Polecane posty

TOREZ    35

Sytuacja do sierpnia a nawet września będzie dramatyczna, chodzi o cenę pszenicy.

Nie spodziewajcie się silnych wzrostów.

Ale też na pewno nie ujrzycie ceny poniżej 500 zł/tona.

 

Gra na wzrosty zacznie się w październiku, na jak silne to się okaże.

 

Golpasz pszenica paszowa 630 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie dzsiejsze indykacje GoodGrains-a

Ceny netto loco gospodarstwo (w promieniu ok. 100km od portów gda/gdy) - liczony w tej cenie jest transport do portu (ok. 30pln)

Pszenica 14 645pln

Pszenica 12,5 615pln

Pszenica 11,5 600pln

Rzepak 1600pln

Rzepak na nowe zbiory (wrzesień) 1430pln

Jeśli ktoś chce otrzymywać takie informację codziennie na telefon w formie sms-a to zapraszam na priv.

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genek87    0

No wczoraj otrzymałem pismo z ARiMR  ze zewzgledu skomplikowanego charakteru mojej sprawy dopłaty dostane do 31-05-2016. Liczę ze w okolicy inni  otrzymali też take  pisma no  to teraz wszyscy ruszą ze sprzedażą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Napisane masz, że dopłaty do końca maja będziesz miał na koncie..? albo to temin załatwienia sprawy dot. przyznania płatności..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie dzsiejsze indykacje GoodGrains-a

Ceny netto loco gospodarstwo (w promieniu ok. 100km od portów gda/gdy) - liczony w tej cenie jest transport do portu (ok. 30pln)

Pszenica 14 645pln

Pszenica 12,5 615pln

Pszenica 11,5 600pln

Rzepak 1600pln

Rzepak na nowe zbiory (wrzesień) 1430pln

Jeśli ktoś chce otrzymywać takie informację codziennie na telefon w formie sms-a to zapraszam na priv.

Pozdrawiam

 

dziś matif na zielono to dobrze jak myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rzepak loco Szamotuły 1600zł netto

 

Wszystkie największa zakłady tyle dziś płaciły. Ale można było dziś sprzedać rzepak po 1700zł w niektórych lokalizacjach :-)

Zapotrzebowanie robi standardowo w rzepaku dobrą, cicha robotę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie dzsiejsze indykacje GoodGrains-a

Ceny netto loco gospodarstwo (w promieniu ok. 100km od portów gda/gdy) - liczony w tej cenie jest transport do portu (ok. 30pln)

A tu cena tak na Piąteczek:))

Pszenica 14 650pln

Pszenica 13,5 640pln

Pszenica 12,5 630pln

Pszenica 11,5 615pln

Rzepak 1620pln

Rzepak na nowe zbiory (wrzesień) 1450pln

Jeśli ktoś chce otrzymywać takie informację codziennie na telefon w formie sms-a to zapraszam na priv.

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

czemu matif się zesr,ł o prawie 4 euro ?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to chyba wiedzą tylko ci co na tych tranzakciach zarabiają


 

Witajcie dzsiejsze indykacje GoodGrains-a

Ceny netto loco gospodarstwo (w promieniu ok. 100km od portów gda/gdy) - liczony w tej cenie jest transport do portu (ok. 30pln)

A tu cena tak na Piąteczek:))

Pszenica 14 650pln

Pszenica 13,5 640pln

Pszenica 12,5 630pln

Pszenica 11,5 615pln

Rzepak 1620pln

Rzepak na nowe zbiory (wrzesień) 1450pln

Jeśli ktoś chce otrzymywać takie informację codziennie na telefon w formie sms-a to zapraszam na priv.

Pozdrawiam

 

pan Marcin jakoś to skomentuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Wczoraj lekko do góry dziś spadek po prostu giełda, pojedyncze skoki to wynik spekulacji lub po prostu różnicy popyt podaż. Komentarze staram się dawać do stałych tendencji wzrostu lub nie, na tą chwilę wydaje mi się iż kwotacja na giełdzie między majem a marcem będzie dążyła do wypłaszczenia - czyli powinniśmy się do 10 marca spodziewać (zamknięcie marcowych kwotacji ) że majowa będzie spadać ew. marcowa rosnąć. A co do trendów to nic ponad to co napisałem jakiś czas temu się nie zmieniło. Ogólnie nie dzieje się za dobrze na rynku czego potwierdzenie na portach można zobaczyć. Na rynku kontraktów międzynarodowych nadal morze czarne góruje nad bałtyckim:(

W weekend napiszę coś więcej jak przeanalizuje dane które do mnie spływają (teraz czas na prace w polu).

Pozdrawiam

 

Edytowano przez MarcinBrzozowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

mam zajebi. radę - sypcie więcej

kolejny debil co będzie wmawiał że polska ma wpływ na światową nadprodukcję zbóż.

jakim trzeba być ciemniakiem aby wmawiać innym by nie przykładali się do swojej pracy i nie dbali o pola

z takim  myśleniem to byś w jaskini po ścianach kamykiem maział a nie w internecie bzdety pociskał

i jaka nadprodukcja jak ludzie na świecie z głodu umierają, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

A dlaczego od razu debil ? Ceny na Matif dotyczą większości rynków , podobnie jak owczy pęd za wydajnością  .

W zasadzie wszystkie inne rynki sterują podażą , a jak się kończy hurra produkcja pokazuje rynek paliw.

Zboże i tak ma wysoką cenę , bo zapomnieliście ze w zanadrzu jest magiczne 101 eoro/t , czyli interwencja na rynku pszenicy , która miała już miejsce i niepowiedziane że mieć jeszcze nie będzie .

Ale co tam kupować fosforan po 2,4 tys /t  . polifoskę po 1,8tys i pchać w pole .

Jak nie cena , to wydajność , ważne by zapier***a**lać.

A ze za darmo ?

Robota lubi głupiego.

dla przypomnienia 

"W sytuacji utrzymującej się przewagi podaży nad popytem oraz zbliżających się nowych zbiorów w 2005 r., ceny zbóż kształtują się na stosunkowo niskim poziomie. W czerwcu br. (wg GUS) przeciętna cena skupu pszenicy w kraju ukształtowała się na poziomie 367 zł/t, a żyta 281 zł/t."

 

A że są rejony gdzie ludzie głodują . Owszem , tylko tam nie mają pieniędzy , ani chęci by je zarobić .

Ale jak kto chce , może im wysłać , oczywiście płacąc za towar i transport.

Kto bogatemu zabroni , karmić biednego lenia.

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

mam oferte kupna mojej pszenicy białko 13,6 gluten 32 po 640 netto odbiór z gospodarstwa ale jest jedno ale wymiana za nawozy(nawozy azotowe mam) qwa co robić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Nie masz znajomch chętnych na azot ? Oczywiście takich co mają chęć zaplacić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiniser1    0

Dziś sprzedana pszenica do Golpaszu ok. 30 ton po 620 netto paszowa. Trzeba było w grudniu sprzedać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

mam oferte kupna mojej pszenicy białko 13,6 gluten 32 po 640 netto odbiór z gospodarstwa ale jest jedno ale wymiana za nawozy(nawozy azotowe mam) qwa co robić!

Ja bym się nie zastanawiał i brał jakiś wieloskładnik. Kurcze w mojej okolicy już 590 brutto a tu 640 netto...


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Dzisiaj był u mnie rolnik co sprzedał kilka dni temu pszenicę do kurników w Bidaczowie - 550 brutto. Powiedział że to był ostatni rok kiedy gospodarzył. Umowa dzierżawy podpisana na 8 lat. Dopłaty + podatek. 11 ha , III klasa. Gmina Aleksandrów, powiat biłgorajski.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj