Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wilhelm    408

350 za ha to max. Przy areale pow. 150 ha stawka oczywiscie nizsza, do indywidualnej negocjacji. Dwie firmy z mojej okolicy ustaliły taki cennik na tegoroczne zniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

U nas nie ma frajerów i cena 400 zł za ha to minimum a jak jest pogoda i widać zbliżający się deszcz to sami chłopi proponują nawet po 500 by skosić przed deszczem suche i nie bujac się z mokrym a za 300 to tez kosza jak jest zboże wilgotne i codziennie od godz 7 do 9

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Własnie frajerów to u was nie brakuje patrze oddawać tone zboża za kombajn. Kup sobie najtańszego bizona za 30 tysiecy i sie zwróci po paru latach a nie komuś kieszeń napychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Po 400za ha  chetnie bym kosił :) U nas niestety albo stety jest stawka godzinowa. Bizony cos w okolicy 350zł/h W naszym ternie rozdrobnienie straszne i plony raczej mizerne bizonem hektar obskoczy w godzine. Ja biore 500-550 i jak cienizna to nawet 2 ha obskocze w godzine a jak przyzwoite to hektar do 45minut wiec można przyjac srednio 300-350zł za ha


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

biały2005 bizonem w dobrym zbożu skosisz w 45min./ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

bizon więcej nie przerobi jak 5 ton zboza /ziarna/na godz to max a to przy plonie 10 ton minimum  plus sypanie jakieś 2,5 godz na ha jak się bieże 350 za godz to ile wychodzi skoszenie jednego hektara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

bo jak cena psznuicy wzrasta to i kaszenie rosnie to jakby ze sabą powiązane tematy  jak wyzsza cena pszenicy to czytaj tak samo więcej zaplace za koszenie,transport,nawozy sor a wynik finansowy/w kieszeni /będzie taki sam a jak cena pszenicy spada to pozostałe koszta pozostają a w kieszeni mniej

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

A czy ja napisałem ze kosze bizonem. Tylko dla odniesienia napisąłem ze bizony w okolicy biora 350. Ja mam kombajn pokroju Tc5070  - case 525 ( MDW 525) 230KM heder 5,4m i biore od 4 lat 500/h lub 550 z sieczkarnia

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

u nas stawki są średnio 300zł/h a z sieczkarnią to do 350zł/h.

 

Ciekawe czy cena pszenicy utrzyma się na poziomie 650 zł

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

 

Jakie propozycje cen pszenicy na żniwa?

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

bizon więcej nie przerobi jak 5 ton zboza /ziarna/na godz to max a to przy plonie 10 ton minimum  plus sypanie jakieś 2,5 godz na ha jak się bieże 350 za godz to ile wychodzi skoszenie jednego hektara

 

Chyba że bizon jest w stanie nagannym to tak ale wiem że przy plonie 7,5 ton z ha w godzine spokojnie da rade. Kosił u mnie bizon ale zadbany i wszystko chodziło jak w zegarku. 1 ha wykoszone w godzine. Plon 7.5 ton z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Nie wiem, jakim cudem. Chyba na idealnie prostym polu, długim i bez pochyłosci. A i tak pewnie z tonę zostawił za sobą. U znajomego kosił Dominatorem 96 w bdb. stanie. Pszenica 8t/ha w 1h na hektar, to potem za kombajnem pozostały zielone pasy po pierwszym deszczu. 

E-512 koszę około 1h 10 minut hektar, Jeśli wydajność przekracza 6t z 1ha, to sugeruję właścicielowi, że koszenie potrwa 10-25 minut dłużej przy mniejszych stratach. Jak mu dodatkowo zostawię na polu 0,5t ziarna, to jest w plecy 300zł, a nie 100 za 20 minut koszenia. Na moich górkach nie pogoni kombajnu, chyba że kosztem dużych strat ziarna.

 

Na nowe zbiory liczę na cenę 640 brutto za pszenicę paszową, ale patrząc na giełdę, jest to mało realne, zaczyna się gra na spadki.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

A ja mysle iż będzie po 450 zł za tone

Jeśli masz ilości całosamochodowe to dam Ci po 470 i kasa od ręki............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

dokładnie gość wyciągnięty z rzeczywistości i tyle, TOMAR proponował już za 14 650,- 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Nie wiem, jakim cudem. Chyba na idealnie prostym polu, długim i bez pochyłosci. A i tak pewnie z tonę zostawił za sobą. U znajomego kosił Dominatorem 96 w bdb. stanie. Pszenica 8t/ha w 1h na hektar, to potem za kombajnem pozostały zielone pasy po pierwszym deszczu. 

E-512 koszę około 1h 10 minut hektar, Jeśli wydajność przekracza 6t z 1ha, to sugeruję właścicielowi, że koszenie potrwa 10-25 minut dłużej przy mniejszych stratach. Jak mu dodatkowo zostawię na polu 0,5t ziarna, to jest w plecy 300zł, a nie 100 za 20 minut koszenia. Na moich górkach nie pogoni kombajnu, chyba że kosztem dużych strat ziarna.

 

Na nowe zbiory liczę na cenę 640 brutto za pszenicę paszową, ale patrząc na giełdę, jest to mało realne, zaczyna się gra na spadki.

 

i tu Cie zaskocze że nie było zielono. Wiadomo coś tam było ale było naprawde rzadziutko, jak sadzone. Ten sam gosciu  tez ma dominatora 88s którym 2,40 ha wykosił w 1:50h. Plon 7,5 tony. Pola mam równe bez gór. Kosił naprawde bardzo duzo, wszyscy go chwalili, wszyscy go brali dlatego kupił tez bizona bo niewyrabiał. Są kombajniści i kombajniści. U niego wszystko miało grać. Przeglądy i wymiany przed kazdym sezonem.

 

U mnie ceny narazie w miejscu nic sie nie dzieje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek23    0

Lokalna paszarnia płaci 650zł netto za pszenicę,GolPasz płaci 630zł netto.

Hej marek1977 w jakiej paszarni płacą 650netto ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrains

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 25pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

Pszenica 14 - 650pln czyli na porcie 675pln -  lipiec

Pszenica 12.5 - 635pln czyli na porcie 660pln - lipiec

Pszenica 11.5 - 620pln czyli na porcie 645pln - lipiec

Pszenica nowe zbiory 12,5 620-630 pln cena wrzesień (możliwy odbiór w późniejszych terminach - każdy miesiąc nast. +5pln/tona)

cena z dostawą do portu 645-650pln

Rzepak   1540

Przy większych ilościach cena do negocjacji.

Pozdrawiam

 

Edytowano przez MarcinBrzozowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj