Polecane posty

XTRO    1537

a czemu taka niska cena rzepaku? nie dość że jesień była sucha i wschody słabe, później 1/3 wymroziło a na wiosnę znowu susza...

Widać że nieźle chcecie sobie zarobić ( w sensie Wy kupujący )

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Dokładnie tak , wszyscy wiedzą ze rzepaku bedzie mniej i to sporo mniej , wiec kupujący dołują cene


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Najłatwiej jest łapek sobie robotą nie ubrudzić, tylko "czysty" pieniążek łapami zgarniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

nie chce bronic kupujacych, ale kto Tobie broni handlować zbożem czt rzepakiem?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Do pewnych tematów trzeba miec smykałke :) I liczyc sie z tym ze nie bedzie czasu polezec  tyko ciagle praca :) Sam wiem doskonale jak to jest ciagnac kilka branż na raz :)  


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrains

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 25pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

Pszenica 14 - 655pln czyli na porcie 680pln -  lipiec

Pszenica 12.5 - 630pln czyli na porcie 655pln - lipiec

Pszenica 11.5 - 620pln czyli na porcie 645pln - lipiec

Pszenica nowe zbiory 12,5 620 pln cena wrzesień (możliwy odbiór w późniejszych terminach - każdy miesiąc nast. +5pln/tona)

cena z dostawą do portu 645pln

Przy większych ilościach cena do negocjacji.

Jeśli chodzi o pracę, sam jestem rolnikiem na żuławach przy średniej wielkości pola 1,2ha i średniej odległości ok. 5-6km do pola pozostawiam ocenie czy nie "brudzę rączek". Nie zawsze starcza czasu na handelek, ci którzy mnie znają nie wypisują takich rzeczy, ale cóż polemika na tym poziomie to nie dla mnie.

Podstawowe prawa rynku (popyt podaż) obowiązują każdego czy mu się to podoba czy też nie i jeśli jest w rynku dużo towaru, a kupujących mało to oczywistym jest niska cena sprzedaży przez produkującego. Na tą chwilę porty zasypane na full (żniwa niebawem), na statki ładują to co kupione w maju-kwietniu. U rolników towaru w cholere. Więc podejrzewam że ceny w żniwa zejdą poniżej 600pln za 12,5 (pomorskie).

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

No chiba nikt ala się nie wyrobię uprawiać glebe i handlować

wiec po co masz w polu robic jak mozesz miec lepiej nie brudząc raczek.

Prawda jest taka ze rynkiem rzadzi kapitał spekulacyjny, ale to nie jakis spupujacy, czy drugi, bo to za cienkie bolki. 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

 

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrains

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 25pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

Pszenica 14 - 655pln czyli na porcie 680pln -  lipiec

Pszenica 12.5 - 630pln czyli na porcie 655pln - lipiec

Pszenica 11.5 - 620pln czyli na porcie 645pln - lipiec

Pszenica nowe zbiory 12,5 620 pln cena wrzesień (możliwy odbiór w późniejszych terminach - każdy miesiąc nast. +5pln/tona)

cena z dostawą do portu 645pln

Przy większych ilościach cena do negocjacji.

Jeśli chodzi o pracę, sam jestem rolnikiem na żuławach przy średniej wielkości pola 1,2ha i średniej odległości ok. 5-6km do pola pozostawiam ocenie czy nie "brudzę rączek". Nie zawsze starcza czasu na handelek, ci którzy mnie znają nie wypisują takich rzeczy, ale cóż polemika na tym poziomie to nie dla mnie.

Podstawowe prawa rynku (popyt podaż) obowiązują każdego czy mu się to podoba czy też nie i jeśli jest w rynku dużo towaru, a kupujących mało to oczywistym jest niska cena sprzedaży przez produkującego. Na tą chwilę porty zasypane na full (żniwa niebawem), na statki ładują to co kupione w maju-kwietniu. U rolników towaru w cholere. Więc podejrzewam że ceny w żniwa zejdą poniżej 600pln za 12,5 (pomorskie).

Pozdrawiam

 

to po co kupują po 655 jak zaraz ma być po 600?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Dokładnie też ciągne kilka kierunków jednocześnie i z wszystkiego są pieniądze ale napewno nie ma czasu na odpoczynek i sen także kolego podejrzewam że śpisz min 7h na dobę zejdź do 4 do tego dołóż sobotę i niedzielę i robi Ci się już 160h +/- miesięcznie na twój handelek tak że radzę najpierw samemu czegoś spróbować a dopiero później komentować. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Chyba oczywiste jest to, że aby ktoś mógł handlować, musi mieć "czym". Kazdy nie moze funkcjonować na zasadzie " tu sie sprzedaje, tam sie kupuje.. spierdalaj chamie, bo Cie opluje" Ktoś musi coś produkować, wiec nie pier**l jeden z drugim, ze nikt nikomu nie zabrania handelku. Polak tak jak Zyd... woli deko handlu, niz kilo roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

kontrakty na nowe zbiory

650+ vat-  600 ton

620+vat-150 ton

de heus takie ceny proponuje.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

to po co kupują po 655 jak zaraz ma być po 600?

Gdyby ktoś to przewidział..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kontrakty na nowe zbiory

650+ vat-  600 ton

620+vat-150 ton

de heus takie ceny proponuje.

Na polu czy u nich w magazynie, bo to jest delikatna różnica w moim terenie gdzie np. do najbliższego skupu jest 50 km i takie skupy są tylko 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Jakie macie oferty na rzepak z nowych zbiorów? W mojej okolicy proponują 1700 RR. A niektóre gospodarstwa przeorały na wiosnę nawet po 300ha i rzepaku nie ma za wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Mosso Rudno (kiedyś agrocorn) cena na dziś 1600 netto, termin płatności 3 dni. biorą również kukurydze ale o cenę nie pytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Glen core ma 1600netto a max plon 1700brutto wiec praktycznie ta sama cena chyba że coś ostatnio się zmieniło bo to ceny z czwartku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj