Polecane posty

ansu    392

 W moim rejonie zbiera się 6-8t/ha znajomy mówi że jak będzie 5t to się będzie cieszył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Typowy angielski handlowiec, pisze  mu maila i pytam o cenę a on pyta ile potrzebuje,jeżeli 11,5białko na porcie jest 645 netto to moja paszówka prawdopodobnie pojechała do ciebie przez firmę X która na umowie mi napisała 7 dni za pierwszy ładunek, przez co zgodziłem się oddać z ceną niższą 2 proc.tymczasem jest już 14 dzień a kasy nie ma na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Dlaczego kolego piszesz że to firma x pisz nazwami żeby wyeliminować nieuczciwe elementy i ostrzegać przy tym innych rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

w końcu zaczyna się mówić o wymarznięciach w Polsce Rosji Kazachstanie i na Ukrainie miejmy nadzieję że może to chociaż trochę ruszy cenę w górę ale to czas pokaże.

 Kto i gdzie mówi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

 Kto i gdzie mówi ?

A na zachodzie mówią że spodziewają się dobrych plonów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

na razie nie bede robił antyreklamy,sprawdze może numer konta na fakturze walnięty,jak jurto nie bedzie kasy to podam do wiadomości, kiedyś był chyba temat o nieuczciwych kontrahentach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrainsa

Ceny netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 30pln/tona) w promieniu ok. 150km od portów gdansk/gdynia

Pszenica 14 - 650pln czyli na porcie 680pln

Pszenica 12.5 - 630pln czyli na porcie 660pln

Pszenica 11,5 - 615pln czyli na porcie 645pln

Rzepak stary 1660pln netto loco gospodarstwo

Rzepak nowy kontrakt (sierpien) 1530pln netto loco gospodarstwo.

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Kto i gdzie mówi ?

 

u mnie na stronie mówiliśmy już o tym w połowie lutego, zwłaszcza o Ukrainie.

http://www.rolnikszukaceny.pl/rynek_roslin_oleistych.php?art=27&

http://www.rolnikszukaceny.pl/rynek_zboz.php?art=31&

W innych artykułach też się przewijały informacje na ten temat

Edytowano przez Rolnikszukaceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Może w maju trochę podskoczy ale w żniwa raczej rewelacji nie ma się co spodziewać. Pszenicy w regionie od cholery po 600 na rękę a kupujących trochę mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

https://www.ewgt.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=14877:notowania-futures-z-godziny-16-00-wtorek-05-04-216&catid=122&Itemid=312

tu min się o tym wspomina. Marcin zadałeś pytanie za sto punktów w jakim stopniu wpłynie to na cenę jeżeli zachód już mówi że tegoroczne zbiory będą znowu rekordowe (tylko że do żniw jeszcze parę miesięcy i dużo może się wydarzyć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

to nie będzie miało żadnego wpływu na ceny i jak słyszę od ludzi z dużych podmiotów skupujących jeżeli pogoda nie zrobi psikusa  to pszenica będzie w żniwa latać na 100 %  ledwo ledwo z 5  z przodu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KupiecPL    3

Witam, szukam pszenicy do zakupu i innych zbóż w centralnej i południowo wschodniej Polsce. Mogę przyjechać i odebrać. Towar potrzebny na już. Cena do dogadania w zależności od ton i miejsca odbioru. Więcej info na priv.

Edytowano przez KupiecPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Witam, szukam pszenicy do zakupu i innych zbóż w centralnej i południowo wschodniej Polsce. Mogę przyjechać i odebrać. Towar potrzebny na już. Cena do dogadania w zależności od ton i miejsca odbioru. Więcej info na priv.

http://olx.pl/oferta/pszenica-ozima-bialko-13-5-gluten-29-60t-CID757-ID53Tqh.html#7b809c5aa8 zadzwoń


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam pszenicy do zakupu i innych zbóż w centralnej i południowo wschodniej Polsce. Mogę przyjechać i odebrać. Towar potrzebny na już. Cena do dogadania w zależności od ton i miejsca odbioru. Więcej info na priv.

Ja mam pszenicę w okolicach Szczebrzeszyna 

na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor12    0

 

Witam, szukam pszenicy do zakupu i innych zbóż w centralnej i południowo wschodniej Polsce. Mogę przyjechać i odebrać. Towar potrzebny na już. Cena do dogadania w zależności od ton i miejsca odbioru. Więcej info na priv.

 

 

http://olx.pl/oferta/sprzedam-zboze-pszenice-ozima-jeczmien-jary-paszowy-i-okazja-CID757-ID8RjSd.html#27f9f464e6

ZADZWOŃ !!

 

Edytowano przez traktor12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny zbóż to temat rzeka. Mam swoje zdanie, ale innym razem o tym więcej napiszę :-)

 

Dziś owies znowu podskoczył ładnie, można na gospodarstwach w centralnej Polsce dostać nawet 570-580zł netto (gęstość 50 wymagana).

Na południu kraju (Śląsk i Opolskie) płacili 540-550zł netto.

 

Pojawiają się też lepsze oferty na pszenżyto - po 550-570zł netto na centralnym południu, do tej pory niespotykane zbytnio w tym rejonie.

 

Głosy z Podlasia także mnie dochodzą o początkach zainteresowania kukurydzą. Jeśli to prawda, to są szanse na zwiększenie ruchu na rynku krajowym.

 

Rzepak z Podkarpacia kupowali dziś niektórzy na placu po 1650-1680zł netto. Od jednej osoby słyszałem nawet 1700zł netto, ale w to to trochę nie chce mi się wierzyć. W każdym razie jakieś pojedyncze trochę lepsze informacje napływają :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj