Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
miwigos    3492

realne realne jak dzierżawa na 2 lata z prawem pierowkupu to tak obszarowcy się biją  u nas też po 11 ton bili , tak było  bo teraz zmieniła się ustawa

To jak weżmie w dzierżawe na dwa lata to ma zagwarantowane że te kupi,a jak konkurent go na przetargu przebije,czy kupuje po cenie wywoławczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jednego nie rozumiem. Rożne firmy Agrolok, Cefetra i inne ostatnio raptem wydzwaniają by im koniecznie sprzedać pszenicę bo ma stanieć. Jakby miała stanieć to by poczekali i kupili taniej? Wielu rolników widzi co jest na polach i sprzedaje tyle by zmieścić się z mizernymi tegorocznymi plonami lub z braku pieniędzy. Zbieram 7-8t/ha połowę sprzedałem w listopadzie. W tym roku będę się cieszył z 5-6t/ha, mogę zmagazynować do max 9t/ha i zastanawiam się czy poczekać do lipca, a nawet do jesieni. Rolnictwo to hazard, poker znaczonymi kartami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

5 ton to nic u mnie biją po 14 ton ostatnio za 20 ha z czego uprawnego 16 staneło na 224 tonach to dopiero jest absurd

 

To nie wiesz jak to się robi? Po zbiorach robisz wniosek o obniżenie czynszu bo nie wiedziałeś że ziemia jest tak zaniedbana i płacisz 22 tony

stary numer cwaniaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrainsa

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 30pln/tona) w promieniu ok. 150km od portów gdansk/gdynia

Pszenica 14 - 650pln czyli na porcie 680pln

Pszenica 12.5 - 635pln czyli na porcie 665pln - ostatnie tony szybkie odbiory (kwiecień)

Pszenica 11,5 - 610pln czyli na porcie 640pln

Rzepak stary 1700pln netto loco gospodarstwo

Rzepak nowy kontrakt (sierpien) 1580pln netto loco gospodarstwo.

Przy większych ilościach cena do negocjacji.

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumcajss    97

kolego ja jestem pierwszy w kolejce :)

takich "kozaków" ekonomia szybko zweryfikuje

 

Michał nie martw się za rok - dwa będzie następny przetarg na ta ziemię :)

Kamil ma rację ta ziemia wymaga potężnych nakładów - 20 lat temu była naprawdę w dobrej kulturze, ale od 16 lat nie widziała grama wapna, nie wspomnę o nawożeniu

Aro marzenia czasami się spełniają.Zapomnij o tym że będziesz robił na tym kawałku bo jesteś za cienki w uszach.Trzeba było brać to 16 lat temu a nie teraz.Możesz pluć sobie teraz w brodę że wtedy nie miałeś podejścia prawdziwego gospodarza.Domyślam się że wolałeś wtedy ciepłą posadkę a teraz budzisz się z ręką w nocniku.Twój czas na rozwój się już skończył w około jest dużo gospodarstw dobrze rozwiniętych które mogą więcej od ciebie.Ty brałeś co miesiąc pensję a one w tym czasie się rozwijały.To był twój wybór życiowy więc masz teraz co masz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Rumcajss znamy się? widzę, że więcej wiesz o mnie niż ja sam. tak dla uściślenia ta ziemia była włączona do rsp planta i jak padli całość została wydzierżawiona w latach 90tych.

powiem Ci ze nawet byłem w ANR w lublinie w tamtych czasach i nie było szans na jej dzierżawę. gość który ją dzierżawił nie chciał jej wykupić w tamtym roku więc trafiła na przetarg. niczego nie żałuje bo nie sztuka się orobić i nic nie zarobić.

pluć w brodę sobie nie pluje, a w latach 90 to się bawiłem na studiach :). ciepła posadkę oczywiście mam i co z tego, każdy może pracować i prowadzić gospodarstwo. podaj przykłady tych super rozwiniętych gospodarstw w moim bezpośrednim sąsiedztwie, co mogą tyle co ja lub więcej.

tak na marginesie gospodarstwem zająłem się 3 lata temu, po tym jak Tato miał zawał i szkoda było oddawać ziemie w dzierżawę takim "kozakom" co chcieli by brać dopłaty i nie rozliczać się z właścicielem.

zaczynałem 3 lata temu od 19ha, w tej chwili mam 36ha, a zaplecze sprzętowe mam do obrobienia co najmniej 50ha - może i więcej jak bym zrezygnował z pracy..

 

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

pszenica 585zł netto Miechów małopolskie. 

 

Kumpel25 podaj namiary na skup w miechowie, który kupuje w tej cenie netto? Jak z płatnościami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Wielkopolska pszenica de heus 620 netto paszowa , wczoraj zawiazłem pszenżyto po 580 netto


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrainsa

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 25pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

Pszenica 14 - 665pln czyli na porcie 690pln

Pszenica 12.5 - 660pln czyli na porcie 685pln - ostatnie tony

Pszenica 11,5 - 620pln czyli na porcie 645pln

Rzepak stary 1720pln netto loco gospodarstwo

Rzepak nowy kontrakt (sierpien) 1580pln netto loco gospodarstwo.

Przy większych ilościach cena do negocjacji.

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

słabi odpadają,

Odpadnę ja , odpadniesz i Ty . Mistrz jest tylko jeden , wszystko inne jest kwestią czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Dziwne, dostałem dziś sms-a z cenami z GoodGrainsa i cena za 12,5 wynosiła 645 a nie 660.

Pozdrawiam.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny sie zmieniają dynamicznie w ciągu dnia, a dzień zakończył się zwyżką:)

Matiff +1,75

Złotówka 4,39 

Potrzebuję na zakończenie kontraktu i składa się to na cenę.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrainsa

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 25pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

Pszenica 14 - 670pln czyli na porcie 695pln

Pszenica 12.5 - 660pln czyli na porcie 685pln - ostatnie tony

Pszenica 11,5 - 620pln czyli na porcie 645pln

Rzepak stary 1720pln netto loco gospodarstwo

Rzepak nowy kontrakt (sierpien) 1580pln netto loco gospodarstwo.

Przy większych ilościach cena do negocjacji.

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Jakoś temat ucichł to napiszę, FolRud młyn 620 brutto za pszenicę z glutenem 29-30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Dzisiaj pojechalo auto pszenzyta po 550netto


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krolewicz    124

karwa za piłem i na przetarg nie dojechałem,a tak na poważnie nie dopuścili mnie,a dał bym więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja nie sprzedałem. 90 ton czeka a ja czekam na odpowiedzi. Nikt się nie wyrywa z ceną. Ciężko będzie widzę wziąć więcej jak 590 netto za ładną pszenicę. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj