Polecane posty

AleksanderX    522

jakie tam nakłady nasiona własne ,trochę paliwa no i dla relaksy pojeździć traktorem po polu  chyba 500 zł wystarczy na ha i tak 4500 w kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Weż sie opanuj i nie siej popeliny bo za rok bedziemy mieli nie 1600 a 1100 bo jeden z drugim sobie policzy tak jak Ty. Realny koszt samych nawozów SOR, paliwa to 2,5-3tys

 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Nie sieję rzepaku, ale w ubiegłym roku u mnie ceny oscylowały koło 1300zł za tonę. A nakłady na rzepak są spore. Samych oprysków trzeba wykonać w sezonie z 7-8 aby utrzymać taki plon. No i poziom nawożenia odpowiednio wysoki plus odżywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Realny zysk z ha przy plonie 3t to zależnie od ceny 800-1500zł


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

jakie tam nakłady nasiona własne ,trochę paliwa no i dla relaksy pojeździć traktorem po polu  chyba 500 zł wystarczy na ha i tak 4500 w kieszeni

 

nie zaśmiecaj tematu swoimi postami bo albo se jaja robisz albo nie masz pojęcia o rolnictwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

ale jak sam wszystko zrobisz to i 4tys będzie dopytuję się bo w tym roku sam go będę siać i muszę policzyć ile zarobię

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

co zrobisz sam !!!!! Rekami zaorzesz, uprawisz, obsiejesz, pónij wypelisz chwasty, zbieżesz robaki, nawozy tez recznie rozsiejesz ? SKad sie tacy ludzie biora. Nic dziwnego że pózniej w mieście mówią ze rolnikowi to dobrze on spi a jemu rosnie :) JAkby tak policzyc amortyzacje sprzetu zaangazowanego w uprawy to zostaje jeden wielki h... czyli zero :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Co sam wszystko?

Nawozy i opryski będziesz sobie sam produkował?

Tak jak wyżej napisałem. Na czysto przy plonie 3t/ha zostaje 800-1500zł


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Jak zero - to jeszcze bardzo dobrze. Czasem zostaje minus.

Pszenica w USA systematycznie w górę. We Francji problem ze zbiorami pszenicy dobrej jakości, Czechy obniżyły prognozę plonów o prawie 10%. Ciekawie się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

no to skad rolnicy biora na tak drogie traktory jak nie z zysku z uprawy bo planuje tez kupić nowy traktor  i muszę to tego podejść ekonomicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Własnej pracy nikt nie liczy i amortyzacja - to nie jest zysk.  Tak napewno chce kupic ciagnik w zabawkowym :)

 

Wracajac do tematu to jesli zboża wygladaja w całej PL tak jak u nas w lubelskim to cena raczej UP moze nie odrazu ale w okolicy grudnia powinno byc sporo wiecej. U nas plonu nie bedzie a jak pogoda sie nie poprawi to i jakosci tez nie bedzie.

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

nie ja mysle o ciągniku jakies 150 KM za 400 tys no i wychodzi jak zbiore plon z 100 ha rzepaku to będzie mnie stać na taki traktor oczywiście w przeciągu kilkunastu lat jak za gotówkę  ale mogę wziąć na kredyt i sukcesywnie go spłacać z uprawy rzepaku

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Poco z nim dyskutujecie?? Nie widzicie że ten idota tylko się drażni z Wami?? 

Kozak w necie piz*a w świecie i tyle. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

powiem uczciwie mi w ubiegłym roku pozostało okołó 4 tys z ha za moją pracę z uprawu hektara rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Humor można sobie tymi postami poprawić w ten deszczowy ranek, przy kawie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

U mnie miałem to szczęście że opadów było sporo i kto dbał to przynajmniej pszenice są ładne ale jak juz kiedyś pisałem dużo jeżdżę po Wielkopolsce dolnośląskim lubuskim a ostatnio i kujawsko-pomorskie pare razy zaznaczyłem i krótko mówiąc kiepsko ogólnie wszędzie wyglada...u mnie pewnie rzepak pójdzie prosto z kombajnu reszta zostaje i czekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A jak pójdą do góry to zyska.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toomi30    10

ten gość co ma taki kalkulator w oczach i podzielił skórę jeszcze na niedźwiedziu to może sie przeliczyć ale ci co mają doświadczenie to nie muszą nic tłumaczyć co ile kosztuje i jaki jest zarobek a ostatni tydzień pokazuje jaki może być zysk jak przyjdzie grad dwa razy i już po zarobku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrains

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 25pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

Pszenica 14 - 665pln czyli na porcie 690pln -  lipiec

Pszenica 12.5 - 650pln czyli na porcie 675pln - lipiec

Pszenica 11.5 - 635pln czyli na porcie 660pln - lipiec

Łubin 860-880pln netto

Groch 800-820pln netto

Peluszka 700-720pln netto

Pszenica nowe zbiory 12,5 630-650 pln 

cena z dostawą do portu 655-680pln

Rzepak nowe zbiory oczywiście 1575netto loco gospodarstwo

Przy większych ilościach cena do negocjacji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

gdzie widzisz problem?

lepiej czytać o cenach rzepaku w tym temacie jak kilka postów wcześniej kto ile za kombajn płaci usługę itd. :P

Chemirol wczoraj 1575zł netto

 

Brak słów , nie dziwi mnie opinia że rolnik to prosty chłop mało inteligentny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

Medalik możesz uzasadnić dlaczego? ja już w poprzednim poście napisałem co wolę przeczytać. Nikogo przy tym nie obrażając. Ty nie potrafisz uzasadnić co przeszkadza w informacji o cenie rzepaku.

wole wejść w temat o cenie pszenicy i przeczytać przy okazji ile kosztuje rzepak, pszenżyto czy nawet mokra kukurydza. a nie  dwie strony analiz kto ile płaci za usługę kombajnowania czy dlaczego tak drogo u mnie a tam biorą taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Już było to poruszane, administrator nazwał ten temat jak nazwał, ale większości tu piszących jest nawet na rękę jak się pisze tu ogólnie o cenach zbóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj