Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
S-Piotr    58

Oddział młynów Diamant w piątek płacili 620 brutto dziś już tylko 590 brutto pszenica .

A na polu jare pszenice wyglądają jak poślad. w sobotę pójdą już  pod kosę.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

co niektórzy lubia sobie żartować u nas 670 netto i to paszowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Oddział młynów Diamant w piątek płacili 620 brutto dziś już tylko 590 brutto pszenica .

A na polu jare pszenice wyglądają jak poślad. w sobotę pójdą już  pod kosę.

Jak tom możliwe u mnie jeszcze zielone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

dzwoniłem dzisiaj do kilku handlarzy. paszówka 55-57 netto, jęczmień paszowy 45 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roart    2

co niektórzy lubia sobie żartować u nas 670 netto i to paszowa

Gdzie taka cena podaj namiar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

Temat cena pszenicy 2016 a nie rzepak???

 

gdzie widzisz problem?

lepiej czytać o cenach rzepaku w tym temacie jak kilka postów wcześniej kto ile za kombajn płaci usługę itd. :P

Chemirol wczoraj 1575zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

A tak swoja drogą to kosicie już rzepak? Jak plon w tym roku? U mnie jeszcze sporo zielonego i trzeba poczekać z tydzień żeby wysechł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

U mnie "obszarowiec" wczoraj skosił dwa kawałki porazone twardzikową, mimo pełnej ochrony w fazie opadania płatków.. Nie wiem jaki plon, ale podstawiony Annaburger stał i stał... a 3 J.D. kosiły i kosiły...
Wiem, nie o rzepaku powinno być w tym temacie... ale wszystko sie pier**li, to i tematy też :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

W okolicach Środy Śląskiej żniwa rzepaczane pełna para plon w okolicach 3 ton ten kto słabiej chronil. Ja zaczynam od Piątku bo ma już nie padać liczę jednak średnio na
4 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

no to pieka kasa z tego rzepaku ja sieje w tym roku na 50 % pól No bo 4 tony rzay 1700 plus VAT to jakiś 8tys z ha brytto a netto to może z 7 tys wyciągnąć

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

O!...no i sprytny ksiegowy się znalazł. Kolego wiesz ile kosztuje uprawa i ochrona z nawozeniem i jak trudno jest zebrać 4t z ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

no to pieka kasa z tego rzepaku ja sieje w tym roku na 50 % pól No bo 4 tony rzay 1700 plus VAT to jakiś 8tys z ha brytto a netto to może z 7 tys wyciągnąć

 

Ty lepiej od nowego semestru wracaj do gimbazjum, a nie terroryzujesz głupotą wartościowy temat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

hehe mało ważne liczy sie że sypie 4 tony i po 1700 w skupie a to dopiero początek żniw ciekawe ilu takich matematyków jeszcze się objawi kto by tam się kosztami przejmował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrains

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 25pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

Pszenica 14 - 660pln czyli na porcie 685pln -  lipiec/sierpien

Pszenica 12.5 - 650pln czyli na porcie 675pln - lipiec/sierpien

Pszenica 11.5 - 635pln czyli na porcie 660pln - lipiec/sierpien

Pszenica nowe zbiory 12,5 630 pln cena wrzesień (możliwy odbiór w późniejszych terminach - każdy miesiąc nast. +5pln/tona)

cena z dostawą do portu 655pln

Rzepak nowe zbiory oczywiście 1550netto loco gospodarstwo

Przy większych ilościach cena do negocjacji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

u nas to jeden mówił że n akosił 6 ton z ha i po 1700 zł tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

kosiłem troche rzepaków w tym roku i plony od 1t z ha do 3,5 t  przeważnie koszą tak 2-2,5t z ha w tym roku , plon niższy niż w ubiegłych latach o około 1,5 t z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9113

U nas jeden w ubiegłym roku nakosił 25 ton. Tylko nie z jednego hektara :D

Giełda utrzymuje się koło 160 euro za pszenicę - dotrwa tak do września ? W tym roku chciałem trochę zboża sprzedać prosto spod kombajnu i taka cena nie jest jeszcze najgorszą perspektywą.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

to plon 3,1 tony z ha razy 1700 to 5300 zł   a to dużo czy małó  jak z jednego ha to myślę iż to duży zysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9113

Podlicz jeszcze nakłady na osiągnięcie tego zysku. Poza tym, 1700 to cena hipotetyczna - są jeszcze potrącenia za zanieczyszczenia, wilgotność itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj