Polecane posty

Kontrakty na tą chwilę załóżmy 650pln to nic innego jak sprzedaż terminowa wg. giełdy tylko z tą różnicą że nie patrzymy na najbliższe kwotowania (jeszcze marzec) tylko na wrzesień lub grudzień. Czyli jak teraz mamy np. wrzesień 159,5 euro co daje 689pln. Do tej ceny trzeba dorzucić koszty i tzw. premie co daje nam cenę kontraktu. Większość firm sprzedaje z miejsca to co zakontraktuje z jakimś zyskiem. Mało firm decyduje się na tzw. spekułę, czyli grę na wzrosty, czekając ze sprzedażą aż towar osiągnie pożądaną wartość. Zazwyczaj są to duże podmioty posiadające odpowiednie fundusze i miejsca na gromadzenie towaru (eksporterzy). Właśnie teraz mamy sytuację w której ci wielcy eksporterzy z gry na wzrosty odnotowują straty, gdyż wzrostów nie ma:( Stąd obecna sytuacja na portach, się wszystko poprzypychało, nadto największy z nich ma ogólnoświatowe problemy (metale kolorowe głównie miedź) i nie wiadomo czy nie pociągnie branży w dół??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadne światełko po prostu koniec notowania marcowego, teraz patrzymy na maj wg. wykresu bo wg mnie jeszcze nie powinno . 10 następuje przeskok, ale brokerzy chyba zadziałali wcześniej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

Mam pytanie cena pszenicy wzrosnie w maj czerwiec?posiadam cały zapas ze żniw czekam i czekam a tu cena ciągle spada (tak ogólnie jaka bedzie tendencja wzrostowa no i jakiej mozna sie ceny spodziewac?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin99024    0

chyba rozumiem:) czyli mam na to patrzeć w ten sposób, że notowania mają swoje okresy realizacji? teraz był marzec, później maj, wrzesień najprościej rzecz ujmując ? z góry dzięki za wyjaśnienie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mniej więcej, kontrakt marcowy powinien się zakończyć 10, ale jak widać dziś jest 02 marzec i na koniec matif skacze do kwotacji majowej, nie patrzał bym na to, jutro chyba wróci na marzec.

Jeśli chodzi o wtopy dużych graczy (eksporterów) to aby nie stresowali się zbytnio wymyślono tzw. zabezpieczenia ceny towaru (tym właśnie zajmuje się GoodGrains) czyli za odpowiednią opłatę blokuje się cenę, uniezależniając się od wahań giełdowych, więc dla nich to może być kwotowanie nawet na 0 a i tak swoje zarobią. 

albercik99 pisałeś o tym że kanadyjska cannoli dlatego że GMO to dyskwalifikacja, a tymczasem:

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-polsce-wprowadzono-legalne-uprawy-gmo

warto się zapoznać bo może tak do końca nie będzie??

I najnowszy news: ze względu na "niezłą" cenę w Polsce pszenicy, zaczyna do nas wjeżdżać towar zza południowej granicy (czechy, słowacja) na razie jest to marginalne ale już jest, taka sytuacja może fizycznie osłabić dodatkowo cenę na rynku, bo warto zauważyć iż cena w głębi kraju nie odbiega znacząco od cen eksportowych a jak wiadomo z Czech i Słowacji do najbliższych portów morskich trochę km jest.

Na koniec moje przemyślenia pamiętacie taką sytuację w zamierzchłej przeszłości i po co to jest stworzone:
Powiem tyle, nie chciałbym aby do tego doszło ale......... znowu zaczynają w tym grzebać podobno??? Może wiedzą już coś więcej niż my??
 
 
Edytowano przez MarcinBrzozowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Nie dość że u nas najtaniej i daleko do portu to jeszcze Czechy i Słowacja blisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

AgroAs- 570zl - 13,5%, 565zl-12,5%, i chyba 580zł-14,5% białka, ceny netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

 

Tak mniej więcej, kontrakt marcowy powinien się zakończyć 10, ale jak widać dziś jest 02 marzec i na koniec matif skacze do kwotacji majowej, nie patrzał bym na to, jutro chyba wróci na marzec.

Jeśli chodzi o wtopy dużych graczy (eksporterów) to aby nie stresowali się zbytnio wymyślono tzw. zabezpieczenia ceny towaru (tym właśnie zajmuje się GoodGrains) czyli za odpowiednią opłatę blokuje się cenę, uniezależniając się od wahań giełdowych, więc dla nich to może być kwotowanie nawet na 0 a i tak swoje zarobią. 

albercik99 pisałeś o tym że kanadyjska cannoli dlatego że GMO to dyskwalifikacja, a tymczasem:

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-polsce-wprowadzono-legalne-uprawy-gmo

warto się zapoznać bo może tak do końca nie będzie??

I najnowszy news: ze względu na "niezłą" cenę w Polsce pszenicy, zaczyna do nas wjeżdżać towar zza południowej granicy (czechy, słowacja) na razie jest to marginalne ale już jest, taka sytuacja może fizycznie osłabić dodatkowo cenę na rynku, bo warto zauważyć iż cena w głębi kraju nie odbiega znacząco od cen eksportowych a jak wiadomo z Czech i Słowacji do najbliższych portów morskich trochę km jest.

Na koniec moje przemyślenia pamiętacie taką sytuację w zamierzchłej przeszłości i po co to jest stworzone:
Powiem tyle, nie chciałbym aby do tego doszło ale......... znowu zaczynają w tym grzebać podobno??? Może wiedzą już coś więcej niż my??

 

O co chodzi z tym światełkiem bo na stronie z linku nie widzę nic nowego, sama czerwień.

Może coś jak przy ropie , że jako cene uważa się najpopularniejszy kontrakt.

Że ceny będą słabe wskazywało wiele danych od żniw 2014, ale jakoś do teraz udało się ceny wysoko utrzymać. Ale takie sztuczne do tej pory podtrzymywanie ceny może odbić się czkawką. Dno się urwie jak przy ropie i na giełdzie na żniwa zawitają ceny dwucyfrowe ( w euro oczywiście)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin99024    0

poprzez światełko miałem na myśli końcówkę wykresu z dzisiejszej sesji ale szybko zostałem wyprowadzony z błędu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

Tak szczerze Panowie to pretensje niestety do siebie . Takie teksty w tym temacie są o tej porze co roku . Jeśli chodzi o pszenicę to ten rok uważam za niezły . Średnia cena sprzedaży to u mnie w sierpniu 2015 , 690 pln. netto. Myślę że musicie zmienić mentalność , bo zasad działających rynkiem nie zmienicie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Gdybyśmy wszyscy sprzedawali w żniwa sytuacja była by odwrotna i gdyby cena teraz wzrosła w stosunku do żniw 2015 nic byś tu nie wpisywał jeśli się gra swoim towarem to są to najłatwiej zarobione bądź ,jak w tym roku , stracone pieniądze.

Tak szczerze Panowie to pretensje niestety do siebie . Takie teksty w tym temacie są o tej porze co roku . Jeśli chodzi o pszenicę to ten rok uważam za niezły . Średnia cena sprzedaży to u mnie w sierpniu 2015 , 690 pln. netto. Myślę że musicie zmienić mentalność , bo zasad działających rynkiem nie zmienicie .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze Panowie to pretensje niestety do siebie . Takie teksty w tym temacie są o tej porze co roku . Jeśli chodzi o pszenicę to ten rok uważam za niezły . Średnia cena sprzedaży to u mnie w sierpniu 2015 , 690 pln. netto. Myślę że musicie zmienić mentalność , bo zasad działających rynkiem nie zmienicie .

I tu Panowie się zgadzam. 

Liczyliście przy dużym plonie na więcej i drożej  ale jak jest czegoś dużo to będzie tanio !!!

Niestety.

A co do zbiorów to może być taniej niż zakładacie, sami wiecie ile macie ze składowane, tak więc będzie jeszcze więcej niż jest. A cena będzie ............. sami Wiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Może z innej beczki, czy ktoś ze skupujących wstrzymał skup? Wszystkiego za dużo, może na papierze, a jak jest naprawdę nikt nie wie. Gdyby nie giełdy, a raczej pewne rozwiązania na nich, ceny byłyby normalne. Jednakże zarabia się na różnicach cen, a nie na stabilności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumpel25    3

AgroAs- 570zl - 13,5%, 565zl-12,5%, i chyba 580zł-14,5% białka, ceny netto

 

to u mnie trochę lepiej bo 12,5% 575zł  a wszystko powyżej 585zł netto tylko nie od Agor asow tylko innych. małopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1306

Żadnego wstrzymania skupu nigdzie nie widziałem,każdy kupuje ile może i jak najniżej płaci.Elewator Strzelno 590zł/netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

 

no lepsze jak u nas zaproponowali 600 netto z gospodarstwa, jak masz lepszego kupca to podpowiedz proszę

 

 

600 netto za pszenicę paszową??? bo jeśli to jest za konsumpcję to za jakie białko? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikm    11
http://www.agrofoto.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/fao-prognoza-produkcji-i-zapotrzebowania-na-zboza,62889.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

 pszenica na giełdzie na zielono 

Gdzie to sprawdzasz? Na jakiej giełdzie? :) Bo wg mojej na czerwono niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

duzo wam jeszcze zboża zostało bo ja nie sprzedałem i widze że lipa ;/, nie wiem czy wywozic  czy jeszce czekac  ale cos mi sie wydaje że w ciagu 2 miechów może pszenica jeszce dobic do 550 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj