Polecane posty

przemol87    186

Pszenzyto 580netto de heus


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

Wie ktoś jak płaci Cedrob za pszenice? bo mam ofertę z innej mieszalni 640+vat za paszówkę tylko muszę wozić jakieś 20km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrains

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 25pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

Pszenica 14 - 670pln czyli na porcie 695pln - czerwiec

Pszenica 12.5 - 660pln czyli na porcie 685pln -czerwiec

Rzepak ceny netto loco gospodarstwo 1720pln

Kontrakty nowe zbiory 1660pln

Przy większych ilościach cena do negocjacji.

Ponadto oferujemy kontrakty tzw. giełdowe, czyli po podpisaniu umowy na sprzedaż wyznaczany jest okres (np. do grudnia, maja itd.), w którym sprzedający w każdej chwili może powiedzieć stop i w tym momencie ma cenę (kwota matif - ustalona wcześniej premia), korzystne jest w przypadku gry na zwyżki notowań giełdowych , w tym roku kompletnie nieopłacalne!!!!, można również dokonywać transakcji w Euro jeśli nie jesteśmy pewni Naszej waluty:)

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co z kukurydzą? Na portach się to ładuje i wywozi? Na razie na giełdach wszystko zielono, jak myślisz, znacznie zdrożeje kukurydza jeszcze do lipca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ququrydza nieźle szybuje w góre.

Zawsze wiedziałem że to nie doceniane zboże u nas na rynku szczególnie, może to spowoduje wzrost zasiewów tym zbożem, cenę już ma wyższą niż pszenica !!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

jakie sa propozycje na pszenice i kuku na nowe zbiory?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toomi30    10

nie ma co sie łudzić że bedzie dobra cena qq bo ci handlarze sprowadzą z Ukrainy nawet zeby była gorsza to muszą oszukac polskiego rolnika ja w to nie wierzę że bedzie dobra cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

A skąd to wiesz ? Co roku są rekordy jednym słowem -pierdolenie ;)


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3308

Ja wczoraj wracałem z Alaski więc na tej podstawie uważam że będzie nieurodzaj :)  . Fakty są takie że nawet ładnie wyglądająca pszenica z daleka rozczarowuje z bliska . Liście szerokie jak w kukurydzy , kłosy niestety też jak kolby w kukurydzy ale w rozstawie  . Podobnie jak w ruskiej kukurydzy która jest jak słupy energetyczne "tu jedna za 50 m druga" . 

  Odnośnie cen to jak się mają podwyżki w kraju w odniesieniu do cen na giełdach bo za oceanem i u żabojadów ceny w górę i to znacznie a w Polsce ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

@marks50 podwyżki na giełdach ni jak się mają do naszego rynku, u nas po prostu ich nie widać, nasi handlowcy patrzą na giełdy tylko w przypadku spadków, wzrostów nie zauważają. Dziś objechałem kilka punktów skupu i mieszalni w okolicach Płońska, Płocka i Raciąża na Mazowszu i u pośredników ceny pszenicy paszowej to ok 600 - 610 +vat mój towar ma 13% białka więc zaproponowano mi 620 - 630 + vat natomiast mieszalnie pasz oferują 640 - 645 + vat niestety albo potrącają za odbiór towaru albo trzeba go im dowieźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

A jak ma być drożej, skoro pszenica 14 w porcie kosztuje ok 690? Ile zostaje po odjęciu kosztu transportu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za kukurydzą telefony się urywają z całej polski. Już po 700 netto na wschodzie maz. pow. Garwolin proponują oczywiście ilości cało samochodowe. I gotówka na wadze. Oj dzieje się dziej.

Bo na targu na worki to już po 850 - 900. Ja handlarzykom sprzedaję po 800 a niech se chłopaki za to ranne wstawanie zarobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

U mnie pasza 550-570 netto, za gluten 29.6 młyn zaproponował ok 600 netto... Niestety nie mam już całego samochodu, więc pewnie wywiozę tę resztę na paszę; lubelskie okolice Puław

Edytowano przez Jano7711

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Za kukurydzą telefony się urywają z całej polski. Już po 700 netto na wschodzie maz. pow. Garwolin proponują oczywiście ilości cało samochodowe. I gotówka na wadze. Oj dzieje się dziej.

Bo na targu na worki to już po 850 - 900. Ja handlarzykom sprzedaję po 800 a niech se chłopaki za to ranne wstawanie zarobią.

Coś jest  na rzeczy bo przywozili mi wapno i wszystkie auta były po kukurydzy-kierowcy mówili,że targają to na port

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie

Wczorajsze kwotacje GoodGrains

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 25pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

Pszenica 14 - 660pln czyli na porcie 685pln - czerwiec

Pszenica 12.5 - 655pln czyli na porcie 680pln -czerwiec

Pszenica nowe zbiory 12,5 660-670pln wrzesień

Bobik nowe zbiory 700-730pln

Łubin nowe zbiory 850-880pln

Groch nowe zbiory 800-830pln

Rzepak ceny netto loco gospodarstwo 1700pln

Kontrakty nowe zbiory 1630pln

Przy większych ilościach cena do negocjacji.

Ponadto oferujemy kontrakty tzw. giełdowe, czyli po podpisaniu umowy na sprzedaż wyznaczany jest okres (np. do grudnia, maja itd.), w którym sprzedający w każdej chwili może powiedzieć stop i w tym momencie ma cenę (kwota matif - ustalona wcześniej premia), korzystne jest w przypadku gry na zwyżki notowań giełdowych , w tym roku kompletnie nieopłacalne!!!!, można również dokonywać transakcji w Euro jeśli nie jesteśmy pewni Naszej waluty:)

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

na rzepak coś nieciekawa cena , popadało troche to ceny obniżyć i w tym czasie najwiecej ludzi podpisuje , tak jest co roku i jakoś już to nie robi na mnie wrażenia , zwłaszcza ze rzepaku bedzie mniej i każdy o tym wie

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

znajomy dziś wypychał na Niemcy rzepak po 1820 tylko nie wiem czy netto czy brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy też wypchnął w podobnej cenie rzepak rzekomo na zachód i już minęło 60 dni od daty zapłaty (45dni mial termin płatności) i tyle widzieli ten rzepak. Miał cenę o 150zł wyższą niż mu dawałem, potem łaził i mówił że jestem naciągacz itd. Teraz z domu nie wyłazi bo mu głupio!!!

Tak że uważajcie na transakcje gdzie cena jest rażąco wysoka bo w rynku nie ma takich sytuacji a cena skacze ok 10-15zł na max. Oczywiście nie twierdze że tu jest coś nie halo bo nie mam podstaw, jednak nie jest to cena rynkowa!!!!

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj