Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kabus55    55

Zapłać najpierw matce za mleko, to podyskutujemy.

 

No dobra brnijmy w to dalej. 

W zeszłym roku w sierpniu na Edwarda widziałem takie powiedzenie "Gdy na Edwarda ziemia twarda to zima harda". No i gdzie jest ta harda zima?

Edytowano przez kabus55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

620 brutto paszówka Agri Plus Grodków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

rząd zafundował rolnikom że nawet ziemi nie będzie można dokupić ani sprzedać. (-:

 

Nie powielaj bzdur bo jeśli jesteś rolnikiem to będziesz mógł kupić tak samo jak do tej pory.

Chyba że do rolnika ci daleko i jeśli uważasz że w twoim przypadku ustawa cię zablokuje to bardzo się cieszę z tego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Dam Ci prosty przykład, w tamtym tygodniu zmarł sąsiad "z pola". 3 ha dobrej ziemi przez miedzę do wzięcia, jeśli rodzina nie załatwi spadku do maja (nierealne) to mogę o niej zapomnieć bo to już inna gmina....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kto ci takiego kitu nawciskał? Nie ma znaczenia w jakiej gminie chcesz kupić pole. Grunt to abyś był rolnikiem, oraz zameldowany w jednej z gmin gdzie masz choć jedną działkę rolną, ale i to dopiero za 5 lat zacznie obowiązywać.

 

Jeśli za pięć lat będziesz rolnikiem z dolnośląskiego, to będziesz mógł kupić działkę choćby i w zachodniopomorskim.

Od maja zacznie obowiązywać że jest wstrzymana całkowicie sprzedaż ziemi z ANR, tylko same dzierżawy będą szły. Prywatne działki przez jeszcze 5 lat z goła bez zmian, jak do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

620 brutto paszówka Agri Plus Grodków

 

A konsumpcje też tam skupują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1986    1

pszenica białko minimum 12% 625-630zł brutto z gospodarstwa. Zwykła paszówka max 615zł. Owies konsumpcyjny 580 brutto. okolice sokołowa podlaskiego

Edytowano przez ursus1986

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Fd Woźniak
Pszenica 540.00 zł
Pszenżyto 520.00 zł


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

porażka pszenica konsumpcyjna 610-620 brutto paszowa 600-610 brutto w zależności od skupu a w 5 skupach się orientowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

FDW http://fdw.pl/skup-zboz/   540 netto  za paszową o a w ząbkowicach  woźniak  płaci 540 za konsumpcje.

Edytowano przez garek

 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojteslaw    1

Wczoraj pytałem pszenica konsumpcyjna 580-600 netto paszowa 560 netto odbiór z domu  dolnyśląsk /opolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Niektorym sie w glowach poprzewracalo. Do czego to doszlo, ze trzeba podpisac kontrakt, żeby ktoś laskawie przyjal pszenice po 565. Za te smieszne pieniądze to nie na sensu produkować, albo pakować jakiekolwiek koszty w uprawę. Niektorzy na pszenicy jesienia zrobia kokosy, jesli okaze sie ze wspaniale topniejące juz teraz prognozy zbiorów będą z miesiąca na miesiąc coraz bardziej topnieć. Zapasy światowe szybko sie zmniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikm    11

i ja tu się pytam skąd robią się coraz większe zasiewy jeśli mamy zazielenie, zwiększająca się urbanizacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1986    1

Ursus1986 gdzie konkretnie w okolicy Sokołowa Podlaskiego tak skupują?

 

od mojego odbiorcy bo skupy to daja jeszcze mniej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

porażka pszenica konsumpcyjna 610-620 brutto paszowa 600-610 brutto w zależności od skupu a w 5 skupach się orientowałem

tak było jeszcze wczoraj,  dziś już solidarnie wszyscy opuścili na 590 brutto i do żniw ma tylko tanieć. Jutro jak nie bedzie padać to wywoże kij z tym wszystkim. Już umiera ta kraina tego nic już nie powstrzyma. Ciekawe czy w żniwa będzie po 50 czy jeszcze taniej ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj