Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
20CBR12    209

Co do zbóż jak dla mnie to shytuacja jest klarowna i jasna przynajmniej do żniw i chyba każdy się zgodzi że szalu z cenami nie nalezy się spodziewać- sam jeszcze siedzę z resztowką żyta i chyba pójdzie pod koniec kwietnia ale co się dzieje na rynku wiepszowiny krów mlecznych i opasowych bo u mnie wielkie gospodarstwa zaczęły wszystko likwidować-stada krów mlecznych po kilkaset sztuk, nie wierzę że to przypadek bo nagle kilku naraz wszystko likwiduje...może ktoś coś wie więcej prócz oczywistych spraw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Dokładnie tak jak kolega napisał wyżej, ta bańka musiała kiedyś peknąc tylko nikt się nie spodziewał że będzie to aż tak drastyczne.Co do pszenicy  jak woziłem wczoraj to są w tym roku b wilgotne z tego co widziałem pozapisywane w zeszycie to 0d 15 nawet do 17%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To mocno dziwne w tak suchym roku. Ja jak sprzedawałem miesiąc temu to miała 12 w porywach do 12,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

ja wiem czy dziwne moja podczas koszenia miała ok 11% a jak teraz woziłem ok 14,5% jak to powiedzieli,że "naciągnęła"z powietrza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jeszcze nigdy nie woziłem z magazynu bardziej wilgotnej niż do niego wkładałem coś dziwnego


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

ja wiem czy dziwne moja podczas koszenia miała ok 11% a jak teraz woziłem ok 14,5% jak to powiedzieli,że "naciągnęła"z powietrza

Jak kupujesz zboże, gdzie nie ma dopłat za mniejsza wilgotność niż wymagana , piszesz na kwicie maksymalną wilgotność jaką dopuszcza taryfa .

Różnica to superata w stanie magazynowym . Na dużej masie trochę tego się uzbiera . To powszechnie spotykany myk , który neutralny dla sprzedającego pozwala uniknąć manka , a nawet uzbierać nadwyżkę.

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

obojetnie gdzie trzymasz zboze w silosach czy w magazynie plaskim i zostalo ono schlodzone zeby zatrzymac procesy w ziarnie niema prawa podniesc sie wilgotnosc wrecz powinna spasc czyba ze zostala zmagazynowana i ani niebyla schlodzona powietrzem ani przesypywana wtedy zyje i sie podgrzewa a czasem nawet grzeje i potrafi plesniec po to sa termometry w silosach i sztyce z termometrem do magazynow plaskich zeby to kontrolowac

 

pszenica w porcie 12,5 650netto dap

 

14 nawet byly ceny 670 netto fca odleglosc magazynu do portu ok 100km

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

Jak kupujesz zboże, gdzie nie ma dopłat za mniejsza wilgotność niż wymagana , piszesz na kwicie maksymalną wilgotność jaką dopuszcza taryfa .

Różnica to superata w stanie magazynowym . Na dużej masie trochę tego się uzbiera . To powszechnie spotykany myk , który neutralny dla sprzedającego pozwala uniknąć manka , a nawet uzbierać nadwyżkę.

zapewne masz rację bo zwykle w żniwa  marudzili,że biorą do 14%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

ja wiem czy dziwne moja podczas koszenia miała ok 11% a jak teraz woziłem ok 14,5% jak to powiedzieli,że "naciągnęła"z powietrza

 

miałem podobny przypadek.... stwierdziłem ze magazyn był otwarty podczas mgły i pszenica naciągała wilgotności....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ale w czym problem jak sie miesci w normie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25503

Według mnie bardzo ważne jest zanieczyszczenie zboża, a zwłaszcza jego zapylenie. Jeśli np zboże podczas omłotu zostanie w jakiejś części zmielone, wówczas mamy dużo pyłów, które utrudniają odparowanie i ochłodzenie ziarna.Jeśli zmienią się warunki podczas przechowywania, taki pył też szybciej i więcej wilgoci przyjmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Dokładność mierników ,jest różna, a i tak trzeba skalibrować miernik, z mgły naciągnąć wilgoci może 1-2 cm z wierzchu a nigdy w środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Jak już jesteśmy przy ot. Jak podczas ładowania auta zaczyna padać/kropić przerywacie sypanie? Kilka razy już spotkałem sie że kierowca niechętnie zakrywał plandekę twierdząc że "panie taki deszczyk nie wpłynie na wilgotność" ;] Ładuje auto jakies 2-3h i nie zawsze trafia sie idealna pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

jeżeli zboże jest suche to delikatny deszcz  na pewno mu nie zaszkodzi chyba ze to ulewa to wtedy możne być problem bo na dnie wanny będzie się ziarno przyklejało do podłogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Pszenica paszowa 590brutto do 630 za białko min 14. Ale w lubelskim nigdy nie ma dobrej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

W tamtym tygodniu Agrii 565 , PMN 550 za paszówkę, ja sprzedałem "tzn" czekam na transport do Jakpol po 555 płatność 7dni za 50% i 14 za resztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

to dlaczego nie do Agrii skoro dawali wiecej?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

Dziś dzwonił do mnie przedstawiciel BZK i o dziwo szuka pszenicy. Na razie pytał. Mam koło 100 t chyba dobrej pszenicy (białko ok 14-15 gluten powyżej 30). Ma wpaść po próbki. Proponował 580 netto z odbiorem. Wiem że dobre ceny dawno przespałem ale czy sprzedawać aż tak tanio? Specjalnie mi się nie spieszy jeszcze ze sprzedażąna jeszcze liczyć na więcej?

Oczywiście biedne lubelskie...

 

pisałeś że masz ofertę za 580zł netto od Bzk i nie wiesz czy sprzedawać. Ja bym się wstrzymał tez jestem z lubelskiego ale za taką pszenicę to spokojnie 585-590zł netto wezmiesz. Jakbym chciał to już w ub. tygodniu miałem kupca na konsumpcyjną w tej cenie z odbiorem ode mnie. Zastanów się bo 10zł na drodze nie leży a i tak w tym roku te ceny strasznie słabe.

 

tak przy okazji dziś u mnie za paszówkę 605zł brutto a za konsumpcję 630zł brutto z podwórka. lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wiem czy dziwne moja podczas koszenia miała ok 11% a jak teraz woziłem ok 14,5% jak to powiedzieli,że "naciągnęła"z powietrza

 

Jest coś co się nazywa wilgotnością względną powietrza. Podczas zbioru temperatura wynosiła pewnie ok 30'C (pewnie w tym roku nawet więcej) i wilgotność względna powietrza ok 60%. Teraz, gdy sprzedawałeś było ok. 5'C. W powietrzu chłodniejszym "zmieści się" dużo mniej pary wodnej, więc musi ona gdzieś uciec - pójdzie w zboże i powoduje wzrost wilgotność. To normalne. Dlatego ważne jest, aby wentylować silosy, a najlepsze warunki to mróz.

 

Czy możliwa jest różnica aż o 3,5% to kwestia odrębnej analizy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Pajej bo mam posuche na koncie w tym momencie, a potrzebuję na remont Variosema. dla vatowca każdy płaci 30 dni.kiedy za 30 dni kukurydza pewnie już będzie potrzebowała być w  glebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Pajej bo mam posuche na koncie w tym momencie, a potrzebuję na remont Variosema. dla vatowca każdy płaci 30 dni.kiedy za 30 dni kukurydza pewnie już będzie potrzebowała być w  glebie.

 Agrii to gdzie? bo ja moge zaczekać na kase dopłaty juz dostałem 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj