Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jelonek6620    2

Rzepak 1690 netto fermy drobiu wozniak.nie wiem czy się nie pospieszyłem?

skad jestes ,zabrali czy sam woziłes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78

Wielkopolska powiat gniezno,podpisałem umowe i zawoze po świętach
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    837

skad jestes ,zabrali czy sam woziłes?

miałem u nich na składzie rzepak około 100 ton. W styczniu też tyle dostałem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki5056    1

Cena jest to bardzo indywidualna sprawa zależna przede wszystkim od lokalizacji - naszymi klientami są młyny, mieszalnie pasz, importerzy w Niemczech, Holandii i krajach skandynawskich. Jeżeli będzie klient z okolic Zielonej Góry, to nie będę szukał nabywcy w Szczecinie, Świnoujściu, tylko gdzieś znacznie bliżej. 

Kolego proponuj cene okolice Zielonej  Góry pszenica 12.5 białka gestość 82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pościłem wczoraj 3 auta rzepaku po 1690 netto i tez pytanie czy to była dobra decyzja bo firmy skupujące wręcz "zabijały" się o mój towar ?

 

Ale wypuściłeś po tyle z placu czy gdzieś w tej cenie dowiozłeś?

Bunge płaciło po 1710zł, możliwe także, że za większe ilości nawet więcej, ale to nie oznacza, iż jest to za rzepak maksimum możliwości.

 

Bardzo prawdopodobne, że firmy będą się, jak to ująłeś 'zabijać' o rzepak,  bo na zakładach brakuje surowca.

Co więcej, jak był rzepak jeszcze niedawno u wszystkich po około 1600zł netto, to za pośrednictwem www.rolnikszukaceny.pl znaleźliśmy klientowi cenę 1710zł netto, więc to wskazuje, że pojawiają się niedobory surowca, które z biegiem czasu w przypadku rzepaku mogą skutkować zwiększeniem cen niezależnie od notowań. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Te statki z rzepakiem australijskim zatoneły , jakoś cicho o nich ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goliard    0

Te statki z rzepakiem australijskim zatoneły , jakoś cicho o nich ?

 

 

Towar jest zakupiony z terminem dostawy kwiecień/maj. Jak otrzymam informację czy to jest FOB czy CIF oraz kiedy planowany załadunek to napisze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te statki z rzepakiem australijskim zatoneły , jakoś cicho o nich ?

 

Tak jak pisałem kiedyś, jest mało prawdopodobne, że płyną do Polskich zakładów. Ba, napływają informacje, że nawet na Polskich portach się nie rozładują, bo do Szczecina nie wpłyną (zbyt płytko dla tak dużych jednostek), a Trójmiasto zbyt daleko od Niemiec. Ale poczekajmy jeszcze trochę, zobaczymy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem kiedyś, jest mało prawdopodobne, że płyną do Polskich zakładów. Ba, napływają informacje, że nawet na Polskich portach się nie rozładują, bo do Szczecina nie wpłyną (zbyt płytko dla tak dużych jednostek), a Trójmiasto zbyt daleko od Niemiec. Ale poczekajmy jeszcze trochę, zobaczymy.

 

 

Witajcie

Z tym canoli z Australii to sprawa pewna (olejarnie potwierdzają zakupy). Mam tylko dylemat kiedy przypłynie i ile? Na razie w olejarniach mają lekki zapas surowca, tak że podejrzewam że może IV/V br. Ok. tydzień wcześniej będę wiedział ile i dokąd płynie. 

Odnośnie portów to Szczecin spokojnie przyjmie statek o zanurzeniu prawie 10m czyli systematycznie obsługuje się statki załadowane do ok. 30000ton, nadwyżki ładuje się lub rozładowuje w Świnoujściu (sytuacja stała od lat i często spotykana - w tym miesiącu ok 4 statków). Odnośnie portu docelowego w Polsce nie ma znaczenia czy płynie do Szczecina / Świnoujścia czy do Gdańska lub Gdyni. Przecież to płynie i tak z australii czyli ok. 4-6 tygodni minimum.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goliard    0

Witajcie

Z tym canoli z Australii to sprawa pewna (olejarnie potwierdzają zakupy). Mam tylko dylemat kiedy przypłynie i ile? Na razie w olejarniach mają lekki zapas surowca, tak że podejrzewam że może IV/V br. Ok. tydzień wcześniej będę wiedział ile i dokąd płynie. 

Odnośnie portów to Szczecin spokojnie przyjmie statek o zanurzeniu prawie 10m czyli systematycznie obsługuje się statki załadowane do ok. 30000ton, nadwyżki ładuje się lub rozładowuje w Świnoujściu (sytuacja stała od lat i często spotykana - w tym miesiącu ok 4 statków). Odnośnie portu docelowego w Polsce nie ma znaczenia czy płynie do Szczecina / Świnoujścia czy do Gdańska lub Gdyni. Przecież to płynie i tak z australii czyli ok. 4-6 tygodni minimum.

Pozdrawiam

 

 

do Szczecina 9,5 m zanurzenia statki około 25 tyś rozładowywane obecnie jedynie na Bulk Cargo, a załadunek również u Glencore, Od czerwca ponoć ma ruszyć terminal CM Elewator EWA. Rozładunek statku  przynajmniej jednego prawie na pewno będzie w terminalu Bunge w Świnoujściu i załadunek na wagony i wywrotki. 

Kalkulacja ceny frachtu z australii odbywa się na zasadzie "polski port", czyli cena co do zasady jest identyczna czy do Świnoujścia czy do trójmiasta

Edytowano przez goliard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Z tym canoli z Australii to sprawa pewna (olejarnie potwierdzają zakupy). Mam tylko dylemat kiedy przypłynie i ile? Na razie w olejarniach mają lekki zapas surowca, tak że podejrzewam że może IV/V br. Ok. tydzień wcześniej będę wiedział ile i dokąd płynie. 

Odnośnie portów to Szczecin spokojnie przyjmie statek o zanurzeniu prawie 10m czyli systematycznie obsługuje się statki załadowane do ok. 30000ton, nadwyżki ładuje się lub rozładowuje w Świnoujściu (sytuacja stała od lat i często spotykana - w tym miesiącu ok 4 statków). Odnośnie portu docelowego w Polsce nie ma znaczenia czy płynie do Szczecina / Świnoujścia czy do Gdańska lub Gdyni. Przecież to płynie i tak z australii czyli ok. 4-6 tygodni minimum.

Pozdrawiam

 

Tak, ale chodzi mi o t.zw. "Panamaxy",  czyli statki po 50 000 - 75 000 ton, bo prawdopodobnie właśnie takimi ten rzepak do Europy płynie, a one mają większe zanurzenie (chyba 12m?) :-)

Edytowano przez Rolnikszukaceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goliard    0

Tak, ale chodzi mi o t.zw. "Panamaxy",  czyli statki po 50 000 - 75 000 ton, bo prawdopodobnie właśnie takimi ten rzepak do Europy płynie, a one mają większe zanurzenie (chyba 12m?) :-)

 

istnieje jeszcze możliwość, ze w Rotterdamie lub innym porcie ARA zostanie przeładowany na mniejsze jednostki  

 

Świnoujscie może obsłużyć 50 tyś 

Edytowano przez goliard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

istnieje jeszcze możliwość, ze w Rotterdamie lub innym porcie ARA zostanie przeładowany na mniejsze jednostki  

 

A w Hamburgu też ma ewentualną możliwość się przeładować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goliard    0

A w Hamburgu też ma ewentualną możliwość się przeładować?

 

również jest taka możliwość, ale takie przeładunki odbywają się na dostawach soi z Argentyny głównie - duży statek do ARA i tam na mniejsze, które rozwożą towar po całej europie. Wszystko zależy od tego, czy komuś zakłady już sprzedały partię towaru, bo o wielkość jednostki nie należy się martwić.

 

dla przypomnienia http://www.port.szczecin.pl/pl/aktualnosci/eksportowy-rekord-w-winoujciu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

pszenica paszowa sprzedana po 620 i 630 netto to chyba dobra cena na dziś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

konsumpcje oddałbym w tych pieniądzach


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78

Jestem ciekaw jak te statki dopłyną czy rzepak utrzyma cene czy stanieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

Wow, 674 brutto za paszówke teraz to dobra cena, to jakiś regionalny odbiorca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Te statki to dlatego, że rzepaku nie ma, a nie dlatego, że Australijczycy robią promocje. Pewnie jak doplyną chwilowo będzie to argument na obniżkę - tylko po co (?) jak towaru deficyt, a przyszly sezon to juz w ogóle zapaść w PL bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

pszenica paszowa sprzedana po 620 i 630 netto to chyba dobra cena na dziś?

 

 

Wow, 674 brutto za paszówke teraz to dobra cena, to jakiś regionalny odbiorca?

Pólnocna wlkp ZŁOTOWSKA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA płaci za paszową stałym dostawcą nawet 650,- netto, a tak normalnie wg cennika 630,-netto jest tylko jedno ale na teraz kolejka na koniec maja!!!! I kasa max miesiąc, ale zawsze wypłacają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

A ktoś ma aktualne dane z skupów na opolskim? Wg. informacji na topagrar, ceny maja pójść do góry, ceny pszenicy i jęczmienia. Tylko w moim przypadku ilość do sprzedania to 15 ton zaledwie, ale..

Edytowano przez Famer21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pszenica paszowa Agri Plus Grodków 588 brutto.Widzę,że na giełdie w USA pszenica 13% do  góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate12345    27

Chcę posiać na próbę 60 arów pszenicy. Ostatnie lata nie sieliśmy gdyż ojciec kiedyś siał to plony były bardzo słabe. I zastanawiam się jak ją podsypać nawozami. Mógł by ktoś doradzić. Przed siewem myślałem dać 100 kg fosforanu 50 kg soli i 100 kg moczniku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj