Polecane posty

Pchela    2

Witam jest ktoś z opolskiego i wie gdzie można dobrą cene za pszenice otrzymać? Parametry białko 14,6 wilgotność 12,5 gluten 80,3. Dzwoniłem do AgroAsu to mi powiedzieli że na razie skupuje jedynie po 580 netto za białko 12% a na wyższe kupili już kilka tyś ton i nic więcej nie może mi dać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1273
Napisano (edytowany)

Dziś po wsi jeździł przedstawiciel Polskich Młynów i szukał pszenicy do kupienia, a jeszcze nie dawno ta firma wstrzymywała skupy i twierdzili że mają zapas pszenicy do sierpnia.

 

Jeszcze miesiąc i zobaczymy te wielkie zapasy?,w piątek dzwonili do mnie z Agroloku i też szukają pszenicy tylko nie mogłem rozmawiać i nic nie wiem.Golpasz u nas płaci za paszówkę 630złnetto.

Edytowano przez marek1977

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26
Napisano (edytowany)

To ze dzwonią do was przedstawiciele i chcą cos kupić nie oznacza ze szukają.... Po prostu takie maja zadanie i prace na razie zboża jest dużo sporo jest starych zapasów dużo ludzi trzyma jeszcze zboże i nie Spiesza się ze sprzedaza zboża będzie więcej w tym sezonie dlatego ze sporo rzepaku zlikwidowano nie mówiąc o tym ze mniej będzie tez wysoko białkowych bo ludzi przerobili na dopłatach do tego hodowla tez się zmniejsza... Na jakieś wysokie ceny bym nie liczył w tym roku chyba ze pogoda cos wymyślił w tym sezonie

Edytowano przez maly00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25249

Co do wysokobiałkowych to mam inne odczucia. W moim rejonie to wzrost zasiewów o około 40-50 %. Do tego zeszłoroczna wysoka cena na facelię sprawiła także lawinowy wzrost zasiewów. Zwiększył się także areał prosa i gryki. Tak więc zboża u mnie dużo mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

To ze dzwonią do was przedstawiciele i chcą cos kupić nie oznacza ze szukają.... Po prostu takie maja zadanie i prace na razie zboża jest dużo sporo jest starych zapasów dużo ludzi trzyma jeszcze zboże i nie Spiesza się ze sprzedaza zboża będzie więcej w tym sezonie dlatego ze sporo rzepaku zlikwidowano nie mówiąc o tym ze mniej będzie tez wysoko białkowych bo ludzi przerobili na dopłatach do tego hodowla tez się zmniejsza... Na jakieś wysokie ceny bym nie liczył w tym roku chyba ze pogoda cos wymyślił w tym sezonie

 

To dlaczego wcześniej nie dzwonili? Nie mieli takiej pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezrobotny    6

Coś sie rusza  bo  za 12,5  białka płacą     65, 66 netto na gospodarstwie           

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ukraina ma limit eksportu 960tyś ton pszenicy do uni, szkoda tylko że to wszystko zostanie w polsce bo dalej się nie opłaca wieść, cena w tym roku będzie słaba. poza tym mogą przywieść po kilka set tyś ton kukurydzy i jęczmienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grachu    0

Witam jest ktoś z opolskiego i wie gdzie można dobrą cene za pszenice otrzymać? Parametry białko 14,6 wilgotność 12,5 gluten 80,3. Dzwoniłem do AgroAsu to mi powiedzieli że na razie skupuje jedynie po 580 netto za białko 12% a na wyższe kupili już kilka tyś ton i nic więcej nie może mi dać :/

 

Gawor Pakosławice - tel 882 123 123

 

Ile masz tej pszenicy ? Zadzwoń w poniedziałek możemy coś ponegocjować ;) Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toomi30    10

ja dzwoniłem z pytaniem jakie ceny na te żniwa za rzepak na teraz umowa po1600 pszenica 12,5 odbiór w zniwa 620 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

no to ja bym sprzedał teraz bo jak najedzie ta Ukrainska to w zniwa po 500 nie sprzedasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Ten limit i tak jest niewielki, w ubiegłym roku około lipca dostali limit na prawie 2mln ton bo Niemcom brakowało , dlatego też u nas w sierpniu cena klapła. No i to wcale nie jest tak pięknie z ceną. Pszenica w Hrubieszowie na stacji przeładunkowej po uwzględnieniu kosztu transportu i cła około 620/tona brutto. Jak zapytałem, czy ma certyfikat jakościowy, to gość zaczął coś ściemniać i nic się nie dowiedziałem. Czyli - jedzie pszenica niewiadomej jakości, jest problem ze zbytem, nie opłaca jej się wieźć na śląsk, bo niemcy jej nie chcą, u nas też ciężko sprzedać (o dziwo, zaczęła działać pewna solidarność - lepiej krajowe 10zł drożej niż niewiadomo co z ukrainy).

Na razie ceny utrzymują się między 580 a 640 brutto u mnie, czyli podobnie jak w żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Ja mówię o cenach w płd-wsch Polsce, tu zawsze najtaniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mindel24    4

ja sprzedałem za 640  nawet najgorsza pszenice sie w mieszało poszła trzeba się pogodzić lecz jeżeli spadnie na 550 to na protest lub wcale nie siać brać dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas jeden wyskoczył lokalnie z ziarnem kukurydzy dla okolicznych hodowców mlecznych po 700 zł, bo kupił cwany gdzieś od handlarzy co z ukrainy ściągali. I ludzie polecieli do niego rozkupili po tonie i na worki a teraz z powrotem do mnie wrócili i z pocałowaniem ręki płaca po 800 zł/t.

Jak po tamtym szajsie wyniki spadły, krowy zaczęły chorować. Kto wie ile ta kukurydza leżała na polu mokra i ile czasu czekała na suszarnię, może robaki już w niej chodziły a ile ona ma mykotoksyn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

tylko że z Ukrainy nikt nie wie ile zboża wjeżdża do Polski bo nikt tego nie sprawdza i może to być sporo więcej niż 1 mln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

po ile pooo 800 a może po 900

Po 900 to dopiero od czerwca będę sprzedawał. Ale nie ma co się podniecać. Przez całą zimę, wiosnę i pół lata jak z 50 t w ten sposób sprzedam to wszystko. Teraz mleko staniało to i chętnych tylu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1273

Dzisiaj po rozmowie z Agrolokiem padła propozycja na pszenicę po 660zł/netto za kons 12,5% białka i kontrakt na rzepak po 1650zł/netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj