Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
B3Agro    91

Dlatego Panowie - makarony kupujemy włoskie ). Cena podobna a jakościowo moim zdaniem znacznie lepsze- no i chyba większe szanse że z polskiej pszenicy niż te z Lubelli ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

Dziś sprzedana pszenica do lokalnego skupu po 530 +vat bardzo dużo sprzedających prosto  od kombajnu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Dziś sprzedana pszenica do lokalnego skupu po 530 +vat bardzo dużo sprzedających prosto  od kombajnu

 

Będzie jeszcze więcej sprzedających jak się żniwa na dobre rozkręcą.

 

Ziarn-pol oferuje za pszenicę 12,5 - cenę 640 netto na wrzesień za 500 ton.

 

P.S. Witamy kolegę książę ;)

Ciekaw jestem Twojego czarnego scenariusza dotyczącego cen pszenicy na sezon 2016/17.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrains

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 30pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

Pszenica 14 - 660pln czyli na porcie 690pln

Pszenica 12.5 - 650pln czyli na porcie 680pln 

Pszenica 11.5 - 645pln czyli na porcie 675pln 

Łubin 860-880pln netto

Groch 800-840pln netto 

Peluszka 700-720pln netto

Pszenica nowe zbiory 12,5 640-650 pln 

cena z dostawą do portu 670-680pln

Jęczmień 470-480netto, zachodniopomorskie 500zł netto 

Rzepak nowe zbiory oczywiście 1600/1610netto loco gospodarstwo

Zainteresowanych zapraszam na priv

Przy większych ilościach cena do negocjacji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Dziiś sprzedałem spod kombjnu pszenicę po 510 plus vat

Nie ma co , interes życia. W jakich rejonach Polski takie ceny? U mnie - lubelskie - kurniki nawet lepiej płacą za pszenicę bez żadnych parametrów a za 12,5 białka w tej chwili bez problemu można 610 netto dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

No to u nas w opolskim za konsumpcje 13% białka max 600 netto, za 11,5 moze wyjdzie 550 netto. Dziwnie u nas liczą te białko, bo od 13% jak chyba nigdzie indziej.., a i różnica w cenie między 13%, a 11,5 jest bardzo duża jak widzę wpisy z różnych rejonów kraju. Ten rok to w ogóle masakra, do rzepaku się dołozyło bo w okolicy chyba nikt nie nakosił więcej jak 2,7t, a ziemie nie najgorsze i sporo w nie inwestowali, z pszenicą w sumie nie wiadomo, plon wydaje się średni, ale ponoć parametry słabe bo skwarki się młóci, choć niektórzy się łapali na białko.

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9115

PZZ Skierbieszów i okoliczne skupy oferują za pszenicę 500 plus VAT i jeszcze "straszą" że za tydzień będzie taniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9115

Zamojskie zakłady zbożowe - szału nie ma :

 

Cennik skupu pszenicy obowiązujący
od 22.07.2016r.

Pszenica konsumpcyjna:


  • cena brutto przy stawce VAT 7% - 663,40 zł/t
  • cena brutto przy stawce VAT 5% - 651,00 zł/t
  • Cena podstawowa netto - 620,00 zł/t

  • Termin płatności: 30 dni

 

Pszenica I:


  • cena brutto przy stawce VAT 7% - 609,90 zł/t
  • cena brutto przy stawce VAT 5% - 598,50 zł/t
  • Cena podstawowa netto - 570,00 zł/t

  • Termin płatności: 30 dni

 

Pszenica II:


  • cena brutto przy stawce VAT 7% - 567,10 zł/t
  • cena brutto przy stawce VAT 5% - 556,50 zł/t
  • Cena podstawowa netto - 530,00 zł/t

  • Termin płatności: 30 dni
  •  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

Nie ma co , interes życia. W jakich rejonach Polski takie ceny? U mnie - lubelskie - kurniki nawet lepiej płacą za pszenicę bez żadnych parametrów a za 12,5 białka w tej chwili bez problemu można 610 netto dostać.

 

Małopolska skup w powiecie tarnowskim,co zrobic jak ze taka cena marna,przetrzymywać nie ma miejsca a kto wie czy drozęj bedzie na wiosne. U nas ostatnie 2 lata to nawet czasem drożej w żniwa niż w kwietniu. W czerwcu sprzedałęm to po 60 z vatem a ile roboty wiecej, a ile jej ubyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

dziś wszystko sprzedane po 550 netto to jest 588 brutto jak paszowe bo konsumpcja o najwyzszych parametrach płaci sie w moich okolicach w tej samej cenie. wszystkie parametry konsumpcyjne miała poza gestością zabrakło 0,2 do wymogu i zaproponowali mi 570 brutto to poszło na paszę o 18 zł drozej. Wszystko jest dziwne w tym kraju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

pdlaskie konsumpcja 13% białko gluten 25 590 netto !!!!! paszowa 12,5 białko ceny z nerwów nie pamiętam, rzepak 1600 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2207

Gdzie tyle?? Cisną jak trzeba. Pszenżyto niby też poleciało w dół strasznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9115

Moje w tym roku wyląduje w magazynie. W ubiegłym roku w moich stronach też była nagonka na zbijanie cen w skupie, proponowali po 550 za konsumpcję, 520 za paszową (netto), we wrześniu ceny wróciły do "normy" , tzn w okolice 600zł. Ale kto musiał, ten oddał taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

w okolicach Kątów Wrocławskich plony Pszenicy marne jak nigdy w lokalnych skupach nie przyjeto jeszcze Konsumcji.... sama paszówka idzie ziarno bardzo drobne powykrecane i zeschniete plon u Mnie na poziomie 5-6ton na 3-5klasie  dla Mnie osobiscie to porażka  gestość 68-73     białko 16-18 gluten 42 prozpozycja standardowo na paszówke 560 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Okolice Mordów - tylko poszczególne plantacje sypią 6 ton. Reszta pod psem od 3 do 5 ton. Mowa o pszenicy. Mróz zrobił swoje... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

e tam w innym temacie sypią po 8 i 10 ton z hektara a tak na serio to w tym roku szału niema z plonami zaczynając od rzepaku a na grochach i zbożach kończąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2054

u mnie kłosy bardzo ładne, ziarno duże, ale obsada mizerna, przez dziadka mroza, ciekawe ile sypnie

co do ceny to katastrofa, poniżej 600zł/t to rolnik=niewolnik, trzeba będzie chyba znowu świnki wstawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj