Polecane posty

Pajej    231

kukurydza mokra nowe zbiory cena 380 netto żenada...


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

To jak nazwiesz sytuacje z zeszlego roku? gdzie cena mokrej wynosila  280zl w porywach do 300zl netto/tona. Dodajac ze bylo sucho i plon 8ton mokrej z ha w moim regionie czyli swietokrzyskie na ziemiach pierwszej i drugiej klasy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

oferta z dziś pszenicę paszowa/konsumpcja 610/630 netto z podwórka

 

trochę się poprawiło bo 580 proponowali nawet za paszókę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

To jak nazwiesz sytuacje z zeszlego roku? gdzie cena mokrej wynosila 280zl w porywach do 300zl netto/tona. Dodajac ze bylo sucho i plon 8ton mokrej z ha w moim regionie czyli swietokrzyskie na ziemiach pierwszej i drugiej klasy....

W zeszlym roku napewno nie bylo takiej ceny jak juz to dwa lata temu.

Ja sprzedawalem po 475 brutto.

Jakby nie to ze musialem odpalic za transport to bym dostal 500 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

Pobliski młyn proponuję 600 netto za 13,5%. Chyba od jutra zaczynam wywozic, bo lepiej raczej już nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

hardkor moze u ciebie nie bylo, ale ja nie jestem z lubelskiego. Poza tym w swietokrzyskiem  brak konkretnych  podmiotow skupujacych wiec taka cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Sprzedane 3 wanny pszenzyta po 550netto w domu


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

@up kto tyle proponuje ? bo u mnie AgroMat 590 netto a nadodatek zawsze u nich białka brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrainsa

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 25pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

Pszenica 14 - 665pln czyli na porcie 690pln - szybkie odbiory (ten tydzień) - przedpłaty!!!

Pszenica 12.5 - 650pln czyli na porcie 675pln - maj/czerwiec

Pszenica 11,5 - 630pln czyli na porcie 655pln - maj/czerwiec

Rzepak stary 1730pln netto loco gospodarstwo

Rzepak nowy kontrakt (sierpien) 1610pln netto loco gospodarstwo.

Przy większych ilościach cena do negocjacji.

Bobik nowe zbiory 740pln

Pszenica 12.5 nowe zbiory 650pln - cena netto na gospodarstwie  w odległości ok. 100km od portów Gda/Gdy, pozostałe lokalizacje jak też większe ilości cena do uzgodnienia.

Ponadto oferujemy kontrakty tzw. giełdowe, czyli po podpisaniu umowy na sprzedaż wyznaczany jest okres (np. do grudnia, maja itd.), w którym sprzedający w każdej chwili może powiedzieć stop i w tym momencie ma cenę (kwota matif - ustalona wcześniej premia), korzystne jest w przypadku gry na zwyżki notowań giełdowych , w tym roku kompletnie nieopłacalne!!!!, można również dokonywać transakcji w Euro jeśli nie jesteśmy pewni Naszej waluty:)

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

 

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrainsa

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 25pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

Pszenica 14 - 665pln czyli na porcie 690pln - szybkie odbiory (ten tydzień) - przedpłaty!!!

Pszenica 12.5 - 650pln czyli na porcie 675pln - maj/czerwiec

Pszenica 11,5 - 630pln czyli na porcie 655pln - maj/czerwiec

Rzepak stary 1730pln netto loco gospodarstwo

Rzepak nowy kontrakt (sierpien) 1610pln netto loco gospodarstwo.

Przy większych ilościach cena do negocjacji.

Bobik nowe zbiory 740pln

Pszenica 12.5 nowe zbiory 650pln - cena netto na gospodarstwie  w odległości ok. 100km od portów Gda/Gdy, pozostałe lokalizacje jak też większe ilości cena do uzgodnienia.

Ponadto oferujemy kontrakty tzw. giełdowe, czyli po podpisaniu umowy na sprzedaż wyznaczany jest okres (np. do grudnia, maja itd.), w którym sprzedający w każdej chwili może powiedzieć stop i w tym momencie ma cenę (kwota matif - ustalona wcześniej premia), korzystne jest w przypadku gry na zwyżki notowań giełdowych , w tym roku kompletnie nieopłacalne!!!!, można również dokonywać transakcji w Euro jeśli nie jesteśmy pewni Naszej waluty:)

Pozdrawiam

 

A pszenica 14 na nowe zbiory jaka cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A pszenica 14 na nowe zbiory jaka cena?

Kontrakty na 12.5 to standard. 

Natomiast na 14 to jak dla mnie niepotrzebne ryzyko, nikt nie wie jakie będą żniwa i może z 14 będzie problem?

Standardowo obecna różnica miedzy 12,5 a 14 wynosi ok. 10zł i taką różnicę w kontrakcie możemy zachować.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

To jak nazwiesz sytuacje z zeszlego roku? gdzie cena mokrej wynosila  280zl w porywach do 300zl netto/tona. Dodajac ze bylo sucho i plon 8ton mokrej z ha w moim regionie czyli swietokrzyskie na ziemiach pierwszej i drugiej klasy....

nie chce skłamac ale ja sprzedawałem mokra w okolicach 400zł.t


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania ok 200t pszenicy o paramerach:

wilgotność 12,7

białko 14,5

popiół 2,26

gluten 31,7

sedymentacja 44,7

propozycje na prv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

u mnie coś drgnęło pszenżyto 580 brutto  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Propozycja z agroloku 600 netto paszówka, jak na lubelskie to dobra cena w pobliskich skupach max 580 netto, cefetra 575 netto, trochę dziwi mnie że dali taką cenę w agroloku dotychczas jak dzwonili to było podobnie jak w pobliskich skupach a nawet taniej, raczej zdecyduje się na sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Kurcze zaraz do nich dzwonię. Sprzedałem 3 auta konsumpcji z białkiem ponad 14 za 600 netto. A Ci tyle dają za paszowe? A jeszcze auto zostało. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

W tym roku na słabszych ziemiach rezygnuje z pszenicy kompletnie nie opłacalne przy takiej różnicy cen na lepszych ziemiach owszem. Pszenżyto 570 zł pszenica konsumcja 650 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Przy obecnych cenach owsa na słabszych glebach byłby bardziej opłacalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrainsa

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 25pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

Pszenica 14 - 660pln czyli na porcie 685pln - szybkie odbiory (ten tydzień) - przedpłaty!!!

Pszenica 12.5 - 645pln czyli na porcie 670pln - maj/czerwiec

Pszenica 11,5 - 620pln czyli na porcie 645pln - maj/czerwiec

Rzepak stary 1740pln netto loco gospodarstwo

Rzepak nowy kontrakt (sierpien) 1620pln netto loco gospodarstwo.

Przy większych ilościach cena do negocjacji.

Bobik nowe zbiory 740pln

Pszenica 12.5 nowe zbiory 640pln - cena netto na gospodarstwie  w odległości ok. 100km od portów Gda/Gdy, pozostałe lokalizacje jak też większe ilości cena do uzgodnienia.

Ponadto oferujemy kontrakty tzw. giełdowe, czyli po podpisaniu umowy na sprzedaż wyznaczany jest okres (np. do grudnia, maja itd.), w którym sprzedający w każdej chwili może powiedzieć stop i w tym momencie ma cenę (kwota matif - ustalona wcześniej premia), korzystne jest w przypadku gry na zwyżki notowań giełdowych , w tym roku kompletnie nieopłacalne!!!!, można również dokonywać transakcji w Euro jeśli nie jesteśmy pewni Naszej waluty:)

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Przy obecnych cenach owsa na słabszych glebach byłby bardziej opłacalny

Ja bym powiedział że na słabszych glebach najbardziej opłacalne jest pszenzyto jare. Nie wiem jak z żytem bo dawno nie siałem ale u nas na słabszych glebach często na sprzedaż sieją własnie te zboże bo fajnie się spradza ma małe wymagania dość dobrze plonuje i jest tolerancyjne na kwaśne gleby. Proponuje sprawdzić kto nie siał fajna sprawa dobrych pare lat je siałem i chyba znowu wróce do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj