Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
koniu    837

co niektórzy nie potrafią pomyśleć te 3-5 lat do przodu, myślą aby dziś, aby kupić maszynę itp. Widać to po narzekaniu np. na ceny pszenicy. Z 1100 na 600zł. Fakt, fajnie było ale wiadomo było że takie ceny nie będą wiecznie. Bank czeka na ratę, nie obchodzi ich że nie masz dotacji, nawozów i że zboże jest prawie o połowe tańsze... Kto spokojnie z głową inwestował to nie narzeka i daje radę, a kto się zapędził to widać że nie ten człowiek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    837

dobra cena. u nas nawet brutto tyle nie ma. Max 600 br w pobliskich skupach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

oferta na dziś pszenica 14% - 645 netto , północna wielkopolska .....

Lechpol??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0122    25

W sobotę 28 ton pszenżyta poszło za 585 zł brutto, a jeszcze pod koniec stycznia dawali ok. 600 zł netto. Co zrobić człowiek był pazerny, że podrożeje. Ładowane z dwóch strychów w 3 chłopa przez 3,5 h. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Kusi mnie od dawna, ale teraz trzeba bedzie tak zrobic tj zrobić sobie prawko CE i wrazie czego na kromke chleba zarobie jak mi gospodarstwo siadzie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie dzsiejsze indykacje GoodGrains-a

Ceny netto loco gospodarstwo (w promieniu ok. 100km od portów gda/gdy) - liczony w tej cenie jest transport do portu (ok. 30pln)

A tu cena tak na Poniedziałek

Pszenica 14 648pln

Pszenica 13,5 635pln

Pszenica 12,5 630pln

Pszenica bez białka  610pln

Rzepak 1630 pln

Rzepak na nowe zbiory (wrzesień) 1500pln

Giełda dziś na zielono ciekawe jakie jutro ceny będą?

Jeśli ktoś chce otrzymywać takie informację codziennie na telefon w formie sms-a to zapraszam na priv.

Pozdrawiam

 

Edytowano przez MarcinBrzozowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

marcin niestety przy takiej prędkości taniejącego euro to raczej jutro niżej:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

co niektórzy nie potrafią pomyśleć te 3-5 lat do przodu, myślą aby dziś, aby kupić maszynę itp. Widać to po narzekaniu np. na ceny pszenicy. Z 1100 na 600zł. Fakt, fajnie było ale wiadomo było że takie ceny nie będą wiecznie. Bank czeka na ratę, nie obchodzi ich że nie masz dotacji, nawozów i że zboże jest prawie o połowe tańsze... Kto spokojnie z głową inwestował to nie narzeka i daje radę, a kto się zapędził to widać że nie ten człowiek...

 

Może rząd wesprze jak "frankowiczów" czy u rolników stało się inaczej?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    837

wątpię że wesprze, równie dobrze są dopłaty także czego ma wspierać, poza tym do 101E dużo nie dużo jeszcze brakuje, także pożyjemy zobaczymy :) Nie wiem jak sprawa się miała wcześniej z kursem Franka, ale w rolnictwie nigdy nie było stabilności, a że były 3 lata bogate a teraz jest skromniej to co niektórych boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

Mam propozycje za pszenice paszową 610+vat z odbiorem z gospodarstwa, firma pewna, współpracuje z nią już od dłuższego czasu i zastanawiam się co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

Niby na dzień dzisiejszy cena dobra, jednak trochę przykro jak się w grudniu sprzedawało po 670 netto ;/ po drugie nie zamierzałem teraz sprzedawać, a po trzecie to człowiek sam do mnie zadzwonił i szuka pszenicy bo musi zrealizować kontrakt a nie ma towaru i to daje trochę do myślenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

Wszyscy pisali że mieli plony ponad 10t to przy takich plonach pszenica po 400 zł za tonę daje zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    837

zgadza się, nigdzie nie jest powiedziane że ma co roku zostawać po 2-3 tys. Niech się martwią Ci co płacą kosmiczne ceny za dzierżawy typu dopłata + 1000zł, bo u nas takich nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252

Wydaje mi się że jeszcze nie dawno w rejonie Włoszczowy i Jędrzejowa było sporo ogłoszeń sprzedaży ziemi w cenie 20 tys za ha ( źródło gazeta Anonse), to jaki sens płacić tyle za dzierżawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumpel25    3

Ja bym sprzedał 

 

U mnie proponują 520 netto za pszenżyto i 560 netto za pszenicę 

 

kto tyle płaci? ceny z dowozem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor12    0

A u nas w świętokrzyskim to płacą za dzierżawę 2500 zł ➕ dopłata kosmos!!!!

 

Za tyle to sam bym oddal w dzierzawe i po co myslec, kombinowac,ciezko pracowac zeby tyle zarobic???

OKOLICZNI SKUPUJACY ROLNICY CENA MAX 550 BRUTTO PSZENICA SKUPU W OKOLICY NIE MAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szkoda że daleko mieszkasz bo kupiłbym po 600 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj