeśli zbierałaś w szkole wiedzę na ten temat to ci gratuluje Twego poziomu idotyzmu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie chodzi o to czym się pryska, tylko czym Ty pryskałeś.

Ja większość środków jakie stosowałem pamiętam, łącznie z dawkami A Ty się ciągle migasz od odpowiedzi.

A Twój komentarz Anetko jest wręcz żenujący...


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Ja mam wrażenie, że tych kilku idiotów co tu się wypowiada to jedna i ta sama pokraka. Tego niudolnego stylu nie da się podrobic - to musi być multikonto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9191

Jeszcze miesiąc i gimbaza wróci do szkoły, to poziom forum wróci do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pchela    2

Witam widzę dyskusja na najwyższym poziomie ;) W czwartek sprzedałem pszenice kosupcje po 580 netto 9,98t z 1,5 ha (stanowisko po burakach cukrowych) jak na 4 klase gleby jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

To przestańcie na nich reagować. To zwykła prowokacja i nic więcej, dostarczacie im aby radochy

PS Pszenica paszowa ok 500 netto powiat puławski, lubelskie. Mogą być podwyżki o 10-20zł. Jak pytałem w PMN Agro parę dni temu to paszówa była po 520 netto u nich, przy ilości 25t z 10zł więcej, a za białko 13% przez telefon dawali 580 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goliard    0

Zachodniopomorskie:

 

polishagri sp. z O.o.

 

kupuję pszenicę loco gospodarstwo po:

 

12,5 630 zł 

13,5 640 zł

14,0 645 zł

 

plus VAT

 

w obrębie około 150km od portu w Szczecinie,

 

pozdrawiam i zapraszam na www.polishagri.pl

 

Edytowano przez goliard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

to ja się pochwale ceną pszenicy, w mojej okolicy(Śląskie). Lokalne skupy 450zł brutto!!!!

A najlepsze jest to, że dużo rolników przywozi. Ale nie wiem czy sprzedają, bo jest opcja przechowywania

A plony pszenicy 3-6t. Dużo pszenic po zimie poszło do likwidacji, te lepsze zostały. Ale regeneracja zajmowała im sporo czasu i miejscami nawet 3t niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

jak ktos nie ma gdzie przechowac to musi sprzedac/oddac tak jak ja magazyny juz pełne a jeszcze prawie 1/3 pszenicy stoi


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

A i jeszcze zapomniałem o jednym dość ważnym aspekcie.

Pamiętacie, że Chiny wynajęły na Ukrainie jak dobrze pamiętam 3 mln hektarów ziemi, pod uprawy rolnicze. Poza tym Ukraina ma spooore długi względem Chin (oddadzą pszenicą i kukurydzą).

Arabia Saudyjska zacznie (a może już inwestuje) w ziemie na Ukrainie, po tym jak zakończyła przygodę z uprawą pszenicy w swoim kraju.

Cargill amerykański zaczyna pomału zajmować grunty ukraińskie za długi. Dużo kasy zainwestował w terminal zbożowy w porcie "południowy".

Tu tak naprawdę chodzi o wojnę USA z Rosją o Ukrainę.

Ukraina to tzw. spichlerz żywnościowy Europy.

Kiedyś, Ukraina podległa ZSRR, zapewniała bezpieczeństwo żywnościowe całemu mocarstwu.

Teraz to rzekłbym, USA kontroluje to, co dzieje się na Ukrainie.

 

A Wy cały czas piszecie, że Ukraina nas zalewa ziarnem.

Ukraina ma nas tak naprawdę w czterech literach, a nasi skupujący wykorzystują głupotę rolników i wciskają bzdurną ciemnotę naiwnym.

Także jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi za pewne o pieniądze.

A pamiętajcie, żywność jest ważniejsza niż złoto, ropa i dolar oraz euro.

Bogate kraje o tym bardzo dobrze wiedzą i czynią w tym kierunku taktyczne ruchy.

 

A skąd obniżki cen na surowce rolne na tych śmiesznych i trafnie wymyślonych giełdach Matif i Cbot?

Zapraszam do konstruktywnej dyskusji.

 

Pszenica paszowa Golpasz Golub-Dobrzyń 610 netto.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9191

Cena ropy jest już niska, więc żeby dokopać Rosji i USA arabowie zbijają cenę zbóż. Oleiste padły, gdy spadła cena ropy i nikt nie chce już estrów. Zboże poszło w dół,b o zmniejszyło się zapotrzebowanie na etanol, głownie z Brazylii i Argentynie.

Jeśli ktoś uważa, że nie jest nam potrzebna produkcja żywności, bo wszystko da się tanio kupić za granicą, niech poczyta, co dzieje się w Wenezueli.

 

Ceny w Zamojskich Zakładach Zbożowych z 30.07

 

Cennik skupu pszenicy obowiązujący
od 30.07.2016r.

Pszenica konsumpcyjna:


  • cena brutto przy stawce VAT 7% - 642,00 zł/t
  • cena brutto przy stawce VAT 5% - 630,00 zł/t
  • Cena podstawowa netto - 600,00 zł/t

  • Termin płatności: 30 dni

 

Pszenica I:


  • cena brutto przy stawce VAT 7% - 588,50 zł/t
  • cena brutto przy stawce VAT 5% - 577,50 zł/t
  • Cena podstawowa netto - 550,00 zł/t

  • Termin płatności: 30 dni

 

Pszenica II:


  • cena brutto przy stawce VAT 7% - 556,40 zł/t
  • cena brutto przy stawce VAT 5% - 546,00 zł/t
  • Cena podstawowa netto - 520,00 zł/t

  • Termin płatności: 30 dni
Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Jahoo te ceny to sa przyznam przyzwoite :)  W moich stronach to porazka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Anno elewar załęże czyli twoje strony konsumpcja 600 zwyczajna 575 paszowa 550 ceny netto


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Drogie Panie i Panowie po co kogoś obrażać czy robić docinki komuś każdy robi jak mu pasuje ,są miejsca co sprzedajecie po 450 zł i to czy masz 4 tony czy 9 ton zysku nie ma, ale z czegoś trzeba żyć ,dawniejsze spółki punkty poupadały mamy to szczęście że prywaciarz robi skup 520 pszenżyto 650 pszenicą + wat  ,20 zł więcej jak zeszłego roku tylko kwestia dnia i magazyny pełne cene obniżą . Po drugie plon dla chcącego i obeznanego, z dobrym doradca rzędu 9-10 ton to nie abstrakcja ,już parę lat gospodarzę uczysz sie jak to mówią do śmierci ,w tym roku też sąsiad mnie zaskoczył po zimie pszenicy praktycznie nie było ,jeszcze do tego siewnik mu zrobił psikusa i zablokował 2 rządki ale nawożenie opryski ,doradca co dostarcza nawozy opryski był kilka razy na polu i widok pszenicy teraz szok ,koszty były ale plon będzie miał ,pozdrawiam życzę dobrych cen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Anno elewar załęże czyli twoje strony konsumpcja 600 zwyczajna 575 paszowa 550 ceny netto

blizej markuszowa i tu to cienko bo 500

Mariann owszem wiekszosc madrych teraz,bo kazdy chce sprzedac jak najdrozej. A wiosna jest wieksze zapotrzebowanie,wowczas magazyny puste to i ceny dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj