Polecane posty

Quercus78    5

Jak czytam ten temat to mnie trafia i coraz bardziej rozumiem tych co ziemię rzucili odłogiem. W tym kraju spekulacja i oszustwo to to co się najbardziej opłaca.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roart    2

a co to za firma?

Cefetra to jeden z liderów  obrotu krajowego zbożami z tego co wiem posiada 50% udziałów w Bałtyckim Terminalu Zbożowym w Gdyni.  Na Lubelszczyźnie właśnie kończą budowę magazynów zbożowych na ok 24 tys ton zboża. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

roart a Ty czasem nie jesteś od nich? bo wychwalasz a jak dla mnie to ceny mają często niższe niż inni pośrednicy np? 590zł za 12,5 białko to wszyscy płacą bez zastanowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asso2    0

Przepraszam pomyliłem temat

Edytowano przez asso2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

http://www.agrofoto.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/ukraina-eksperci-oczekuja-znacznego-spadku-produkcji-pszenicy,63030.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Zaraz znowu zacznie się dyskusja, ilu to mędrców internetowych przewiduje i przewidziało, że pszenica będzie jednak droga i zapasów nie ma dużo i w ogóle tęęęęęęęczaa   ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikm    11

bo u nas tak jest głupia gadka ze zboża jest dużo i cena musi być niska , a ci jest z maszynami po składnicach pełno stoi ale nikt nie sprzedaje po kosztach produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Czekałem do dziś, (10) aby napisać coś ciekawego i istotnego odnośnie trendów rynkowych tego co nas najbardziej interesuje czyli płodów rolnych:)

1. Zacznę od relacji unia - usa czyli kursów walut tychże, utrzymuje się od dłuższego czasu poziom ponad 1.10, Czekamy na decyzje EBC odnośnie stop procentowych.

2. Wzrost cen ropy na giełdach Brent ponad 40usd za baryłkę.

3. USDA lekko koryguje swoje dane dot. zapasów zbóż w USA, generalnie jednak nie powinno mieć to wpływu na ceny giełdowe, gdyż to niewielka zmiana ilościowa.

4. Ten sam raport mówi że niestety mamy rekordowe zbiory pszenicy 732mln ton to jest więcej  o 7mln ton niż sezon wcześniej.

5. Raport mówi też o zmniejszonemu zużycia pszenicy do 709.4mln ton

6. Zapasy na koniec roku mają wynieść rekordowe 238mln ton o 23mln ton więcej niż w poprzednim roku.

7. Kukurydza 970mln ton zbiory, mniej o 40mln niż rok wcześniej. Z powodu zwiększonego spożycia kukurydzy na świecie zapasy nie powinny wzrosnąć i będzie ich 207mln ton.

8. Soja zbiory szacuje sięna 320mln ton, czyli więcej o 1,6mln ton niż rok wcześniej, prognozowany jest wzrost zużycia zwłaszcza w Chinach co spowoduje rekordowe zapasy soi na koniec roku ok. 79mln ton.

9. Francja ma największe zapasy pszenicy od 17 lat i szacowane na ok. 6mln ton.

10. W Rosji poprawił się stan zasiewów ozimych i obecnie tylko 8-10% jest w złej kondycji.

 

Tu opisuje tylko najważniejsze fakty, które mają wpływ na cenę giełdową.

Niestety nie wygląda to najlepiej:(

Jedynie kukurydza nie powinna tanieć co do innych to nie spodziewałbym się znaczących wzrostów cen:(

 

To tyle pozdrawiam

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Ja wam tylko przypomnę koniec drugiego kwartału w tamtym roku i sytuacje wtedy na giełdzie.  :)

Moim zdaniem dane o zbiorach w raportach są  bardzo optymistyczne, ale nie wiadomo co pogoda jeszcze przyniesie. Im bliżej żniw tym raporty będą bardziej dokładne, ale według mnie przewidywane zbiory nie będą większe niż obecnie są zakładane, co najwyżej mogą być mniejsze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Te raporty śmierdzą. O pewnych faktach jest cicho. Wszystko jest w różowych kolorach. Spekulacja i manipulacja jest porażająca. Który to rok z kolei wszystko jest w stanie zasiewów i pogodzie idealne? Zupelnie jak agrobiznes; polskie pola są powaznie zdziesiatkowane a w mediach cichosza... Zadziwiające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowitą słuszność, jednak zważywszy że na świecie produkuje się ponad 730mln ton pszenicy a w Polsce zaledwie ponad 20mln to jaki my mamy wpływ na cenę światową??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Szczerze? To ja wolałem sprzedać pszenice po 350-400 przed unią.Nawozy azotowe kosztowały ok 300 a wieloskładnikowe 500-600.

Już zapomnieliście?Chemia też była kilka razy tańsza!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Nie pisalem o tym ze sytuacja w Polsce ma wplyw na sytuacje na świecie, ale o tym ze jest pewna analogia miedzy tym jak jest rzeczywiście w rolnictwie w kraju i tym co pokazuja/nie pokazuja media polskie, a tym co jest na świecie i czego nie przedstawiają raporty, artykuly itp. Dwie różne strony rolnicze amerykanska x i angielska y na dzis przedstawiają odmienne stany uwilgotnienia gleby w kluczowych regionach produkcji pszenicy w USA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78

Marcin a ten rzepak płynie czy nie,bo nastąpiła cisza,nikt nic nie pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie  ma "ten rzepak" jeszcze awizacji w portach, jednak długość rejsu z australii do Polski ciut trwa, więc wszystko możliwe, mowa była o marcu, jak tylko pojawi się awizacja obiecałem poinformować.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

I rodzi się pytanie! Po co kupować od innych skoro mamy swoje?Którego nie możemy dobrze sprzedać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Szczerze? To ja wolałem sprzedać pszenice po 350-400 przed unią.Nawozy azotowe kosztowały ok 300 a wieloskładnikowe 500-600.

Już zapomnieliście?Chemia też była kilka razy tańsza!

Tylko najniższa krajowa była 600 a teraz jest prawie 3x tyle więc nie licz na tanie nawozy i środki ochrony. Zresztą tych ciuholandów i jonderów jakoś nie przybywało przed unią mimo "dobrobytu" o którym piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Masz całkowitą słuszność, jednak zważywszy że na świecie produkuje się ponad 730mln ton pszenicy a w Polsce zaledwie ponad 20mln to jaki my mamy wpływ na cenę światową??

 

W Polsce ponad 20 mln ton pszenicy?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

zboża ponad 20 pszenicy nie wiem czy jest nawet 10 milionów


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj