Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sadek    1123

w tym roku tych lepszych czasów raczej nikt się już nie doczeka:/ za duże zapasy na swiecie

 

Był taki rok że przed żniwami pszenica była po 400 zł/t (i był problem z sprzedażą) krążyła plotka że żniw może nie być bo wszędzie pełno pszenicy o dziwo żniwa się zaczęły i pszenica skoczyła na 600 zł/t a na końcu żniw 700 zł/t było do wzięcia ( ja nie bardzo wierzę że dziś ilość towaru decyduje o cenie).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Mój plan na żniwa - pszenica po 600zł brutto i do tego kalkuluję wydatki.  Jak będzie więcej - to tym lepiej dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

Był taki rok że przed żniwami pszenica była po 400 zł/t (i był problem z sprzedażą) krążyła plotka że żniw może nie być bo wszędzie pełno pszenicy o dziwo żniwa się zaczęły i pszenica skoczyła na 600 zł/t a na końcu żniw 700 zł/t było do wzięcia ( ja nie bardzo wierzę że dziś ilość towaru decyduje o cenie).

 

a co Twoim zdaniem decyduje?? bo moim spekulacja i oczywiście pogoda. Apropo ceny na żniwa to też obstawiam pszenice w okolicach 600 brutto ci co będą musieli i tak oddadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusiak89    5

Był taki rok że przed żniwami pszenica była po 400 zł/t (i był problem z sprzedażą) krążyła plotka że żniw może nie być bo wszędzie pełno pszenicy o dziwo żniwa się zaczęły i pszenica skoczyła na 600 zł/t a na końcu żniw 700 zł/t było do wzięcia ( ja nie bardzo wierzę że dziś ilość towaru decyduje o cenie).

 

to był rok 2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Tu nie ma wielkiej polityki - wystarczy policzyć własne koszty i oszacować cenę zboża w żniwa, a potem porównać te dwie sumy. I nie płakać, że niska. Wiele osób na siłę pcha się w koszta na jakościówkę, a u mnie różnica między paszową a jakościową to 10zł netto. Wolę zebrać tonę więcej paszówki z 1 ha. Ale każdy robi, jak chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumpel25    3

dobrą macie cene ja pszenica 13 białko po 600 netto

 

I Ty narzekasz? u mnie 595 netto z białkiem 14 nawet... a jak dziś dzwoniłem to usłyszałem że znowu spadki i że się zastanowią bo może nawet 590zł będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

Tu nie ma wielkiej polityki - wystarczy policzyć własne koszty i oszacować cenę zboża w żniwa, a potem porównać te dwie sumy. I nie płakać, że niska. Wiele osób na siłę pcha się w koszta na jakościówkę, a u mnie różnica między paszową a jakościową to 10zł netto. Wolę zebrać tonę więcej paszówki z 1 ha. Ale każdy robi, jak chce.

 

dobrze gada polać mu:)) w tym roku tak samo nie rzucam się na konsumpcje bo to bez sensu lepiej dać drugą dawkę saletry większą i darować sobie trzecią (najczęściej jest wtedy sucho) a paszowej skosi się pół tony więcej z hektara i wchodzi to lepiej niż ta konsumpcja. ale tak jak kolega napisał każdy robi jak uważa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

http://www.agrofoto.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/francja-oglasza-rekord-zasiewow-pszenicy,63864.html


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a czy to będą lepsze czasy??

Dla kogoś na pewno...........

 

To fakt u nas jedni nowe biny dostawiają bo mówią że za 650 nie oddadzą ale nie każdy może sobie na takie ekstrawagancje pozwolić oby  to się nie zemściło za rok wiadomo każdy chce zarobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

warto dalej trzymac pszenice czy juz raczej do gory nie pojdzie, jak myslicie?

 

wzrosty są wątpliwe do końca sezonu i raczej do zimy w kwestii ceny nic się nie ruszy ja swoje ostatnie 50 ton trzymam chyba do stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikm    11

haha może my jesteśmy tylko pionkiem ale jak narazie dużą część zboz wymarzlo i niby mówią o deszczu ale narazie jest go jak na lekarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

wzrosty są wątpliwe do końca sezonu i raczej do zimy w kwestii ceny nic się nie ruszy ja swoje ostatnie 50 ton trzymam chyba do stycznia

May 16 154.00 (+2.00)

Sep 16 164.25 (+2.00)

Dec 16 170.25 (+1.75)

Mar 17 174.50 (+1.75)

May 17 177.00 (+1.50)

Sep 17 179.00 (+1.25)

Dec 17 181.00 (+1.75)

tak to wygląda na ten moment w pszenicy na matif, cena z nowych zbiorów wyższa jak w tym momencie, ciekawie się zapowiada?

Nic nie słychać na razie o nowych raportach jak zasiewy na Ukrainie zbóż i rzepaku przezimowały

 

Edytowano przez FarmerB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziutek1234    98

na gieldzie matif tez szykuja sie do odbicia 4 potwierdzenia wzrostu miedzy 150-160

 

a w USA rajd

 

http://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=PSZENICA

 

 


w USA atakuja poziom 490 potem 525, jezeli go przebija to bedzie rajd na 612, oczywiscie po drodze korekta, potem potwierdzenia wzrostu, daj Boze czym predzej te wzrosty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

A jak u was pszenzyto?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Czy ktoś wie jaka jest przyczyna wzrostów na giełdach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziutek1234    98

juz prawie 500, ciekawe kiedy w agrobiznesie o tym powiedza...i jaki podadza powod wzrostow, pewnie wymarzniecia

 

drukuja duzo forsy musza je gdzies upchac, 29 luty cena najnizsza od 6 lat, sa bardzo duze ruchy, widac ze jest tam masa forsy,

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj