Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
koniu    841

Mi zostało tzn ojcu około 50 ton, zawsze sprzedaje na raty, trochę jesień, zima, wiosna i tak co roku. Średnia cena wyjdzie nie najgorsza, nigdy nie nastawiam się na 100% zysku, bo można się przejechać, dlatego sprzedaję na raty. A patrząc na sytuacje i ceny bo osobiście pracuje jako magazynier w skupie to jak to mój szef mówi: Skończyły się miodowe lata dla rolników... chyba że coś się wydarzy to może będzie lepiej, ale nic takiego raczej się nie zapowiada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

nie kupujemy owsa. skupujemy tylko zboża. w żniwa głównie jęczmień browarny kontraktowany, rzepak a później cały rok pszenice. Cena od dziś 580 brutto. Rocznie przyjmujemy około 20 tys. ton.

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie indykacje GoodGrains-a

Ceny netto loco gospodarstwo (w promieniu ok. 100km od portów gda/gdy) - liczony w tej cenie jest transport do portu (ok. 30pln)

Pszenica 14 650pln

Pszenica 13,5 635pln

Pszenica 12,5 630pln

Pszenica 11,5 610pln

Rzepak 1620pln

Rzepak na nowe zbiory (sierpień) 1500pln

Jeśli ktoś chce otrzymywać takie informację codziennie na telefon w formie sms-a to zapraszam na priv.

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

No ale o to chodzi . Wymień na banknoty lub monety.

Swoją drogą to "koniec świata " , skoro nawet @koniu nie jest zainteresowany owsem.

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Poważne firmy gardzą plewami czy inną owsianką .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

reszta zbóż też niewiele tańsza od pszenicy


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

tak jak napisałem kupujemy w żniwa tylko rzepak i jęczmień browarny kontraktowany dla soufflet, a po żniwach tylko pszenica. Na naszych terenach mało kto sieje owies. W gminie nie wiem czy będzie 20 ha i to na własne potrzeby. Tak to pszenica, jęczmienie, rzepak, kukurydza, pszenżyto, gdzie nie gdzie widać żyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1986    1

Okolice Sokołowa Podlaskiego nie chcą już kupować tylko na wymianę.

 

nieprawda. jak masz przynajmniej 25 ton to bezproblemowo sprzedasz z podwórka bez wymiany na nawozy itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roart    2

dzwonił dzisiaj do mnie przedstawiciel cefetry poszukują pszenicy 12,5 białka po 590 netto odbiór z gospodarstwa lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy93    2

A jak z płatnościa w Zamościu też jeszcze biorą czy już nie? Ilości tylko 25t?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eheskey    2

dzwonił dzisiaj do mnie przedstawiciel cefetry poszukują pszenicy 12,5 białka po 590 netto odbiór z gospodarstwa lubelskie

 

 

Wczoraj sprzedawałem 50 ton po 595zł netto z podwórka przez pośrednika więc ich cena taka oooo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

dzwonił dzisiaj do mnie przedstawiciel cefetry poszukują pszenicy 12,5 białka po 590 netto odbiór z gospodarstwa lubelskie

a co to za firma?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka z rynku..

Ostatnie spadki nie wyglądały zbyt realnie na giełdach. Można było zaobserwować na rynkach ogromne, rekordowe ilości wyprzedaży t.zw. krótkich pozycji netto. Sam obserwując notowania nie mogłem  w pewnych momentach zrozumieć co się dzieje. Obecnie zostało to potwierdzone, co może sugerować celowe zaangażowanie dużego kapitału spekulacyjnego na wyprzedaż pszenicy, kukurydzy i soi (można o tym przeczytać na e-WGT)

 

https://www.ewgt.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=14800:w-tygodniu-konczacym-sie-1-marca-kapital-spekulacyjny-ustanowil-nowy-rekord-zaangazowania-w-krotkie-pozycje-w-towarach-rolnych&catid=122&Itemid=312

 

Wiele by to wyjaśniało. Ciekawi mnie dalsze zachowanie 'inwestorów'...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Czy możesz mi wyjaśnić w jaki sposób oni zarabiają na spadkach ? cena spada a oni realizują zyski -tego nie pojmuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

Czy możesz mi wyjaśnić w jaki sposób oni zarabiają na spadkach ? cena spada a oni realizują zyski -tego nie pojmuję 

 

kupują w max dołku a sprzedają w momencie minimalnych podwyżek to właśnie nazywa się realizowanie zysków z krótkich pozycji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Spekulanci sprzedaja towar ktorego nie maja = "kontrakt" , a odkupuja gdy stanieje , a tanieje bo sprzedaja spekulanci grajac na znizki i Ci co maja towar ktorzy "dali sie spekule"

kupują w max dołku a sprzedają w momencie minimalnych podwyżek to właśnie nazywa się realizowanie zysków z krótkich pozycji ;)

to jest gra na dlugich , zarabianie na wzrostach Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Swego czasu miałem kontakt z osobą która poszukiwała cukru, cukier się sprzedawał/kupował ceny szalały a cukru w realu nie było.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj