Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krychu    153

Idzie jeszcze gdzieś sprzedać rzepak z poprzednich zbiorów? U mnie w okolicy burczą że ciężko sprzedać. Dają cenę 1600 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Zalezy ile go masz , jak malo to cena jak z nowych zbiorow. Co by nie bylo - zaspales , rzepaku sie do lipca nie trzyma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie ma jeszcze lipca.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrains

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 25pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

Pszenica 14 - 660pln czyli na porcie 685pln - czerwiec/ lipiec

Pszenica 12.5 - 655pln czyli na porcie 680pln -czerwiec/ lipiec

Pszenica 11.5 - 635pln czyli na porcie 660pln -czerwiec/ lipiec

Pszenica nowe zbiory 12,5 650pln cena sierpień

Pszenica nowe zbiory 12,5 660pln cena wrzesień (możliwy odbiór w późniejszych terminach - każdy miesiąc nast. +5pln/tona)

cena z dostawą do portu 690pln

Kukurydza loco port 725pln netto

Bobik nowe zbiory 720pln

Łubin nowe zbiory 900pln

Groch nowe zbiory 850pln - duże ilości

Kontrakty rzepakowe nowe zbiory 1580pln

Przy większych ilościach cena do negocjacji.

Ponadto oferujemy kontrakty tzw. giełdowe, czyli po podpisaniu umowy na sprzedaż wyznaczany jest okres (np. do grudnia, maja itd.), w którym sprzedający w każdej chwili może powiedzieć stop i w tym momencie ma cenę (kwota matif - ustalona wcześniej premia), korzystne jest w przypadku gry na zwyżki notowań giełdowych , w tym roku kompletnie nieopłacalne!!!!, można również dokonywać transakcji w Euro jeśli nie jesteśmy pewni Naszej waluty:)

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

do Marcin Brzozowski : jak twoim zdaniem po referendum w UK zachowa się kurs euro, chodzi dokładnie o cene pszenicy jest szansa na jakiś wzrost z twoich obserwacji i doswiadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do Marcin Brzozowski : jak twoim zdaniem po referendum w UK zachowa się kurs euro, chodzi dokładnie o cene pszenicy jest szansa na jakiś wzrost z twoich obserwacji i doswiadczenia

Witaj

Nie bardzo czuję się kompetentny do takich odpowiedzi (za dużo w tym polityki).

Ale znając życie to UK wyjdzie, Euro zostanie po staremu a złotówka dostanie po d*pie:(

W przypadku producentów rolnych, gdzie duża część płodów jest eksportowana, słaby kurs złotego jest korzystny. Gorzej z hodowcami, którzy komponenty paszowe maja oparte na soi:(

Odnośnie jakichś przewidywań rynku to zaznacza się zapewne zniżka przed żniwna, jak co roku. Pytanie zasadnicze: do jakiej wartości dojdzie i jak długo będzie trwało???

Na te pytania nie znam odpowiedzi co najwyżej szacunki które obarczone są dużymi błędami:(

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

W piątek pszenica poszła po 630 brutto do lokalnego handlarza. Nic nie sprawdzał oprócz zapachu.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberool    2

 

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrains

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 25pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

Pszenica 14 - 660pln czyli na porcie 685pln - czerwiec/ lipiec

Pszenica 12.5 - 655pln czyli na porcie 680pln -czerwiec/ lipiec

Pszenica 11.5 - 635pln czyli na porcie 660pln -czerwiec/ lipiec

Pszenica nowe zbiory 12,5 650pln cena sierpień

Pszenica nowe zbiory 12,5 660pln cena wrzesień (możliwy odbiór w późniejszych terminach - każdy miesiąc nast. +5pln/tona)

cena z dostawą do portu 690pln

Kukurydza loco port 725pln netto

Bobik nowe zbiory 720pln

Łubin nowe zbiory 900pln

Groch nowe zbiory 850pln - duże ilości

Kontrakty rzepakowe nowe zbiory 1580pln

Przy większych ilościach cena do negocjacji.

Ponadto oferujemy kontrakty tzw. giełdowe, czyli po podpisaniu umowy na sprzedaż wyznaczany jest okres (np. do grudnia, maja itd.), w którym sprzedający w każdej chwili może powiedzieć stop i w tym momencie ma cenę (kwota matif - ustalona wcześniej premia), korzystne jest w przypadku gry na zwyżki notowań giełdowych , w tym roku kompletnie nieopłacalne!!!!, można również dokonywać transakcji w Euro jeśli nie jesteśmy pewni Naszej waluty:)

Pozdrawiam

 

 

można prosić o wytłumaczenie tego, że w tym roku z tymi kontraktami tzw. giełdowymi można zaliczyć wtopę. Mam taką ofertę i wydaje mi się dość korzystna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

można prosić o wytłumaczenie tego, że w tym roku z tymi kontraktami tzw. giełdowymi można zaliczyć wtopę. Mam taką ofertę i wydaje mi się dość korzystna??

 

Chodzi o sytuację tegoroczną czyli im dłużej zboże przechowywane tym tańsze!!

Po prostu logika kazała przechowywać w imię wzrostów notowań, natomiast w tym roku wcale tak nie było!

Ponadto aspekt cen giełdowych (Matif) oraz ustalanej ceny, na którą oprócz wspominanego kursu giełdowego składa się również tzw. premia zakupowa, która w przypadku kontraktów zazwyczaj jest minusowa.

Jeśli dorzucimy do tego (wspominałem ileś tam postów temu) eksport na stracie to mamy bieżące ceny lepsze od cen kontraktów giełdowych w skrajnych przypadkach o ok. 20-50zł/tona. 

W normalnych latach kontrakty taki są wg. mnie korzystniejsze niż kontrakty ze stałą ceną.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

skoro euro/dolar podrożeje a tym samym soja to łubin powinien mieć większy popyt a tym samym być droższy...

 

macie jakieś propozycje kontraktów na pszenicę. u mnie za konsumpcję chcą dać 620 netto loco gospodarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

12,5 680 netto podwórko.

Pomorskie


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Mój post nawiązywał do pytania kolegi powyżej.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Toś namieszał kolego z tą ceną!!

Wrzesień teraz to ok. 650 lub 655 za 12,5 jak dołożymy po 5pln za każdy miesiąc to z odbiorem to mamy cenę na luty 680pln:))

 


Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrains

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 25pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

Pszenica 14 - 660pln czyli na porcie 685pln - czerwiec/ lipiec

Pszenica 12.5 - 650pln czyli na porcie 675pln -czerwiec/ lipiec

Pszenica 11.5 - 635pln czyli na porcie 660pln -czerwiec/ lipiec

Pszenżyto 550pln

Żyto 500pln

Pszenica nowe zbiory 12,5 650pln cena wrzesień (możliwy odbiór w późniejszych terminach - każdy miesiąc nast. +5pln/tona)

Przy większych ilościach cena do negocjacji.

Pozdrawiam

 

Edytowano przez MarcinBrzozowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Jak to czym? Ktoś musi teraz tanio sprzedać, żeby ten kto kupuje mógł drogo kupować, gdy już nie będzie tych co muszą tanio sprzedać. Przykład: nie mający żadnego logicznego wytłumaczenie zjazd cen rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pprz    0

ZM Jelonki 630 netto. I 1000 - 1200 ton DZIENNIE na handlarskich tirach z lubelszczyzny, więc pewnie Ukraińska!

A niby nie mieli nam robić konkurencji, bo wolą przez Morze Czarne do Afryki.

Francuzy i szkopy też się chwalą, że im tak pomogli kontyngentem, bo im zwisa. Do nich i tak nie dojedzie, bo za daleko.

Dzięki ludki z "zielonej strony mocy", za obronę Naszych interesów. Naprawdę - dzięki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MarcinBrzozowski pewnie się orientujesz czym spowodowane są te  spadki na giełdach?? 

Witajcie

Spadki na giełdzie są przewidywalne szczególnie przed żniwami, z tą różnicą że w tym roku szybciej się one zaznaczają niż to drzewniej bywało:)

Wpływ na to oczywiście oprócz zbliżających się żniw ma kapitał spekulacyjny na giełdzie w Chicago.

W Rumunii/Bułgarii żniwa rzepakowe już pomału się zaczynają.

Więc szybkiego lub znaczącego wzrostu notowań nie spodziewałbym się w najbliższym czasie.

To tyle jeśli chodzi o giełdę.

W Polsce od jakiegoś czasu giełda swoje a ceny swoje.

Od jakiegoś czasu ceny eksportowe w Polsce były powyżej giełdy (któryś z moich dawnych wpisów), dlatego teraz jest czas aby odrobić straty i normalne jest że premie eksportowe kierują się w minusy.

Ogólnie jest to dość normalne i uważam że zbliżamy się do końca spadków.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrains

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 25pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

Pszenica 14 - 650pln czyli na porcie 675pln - czerwiec/ lipiec

Pszenica 12.5 - 640pln czyli na porcie 665pln -czerwiec/ lipiec

Pszenica 11.5 - 620pln czyli na porcie 645pln -czerwiec/ lipiec

Pszenica nowe zbiory 12,5 640pln cena wrzesień (możliwy odbiór w późniejszych terminach - każdy miesiąc nast. +5pln/tona)

cena z dostawą do portu 665pln

Kukurydza loco port 730pln netto

Bobik nowe zbiory 720pln

Łubin nowe zbiory 900pln

Groch nowe zbiory 850pln - duże ilości

Przy większych ilościach cena do negocjacji.

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj