Polecane posty

soltys48    19702

no to ile km masz do pól bo ja ma jedno pole 8 km  od domu i to 5 ha i myśle oddac w dzierżawę bo daleko

 

 

nie ja mysle o ciągniku jakies 150 KM za 400 tys no i wychodzi jak zbiore plon z 100 ha rzepaku to będzie mnie stać na taki traktor oczywiście w przeciągu kilkunastu lat jak za gotówkę  ale mogę wziąć na kredyt i sukcesywnie go spłacać z uprawy rzepaku

Ziemie oddaje w dzierżawę a kupuje w to miejsce nowy traktor :D

Ach te wakacje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

no bo ziemi mam tyle w pobliżu  ile sam mogę obrobić a tak daleko nie chce mi się jeździć no i nie zamiezam pracować po 12 godz na dobe tylko średnio 40 godz w tygodniu i max 1800 godz rocznie minus 1 miesiąc urlop/LA BA na wczasy/

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

no bo ziemi mam tyle w pobliżu  ile sam mogę obrobić a tak daleko nie chce mi się jeździć no i nie zamiezam pracować po 12 godz na dobe tylko średnio 40 godz w tygodniu i max 1800 godz rocznie minus 1 miesiąc urlop/LA BA na wczasy/

Widzę że rolnikiem nie jesteś, jak na etacie chcesz pracować w rolnictwie.

Ile masz pola że nie wyrabiasz, z 200 ha, bo ja mam ponad 100, do 17 km od domu, sam robię  i co roku 2 razy na wczasy spokojnie da rady pojechać.

Ogólnie luzik.Ciągniki odpoczywają.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

tak na ogół to pracyje od 8 do 16 tylko w żniwa od 10 do 20 chyba że mam jakaś awarie to zaczynam o 8 a w soboty i niedzielę nie pracuje   i nie mam zamiaru pracować więcej bo po co
 by dokupić ha za 100 ooo zł frajerem nie jestem

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Panowie dajcie spokój już z gówniarstwem!!!Specjalnie wkleiłem jego posty z dwóch różnych tematów żeby pokazać jego poziom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

to nie myśl bo źle Ci to wychodzi!!!

Podpisywał ktoś kontrakt z północnej wlkp lub województw ościennych na pszenicę 12,5??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Koledzy, nie odpisujcie na posty nie związane z tematem, dajecie się wciągnąć w dyskusje a dziecinada ma z Was niezły ubaw i robi śmietnik z forum.

 

Handlował ktoś z Was z firmą Ziarn-Pol?

Na odbiór z września podobno 660 - 680 netto za pszenicę oferują.

Do czwartku przedstawiciel u mnie będzie to na bieżąco z tematem będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Znam firmę.

Sam z nimi nie hondlowałem, ale znam grono ich klientów. Raczej rzetelny kontrahent.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30

Często sprzedaję zboże do ziarn-pol w Dąbrówce. Nigdy nie było problemów co do płatności.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kornel    3

tak na ogół to pracyje od 8 do 16 tylko w żniwa od 10 do 20 chyba że mam jakaś awarie to zaczynam o 8 a w soboty i niedzielę nie pracuje   i nie mam zamiaru pracować więcej bo po co

 by dokupić ha za 100 ooo zł frajerem nie jestem

 

ja nie wiem, gdzie jest moderator? za to zasmiecanie forum i pisanie nie na temat juz dawno powinien dostac BANA. Naprawde agrofoto to juz nie to co bylo na poczatku, dzieci Neostrady opanowaly to, ciezko zaczerpnac juz fachowej pomocy, a Jacek udaje ze tego nie widzi wszystkiego gdyz biznes sie kreci....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

dlatego ja z nimi raz tylko zahandlowalem.

miała być platnosc na zaladunku, po czym zaladowalismy i zwazylismy tira a on mi mowi ze miał dzis tyle wydatkow ze brakło mu kasy....

 

Pewnie czekasz na kasę do dziś

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

Jak chcesz fachowej pomocy to idz do szkóły i się dokształcaj lub chociaż poczytaj literaturę fachową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

znajomy dziś wypychał pszeniczkę 15,6 białka po 700,- netto brał Tomar-8 aut ładowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Ktoś pytał już w okolicznych skupach jakie będą ceny pszenicy bo z każdym dniem napływają coraz bardziej niepokojące informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

wczoraj kupiłem jęczmień paszowy jary zeszłoroczny po 590 brutto. Jakość bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Wczorajsza oferta Good Grains:
Pszenica n/z 630-650netto loco gospodarstwo.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj