Polecane posty

jahooo    9103

Każdy ma swego robaka, co go gryzie, u nas niskie ceny, na zachodzie kraju susza. Pszenicy nawiezione z Ukrainy, tylko nie ma żadnych certyfikatów jakości i nikt rozsądny nie chce tego kupować. No ale argument jest, żeby nie dać ceny rolnikom, prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

dziś chciałem sprzedać/podpisać kontrakt /na pszenicę z nowych zbiorów i zaproponowano mi 490 zł netto  nie wiem czy podpisac czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

@AleksanderX ty pytasz na poważnie???  jesli tak to chyba jesteś szalony


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziś chciałem sprzedać/podpisać kontrakt /na pszenicę z nowych zbiorów i zaproponowano mi 490 zł netto  nie wiem czy podpisac czy nie

Ja mogę zaproponować kontrakty za 12.5 640pln netto (w promieniu 100km od portu - liczony w tym transport w żniwa ok. 30pln) czyli na porcie z dostawą to 670pln netto. Podejrzewam że z najdalszych części kraju transport nie wyjdzie więcej niż 100pln/tona to daje 570pln netto, więc 490zł to wg. mnie nie opłacalne, ale być może się mylę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

to ceny na dzisiaj a co będzie w zniwa ob. abawiam się iź 490 ciężko będzie dostać

 

No ja też bym się obawiał bo tak niskiej ceny pszenicy jeszcze chyba nie było :)  jak będzie wyższa to co wtedy? masz tego aż tak dużo że trzeba w 21wieku kontraktować już w maju??


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

przez ostatnie 3 lata podpisywałem zawsze w maju i zawsze byłem do przodu w porównaniu do cen w czasie żniw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

I będzie w tym kraju dobrze, jak co niektórzy robią tylko po to by sie narobić ;[


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Będzie niedobrz jak szykuję się import kilki milionów ton z Ukrainy miśle iż lepiej dmuchać na zimno bo naszego zboża nikt nie kupi i  będzie duży problem ze zbytem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Najlepiej to dać sobie wmówić, pogodzić się z tym, a na koniec wmawiać usilnie innym. Kwitnie nie do końca legalny import surowców z Ukrainy, uderza w nas wszystkich, a ludzie się z tą świadomością godzą. To jakaś paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

trzeba bedzie jak Leper wysypać pare transportów na ulicę na granicy i zobaczymy czy będą wozić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

a od czego sa izby rolnicze niech pokażą  ale to tylko cieple posadki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goliard    0

Jakie są prognozy cen pszenicy w lipcu 2016.

 

 

my kontraktujemy od 620 do 660 w zależności od lokalizacji. Jeżeli jesteś z Zachodniopomorskie, lub okolic Zielonej Góry to daj znać. 

Ja mogę zaproponować kontrakty za 12.5 640pln netto (w promieniu 100km od portu - liczony w tym transport w żniwa ok. 30pln) czyli na porcie z dostawą to 670pln netto. Podejrzewam że z najdalszych części kraju transport nie wyjdzie więcej niż 100pln/tona to daje 570pln netto, więc 490zł to wg. mnie nie opłacalne, ale być może się mylę??

 

100 pln za tone to ja do Holandii płacę ;-) 

 

Drogi Panie, 490 pln to Pana chcą oszwabić :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

dziś chciałem sprzedać/podpisać kontrakt /na pszenicę z nowych zbiorów i zaproponowano mi 490 zł netto  nie wiem czy podpisac czy nie

 

Podpowiem Ci więcej, podpisz w tej cenie również na żniwa 2017 i będziesz spał spokojnie na dwa sezony z góry B)

Ukraina przecież zacznie zalewać nas pszenicą oraz kukurydzą to po 300 zł/t pszenicy konsumpcyjnej będzie z pocałowaniem w rękę... :wacko:

A za zbyt paszowej to będziesz musiał hodowcę trzody albo drobiu w 4 litery pocałować żeby wybawił Cię z tego problemu jakim jest zboże :rolleyes:

Z pożałowaniem czytam kolejne wpisy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

optymnzm jest potrzeby ale najgorsze jest rozczarowanie a na to się zanosi chyba żę rosja anektuje ukrainne to pszenica poniżej 800 nie zejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

Podpowiem Ci więcej, podpisz w tej cenie również na żniwa 2017 i będziesz spał spokojnie na dwa sezony z góry B)

Ukraina przecież zacznie zalewać nas pszenicą oraz kukurydzą to po 300 zł/t pszenicy konsumpcyjnej będzie z pocałowaniem w rękę... :wacko:

A za zbyt paszowej to będziesz musiał hodowcę trzody albo drobiu w 4 litery pocałować żeby wybawił Cię z tego problemu jakim jest zboże :rolleyes:

Z pożałowaniem czytam kolejne wpisy.

 

 

co pszenica ma być po 300 zł za tone to nie opłaca się jej uprawiać chyba że w dużych gospodarstwach gdzie koszta sa niskie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Uśmiać się można po pachy jak to ludziska wydają kupe kasy na ochrone i nawożenie :)   a na krótko przed zbiorem jak jeszcze przecież nie są pewni czy zbiorą cokolkwiek :)   rachują jak Pawlak z Kargulem, czy oddadzą za darmo czy też nie :)

Znajdźcie sobie jeden z drugim dobrego napaleńca na dzierżawę ziemi i dwa koła wpadnie, za co można poleżeć na wakacjach opalając ciałko i zupełnie nie martwiąc się za co się spłaci nowe traktory, kombajny i inne dobrodziejstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Anetko1

Nie zgodzę sie z Tobą, bo gospodaruje na tzw wielkoobszarowym i koszta to są ogromne. Inwestycje idą w miliony i jakbym miał sprzedać pszenice po 500 zł/tona to długo bym nie ujechał, wierz mi.

Musimy ponosić wysokie koszta ażeby produkować jak i utrzymać sie na kolejne lata na roli. Dlatego nie pisz jeden z drugim bredni o cenie 490 zł/t bo strzelacie sobie w kolano.

Poza tym już nie długo wakacje się zaczną, to coraz więcej gimbazy zacznie pisać o Ukrainie, nie wiedząc nawet gdzie na mapie takie państwo się znajduje :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj