Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
majes    5

Ja dzisiaj oddałem po 635 netto, odbiorca z okolic Ciechanowa. W cenie transport 25 km.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

a u mnie konsumpcja 610 brutto a paszowa 580 brutto mam 24 tony ale aż żal sprzedać moja ma 30 glutenu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Dziś sprzedałem paszową (resztę  z magazynu) po 605 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

Nowy a jaki przemadrzaly...

jezeli nie rozumiesz co to znaczy sprzedac po tej cenie, to sie nie udzielaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Pan Rafał Mładanowicz z Krajowej Federacji Producentów Zbóż powiedział dzisiaj w Agrobiznesie, że wymarznięcia ozimin i susza nie będą miały wpływ na wielkość zbiorów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
Napisano (edytowany)

niestety mładanowicz ma rację że nie będzie ceny

ale oczywiście susza i wymarznięcia będą miały wpływ na wielkość zbiorów ale tylko lokalnie tam gdzie wystąpiły

http://www.agrofoto.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/sg-prognoza-produkcji-zboz-dla-unii-w-gore,64629.html

bo globalnie się szykuje tak

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

To w takim razie co ma wpływ na wielkość zbiorów w danym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Też coś mi intuicja podpowiada że w żniwa poniżej 600netto i to sporo raczej, u mnie w tym roku magazyny opróżnione do zera to pewnie sporo miesiący ziarno w nich będzie leżeć..oby udało się choć do żniw 2017 dobrze sprzedać a jak nie to dalej będzie czekać- ``cóż taki mamy klimat`` ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

welwos to widocznie tylko siedzisz i pierdzisz w stolek. Zmarnowales tyle czasu. Nie bede z toba wchodzil w konwersacje bo klawiatury szkoda. Dam ci cenna rade:wylacz kompa i wez sie za uczciwa prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
welwos29    14
Napisano (edytowany)

Pzz Kraków 600 netto za pszenice kons.
@TommyLee znasz mnie osobiście że takie wnioski wyciągasz ?? Dla twojej informacji oprócz prowadzenia średniego gospodarstwa pracuję jeszcze zawodowo.

Edytowano przez welwos29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

niestety mładanowicz ma rację że nie będzie ceny

ale oczywiście susza i wymarznięcia będą miały wpływ na wielkość zbiorów ale tylko lokalnie tam gdzie wystąpiły

http://www.agrofoto.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/sg-prognoza-produkcji-zboz-dla-unii-w-gore,64629.html

bo globalnie się szykuje tak

Jak taka pogoda będzie dalej to nie jestem pewien 650 za pszenice netto dawają teraz wszystkie skupy i pośrednicy ,a wcześniej nieliczni ,poczekamy zobaczymy ,gorzej nie może być według mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślę że może być gorzej może nie w tym roku ale za rok lub dwa. jęczmień może spaść poniżej 400zł a pszenica nie będzie dużo droższa. powtarza się to jakiś czas, poza tym brak hodowli świń, import z ukrainy, a jeśli unia dogada się z usa  to zasypią nas tanim zbożem gmo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

MIałem na myśli zbliżający sie sezon ,tak daleko do przodu nie wybiegam,bo to tak jak zgadnąc pogode jaka będzie w lipcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Już w tej chwili za pszenżyto proponują mi tylko 470 netto czy sprzedawać ale potrzebee pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie ty mieszkasz że taka cena. A może jakiś towar kiepski masz lub jedyne 10 worków po 50 kg i ktoś ci chce zrobić uprzejmość zabierając bałagan ze sąsieka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1305

Co wy wszyscy tacy pesymiści ,do żniw jeszcze 2 miechy i wszystko może wyskoczyć,u mnie 70 ton pszenicy czeka na sprzedaż i ja tam sraczki nie mam ,od tygodnia mam oferty po 660zł netto i widzę duże zainteresowanie ze strony kupujących.Co do wzrostu ceny, faktycznie wymarznięcia i susza w Polsce  może nie mieć wpływu na to ,ale jak ja zawsze powtarzam tylko droga ropa wywinduje ceny surowców rolnych.Obecnie mamy prawie 50 USD i do tego osłabia się złotówka,i wystarczy by tylko jakiś inny kraj podał że u nich susza i już spekulanci zaczną windować ceny.Tak więc spokojnie trzeba czekać i zobaczymy?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Pszenżyto po 590 netto poszło do Wipaszu ,mój transport . Pszenica paszowa proponują 640 na zakładzie , czekam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

a cóż to na matif się stało ? my świętujemy a pszenica 3 euro w górę . pewnie jutro w dół. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

A u mnie (Małopolska)  De Heus płaci 600nett za pszenice a pośrednik z odbiorem z podwórka 570, sprzedam chyba pośrednikowi bo płatność gotówką i za transport nie muszę płaćić


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Marek1917 u mnie, lubelskie, nawet brutto na ryczałt tyle nie dają za konsumpcje, a leży jeszcze 40t i muszę pomału wozić bo magazyn na żniwa potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

kupie pszenice żyto pszenżyto kukurydze z wielkopolski i kujawsko pomorskiego pszenica 630 netto pisz dzwoń dogadamy sie 603845068

Chyba debili szukasz

 

Marek1917 u mnie, lubelskie, nawet brutto na ryczałt tyle nie dają za konsumpcje, a leży jeszcze 40t i muszę pomału wozić bo magazyn na żniwa potrzebny.

U nas nie będzie co sypać jak jeszcze tydzień ,dwa nie popada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj