Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
VonBroszka    0

karwa za piłem i na przetarg nie dojechałem,a tak na poważnie nie dopuścili mnie,a dał bym więcej 

 

no pewnie że cie nie dopuścili :) twoje pola leża odłogiem, twoje sprzęty pożal się boże hahah ty bys dał wiecej z czego? kredyt w prowidencie bys chyba musial wziac albo sprzedac te swoje hektary ktorych masz mniej jak 20 :D prwdziwy gospodarzu, daj innym pole do popisu bo sam potrafisz tylko marnie tytłać bo gospodarzeniem tego bym nie nazwał

 

To co kto ma i czym dysponuje to jest tylko i wyłącznie jego sprawa - tak na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

cena niezła, ale pewnie w ilości całosamochodowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacapek    0

chodzą słuchy że ten co dał 510 decyton za te 16ha odpuścił ale nie wiem czy do do końca prawda.. ale skoro o tym gadają to ziarenko prawdy musi w tym być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

przecież posiał mieszankę "ekologiczna" - na pewno nie odpuścił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiekK    0

Zetor86 co to za skup w Kraśniku czy tam okolicach no i przede wszystkim czy rzetelna firma? Masz kolego z nimi jakieś doświadczenie, w sensie czy z płatnościami nie ma problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

3,1 t za ha. Jaka ziemia przecież nie tak dużo, dopłaty bierze on. czyli koszt to 2,1t/ha. Jak III / IVa kl. i zadbana to jeszcze warto zwłaszcza że na 10 lat, tak? A później prawo pierwokupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

3,1 t za ha. Jaka ziemia przecież nie tak dużo, dopłaty bierze on. czyli koszt to 2,1t/ha. Jak III / IVa kl. i zadbana to jeszcze warto zwłaszcza że na 10 lat, tak? A później prawo pierwokupu.

Tez nie wiem czym się rajcuja. Jeden znajomy lepek ponad 160dt za niecałe 5ha. III/IV zapuszczone i brzozy których już nie ma pewnie mulczer.

Przemęczy się a po 3 latach prawo pierwokupu chodź dzierżawa na 10 lat to w durnej Polsce wszystko może się zmienić momentalnie.

Ponad 200ha ma pod sobą i plony na poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

3,1 t za ha. Jaka ziemia przecież nie tak dużo, dopłaty bierze on. czyli koszt to 2,1t/ha. Jak III / IVa kl. i zadbana to jeszcze warto zwłaszcza że na 10 lat, tak? A później prawo pierwokupu.

 

Damian ziemia zaniedbana i wymagająca wysokich nakładów, do kosztów dodaj jeszcze podatek i meliorację, cena pszenicy według GUS też jest spora. 26-30t za te 16ha to był max. jak zbierze 1,5-2t/ha mieszanki (owies+jęczmień) w tym roku to powinien skakać z radości, zresztą nie sadze żeby zbierał więcej nawet i za 10lat.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacapek    0

no nie wiem skoro w siedzibie sobianka temat leciał w sporym gronie.. może tylko zasiał zbierze i rzuci, kolega zna go i widzi jego kulture pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

kacaper mam z nim kilka pól przez miedze, wiec widzę co tam rośnie - szkoda gadać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacapek    0
Napisano (edytowany)

ogólnie nie lubię w czyjeś życiorysy wchodzić ale ten człowiek jest znany chyba wszystkim w waszej okolicy jak ja z za prw o nim się dowiedziałem jakiś rok temu to gdzie prw a wohyń czy tam bezwola. gość sławny jak krzysztof krawczyk

Edytowano przez kacapek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
Napisano (edytowany)

faktycznie często ludzie pytają czy znam gościa z uśmiechem - czarny pijar idzie szybko

 

ma ktoś info czy Agrocorn w rudnie będzie coś skupował w tym roku - byłem ostatnio ale było zamknięte?

pewnie rzepak znowu trzeba będzie wywieźć do osadkowskiego w Łukowie.

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baksik    2

wracając do tematu, dziś sprzedana pszenica konsumpcyjna 620 zł netto, lokalny skup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Też uważam że powinno się pisać tu o cenach wszystkich zbóż...trzeba napisać do Yacentego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezrobotny    6

faktycznie często ludzie pytają czy znam gościa z uśmiechem - czarny pijar idzie szybko

 

ma ktoś info czy Agrocorn w rudnie będzie coś skupował w tym roku - byłem ostatnio ale było zamknięte?

pewnie rzepak znowu trzeba będzie wywieźć do osadkowskiego w Łukowie.

Kolego Agrocorn ugłosił upadłosc ,była upadłosc układowa a teraz jest likwidacyjna :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj