Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jahooo    9103

Ja kolego aż za dobrze wiem, gdzie jest Ukraina - do Lwowa mam godzinę drogi samochodem, do Wa-wy prawie 3. I wiem, jak wygląda sytuacja tam. Nie jest tak rózowo. Gro upraw na ukrainie to wielkie niemieckie fermy, im nie zależy na wypychaniu jak najtaniej, bo wożą towar do siebie i sprzedają jako "niemiecki". Zboże z ukrainy , które jedzie do nas pociągami, to głownie towar marnej jakości, sprzed kilku lat albo bez żadnych certyfikatów. Paszarnie tego nie chcą, tuczarnie i kurniki też, bo można sobie nieźle kuku zrobić. Unie ma też pewne dobre strony - na przykład wszechobecna papierkologia. Można po cichu gdzieś upchnąć gdzieś przyczepę czy dwie zboża, ale na większe ilości trzeba mieć papiery, rejestrację weterynaryjną itp. A z ukrainy jadą całe pociągi.  Paradoks jest taki, że ci mali producenci, którzy by się może i skusili na trochę taniego zboża, nie trzymają już żywca, bo się nie opłaca.

Ja liczę na ceny w okolicy 590-600 netto za paszową na lubelszczyźnie. I z pewnym optymizmem patrzę na ceny ropy, jeśli utrzymają się powyżej 50 dol za baryłkę, jest szansa na delikatne zwyżki na giełdzie rolnej. Dołek nie może trwać w nieskończoność.

W Ameryce Południowej rekordowe deszcze, jest obawa o zbiory. Argentyna chciała wejść na rynek, ale przy obecnej pogodzie nie wiadomo, czy będzie miała co sprzedawać. W Brazylii na przemian susze i ulewy. Może być ciekawie w okolicach żniw.

Znamienne jest to, że w chwili obecnej to nie rolnicy szukają skupujących, ale na odwrót. Gdzie bym nie zadzwonił, wszędzie namawiają, żeby przywozić. W chwili obecnej przy kursie euro i cenie na giełdach, 600zł netto to atrakcyjna cena skupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

Bieszczady i cześc lubelskiego to ziemie ukraińskie do których oni roszczą swe prawa /oj co będzie jak obrosną w siłe przy pomocy polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio1    1

Bieszczady i cześc lubelskiego to ziemie ukraińskie do których oni roszczą swe prawa /oj co będzie jak obrosną w siłe przy pomocy polski

naucz sie historii i geografi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

ale jaja w temacie zbóż jeden pryska i sieje nawóz 5 razy następny już pisze a ja 10 razy i środkami z najwyższej półki a tutaj sraczka bo pszenica po 300 będzie mam wrażenie że to młodzi rolnicy się nudzą bo każdy normalny rolnik kalkuluje nawożenie ochrone materiał siewny i stara się sprzedać swój towar jak najdrożej a nie pisze głupie posty o cenach i czy kontraktować czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

A czemu tak twierdzisz?

 

za 650 można sprzeać bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goliard    0
Napisano (edytowany)

Panie i Panowie, 

 

ci, którzy obawiają się, że pszenica będzie poniżej 600 zł za tonę. Proponuję wam, że kupię każdą ilość pszenicy w cenie powyżej 600 zł w zależności od lokalizacji im bliżej zachodniopomorskiego tym cena wyższa. Możliwość odbioru prosto z pola, elastyczne warunki płatności - możliwość przedpłaty - wtedy oczywiście cena delikatnie niższa. Możliwość kontraktacji ceny pod matif. Na dziś na terenie zachodniopomorskiego kupuję pszenicę w cenie  od 620 do 650 zł netto. Lipiec/sierpień od 620 do 660 netto w zależności od lokalizacji, Dla chętnych proszę o kontakt. 

 

Pozdrawiam,

 

 

Edytowano przez goliard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

We Francji leje ,pszenica kwitnie ,mogą mieć problemy z jakością i ceną -może my skorzystamy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Panie i Panowie, 

 

ci, którzy obawiają się, że pszenica będzie poniżej 600 zł za tonę. Proponuję wam, że kupię każdą ilość pszenicy w cenie powyżej 600 zł w zależności od lokalizacji im bliżej zachodniopomorskiego tym cena wyższa. Możliwość odbioru prosto z pola, elastyczne warunki płatności - możliwość przedpłaty - wtedy oczywiście cena delikatnie niższa. Możliwość kontraktacji ceny pod matif. Na dziś na terenie zachodniopomorskiego kupuję pszenicę w cenie  od 620 do 650 zł netto. Lipiec/sierpień od 620 do 660 netto w zależności od lokalizacji, Dla chętnych proszę o kontakt. 

 

Pozdrawiam,

kolego to spisujemy umowe kontraktacyjna cena powiązana z Matif jednak nie nizsza niż 600zł netto odbiór we zniwa przynajmniej częsci.


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

wczoraj przez francje przeszedł grad na sporej powierzchni? Ktoś coś słyszał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

wczoraj przez francje przeszedł grad na sporej powierzchni? Ktoś coś słyszał?

a mi pszenica zwija liście takie sucho


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3308

O jakich składach z Ukrainy mówicie ?  Jak już to do całego składu doczepia się 5 czy 6 wagonów a reszta to drewno , drut szóstka w zwojach itp . parę dziurawych wagonów po rudzie które prześwitują na wylot :) , cysterny z propanem a na koniec jak doczepią wagony zbożowe . Ostatnio jak ciągną  5 max i to w co którymś składzie .Na dodatek nie wydaje się by były zapełnione . Komuś bardzo zależy by mit o zbożu z Ukrainy trwał ale jak spojrzeć na papiery to takich przewozów nie ma . Przemyt zboża w drzewie :) , nie sądzę by taki istniał :) . Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Jak nie ma jak są mojego kolegi ojciec jest maszynistą wozi ten badziew cały czas, w tamte żniwa jak szedł Rzepak to nie które składy weterynaria cofała taki syf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Dokładnie o tym samym piszę - towar najgorszego sortu, którego nikt nie chce. Dobry towar idzie bezpośrednio do NIemiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Jedno co mnie dziwi to, że nikt zbytnio się za to nie bierze. Oni mogą sprzedawać do Unii a najbliżej ich jestesmy my,
Niemiec czy Szwajcar nigdy nie pozwolił by sobie na wpuszczenie na własny rynek takiego towaru no ale taka to polityka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

A jak idziesz do marketu, to do polskiego, czy nie? Jak kupujesz ubrania, to polskie?

Brak popytu to brak podaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Ta bo właśnie zagraniczne firmy wypierają polskie, jest takie przekonanie że co nie nasze to lepsze. Jakie było poruszenie jak chcieli wprowadzić zakaz handlu w niedzielę. A dlaczego? Bo te różne Kauflandy są czyje? - Niemca. Nasze losy w dużym stopniu zależą od tych z rządu, ale oni zamiast dbać o gospodarkę to dbają o własną dupe. Nie ma co gdybać, jakie ceny na ten tydzień proponują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

A jakie to polskie firmy zostały wyparte przez zachodnie? Bo oprócz Społem nie kojarzę polskich sieci marketów.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

A w ilu miejscowościach działa jeszcze Społem ? Bo kiedyś byli w każdym mieście i miasteczku, a teraz ? Tak samo GS-y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    118

Widziałem jeczmien,pszenice z ukrainy w gospodarstwie co ma kurniki i tuczarnie.Nasz kwalifikat sie chowa taki ładny,pszenica trzyma normalnie paramerty wiec nie wszystko co z tamtąd ciągna to badziew.To tak jak u nas jeden bedzie miał ładne ziarno inny poślad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Bo normalne gospodarstwo nie przyjmie byle czego - żeby kury popadały ? Połasić się na kilka złotych oszczędności i później miec straty ? A ten bardzo dobry materiał też tani nie jest - droższy niż nasz albo w tej samej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

apisany 17 maj 2016 - 18:10

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrainsa

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 25pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

Pszenica 14 - 660pln czyli na porcie 685pln - czerwiec

Pszenica 12.5 - 650pln czyli na porcie 675pln -czerwiec

Pszenica 14 - nowe zbiory (wrzesień) 680pln - loco gospodarstwo (100km od portu gda/gdy)

Przy większych ilościach cena do negocjacji.

Łubin 920pln

Ponadto oferujemy kontrakty tzw. giełdowe, czyli po podpisaniu umowy na sprzedaż wyznaczany jest okres (np. do grudnia, maja itd.), w którym sprzedający w każdej chwili może powiedzieć stop i w tym momencie ma cenę (kwota matif - ustalona wcześniej premia), korzystne jest w przypadku gry na zwyżki notowań giełdowych , w tym roku kompletnie nieopłacalne!!!!, można również dokonywać transakcji w Euro jeśli nie jesteśmy pewni Naszej waluty:)

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    118

Miesiac temu pszenice z ukrainy przy zamówieniu 100ton przywozili po 570zł i towar naprawde ładny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

A niby dlaczego Hitlerowi tak zalezało na Ukrainie ? Polske pier**lił bo tutaj nic nie bylo, Ukraina to byl jego cel. Ponad 70 lat temu Zachód wiązał duże nadzieje z tym krajem.. Powoli zamierzenia dochodzą do skutku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255
Napisano (edytowany)

ja też widziałam zboże z ukrainy  jakość bez zarzutów /bardzo dobra/pierwszy raz widziałem takie ładne,czyste o zapachu jakby bezpośrednio z kombajnu

Edytowano przez Anetka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj