Polecane posty

soltys48    19710

Ten kto sprzedawał jest bardzo ostrożny, twierdził,że kasa przed załadunkiem na koncie....

Panowie a czy możliwe jest 630 netto za pszenżyto także na eksport??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ten kto sprzedawał jest bardzo ostrożny, twierdził,że kasa przed załadunkiem na koncie....

Panowie a czy możliwe jest 630 netto za pszenżyto także na eksport??

Możliwe, w holandii co mam nr. tel na jedną mieszalnię obecnie cena 162 euro za pszenżyto. Tylko teraz weź to zawieź ze wschodu PL do NL za 100 zł/t na kołach gumowych. Nie realne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wozimy dość sporo wysokobiałkowych na zachód (NL, D, DK, B) i ceny są oczywiście wyższe niż u nas ale koszt transportu zabija zysk. Ceny na mieszalniach w Polsce są lepsze niż ceny na zachodzie minus transport. Nikt ponadto nie pisze że zachodnie mieszalnie wpadły na świetny pomysł zbijania cen za jakość:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

@hardkor gdzie taka cena? Dałbyś namiary?

Dac namiar moge ale odrazu mowie ze trzeba samemu zawieźć.

Napisze wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Możliwe, w holandii co mam nr. tel na jedną mieszalnię obecnie cena 162 euro za pszenżyto. Tylko teraz weź to zawieź ze wschodu PL do NL za 100 zł/t na kołach gumowych. Nie realne.

Właśnie temu znajomemu proponowali tyle za pszenżyto, ale się nie zgodził stwierdził,że najpierw ma być wszystko rozliczone za rapsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

 

 

Dac namiar moge ale odrazu mowie ze trzeba samemu zawieźć.

Napisze wieczorem.

Też prosił bym o namiar. 

Edytowano przez michax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

<p>Powiem tak, różnica między cena w Polsce a cenami w Niemczech dochodzi do 100 zł na tonie (sprawdzone na cenie żyta i kukurydzy). A bywa że jak ceny rosną na giełdach, to różnica dochodzi do 150 zł za tonę. </p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrains

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 25pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

Pszenica 14 - 670pln czyli na porcie 695pln - czerwiec/ lipiec

Pszenica 12.5 - 660pln czyli na porcie 685pln -czerwiec/ lipiec

Pszenica 11.5 - 630pln czyli na porcie 655pln -czerwiec/ lipiec

Pszenica nowe zbiory 12,5 675pln cena do końca września (możliwy odbiór w późniejszych terminach - każdy miesiąc nast. +5pln/tona)

cena z dostawą do portu 700pln

Pszenica nowe zbiory 14 705pln cena do końca września (możliwy odbiór w późniejszych terminach - każdy miesiąc nast. +5pln/tona)

cena z dostawą do portu 730pln

Kukurydza loco port 725pln netto

Bobik nowe zbiory 740pln

Łubin nowe zbiory 885pln

Groch nowe zbiory 835pln

Rzepak ceny netto loco gospodarstwo 1700pln

Kontrakty rzepakowe nowe zbiory 1630pln

Przy większych ilościach cena do negocjacji.

Ponadto oferujemy kontrakty tzw. giełdowe, czyli po podpisaniu umowy na sprzedaż wyznaczany jest okres (np. do grudnia, maja itd.), w którym sprzedający w każdej chwili może powiedzieć stop i w tym momencie ma cenę (kwota matif - ustalona wcześniej premia), korzystne jest w przypadku gry na zwyżki notowań giełdowych , w tym roku kompletnie nieopłacalne!!!!, można również dokonywać transakcji w Euro jeśli nie jesteśmy pewni Naszej waluty:)

Pozdrawiam

 

Edytowano przez MarcinBrzozowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

czyli nowe zbiory lekko drożej w sensie pszenica


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldexx    0

ja dziś dostałem ofertę na kukurydze 740 port rzepak nowy zbiór 1700 w elewatorze w Kętrzynie, a stary w gospodarstwie po 1750 szkoda ze już nie mam :( pszenica na żniwa 695 port

Edytowano przez waldexx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj końcówka pszenicy poszła do Polskich Młynów Teresin. Białko 15, gluten 34, cena brutto wyszła 630 bo 18zł/t potrącenia za zanieczszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja też w sobotę zrobiłem wietrzenie magazynów. Poszło ostatnie 19 ton jako paszowa po 610 brutto, Wczeęniej sprzedane 4 auta do młyna z białkiem 15 i glutenem 32 po 615 netto. Po sprzedaży podliczyłem plon za tamten rok. Srednia wyszła rekordowa 8.2 t/ha na glebach 3b/4a z kawałkiem gleby V. Chyba zupełnie przyzwoicie.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Całkiem przyzwoicie.. tylko cena nieprzyzwoita za takie parametry, szczególnie za białko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

A ja sie znowu odważę spytać o żyto i jego cenę z nowych zbiorów. Ma ktoś jakieś informacje ? Mam oferte 495 netto za paszowkę i nie wiem co zrobić. Ma ktoś jakieś oferty kontraktu żyta na nowe zbiory ? Pszenżyto w 3 różnych miejscach nie przekracza 530 netto na nowe zbiory.  Wiem że nie ten temat ale poprzedni strasznie nie aktualny i olany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Konsumpcyjne proponowali mi 510 netto, a pszenżyto z wymianą za nawozy,śor 580,- netto północna wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

A co z kontraktacją pszenicy na nadchodzące żniwa? U nas proponują 635zł netto/ t przy ilości 50 ton. Białko 13. Jak jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

wlkp. powiat ostrów wielkopolski    żniwa 2016  

 

620 zł białko 12,5

 

630-640 zł białko 13,5    

 

650 zł   białko 14,5 

 

rzepak 1640-1680

 

ceny netto 

Edytowano przez tomusgigant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

A co z kontraktacją pszenicy na nadchodzące żniwa? U nas proponują 635zł netto/ t przy ilości 50 ton. Białko 13. Jak jest u was?

Chłopie a co to znaczy u nas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj