Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
eheskey    2

nie wiem w jakiej sprzedaja. zreszta nikt ci nie powie za ile to sprzedaje dalej pewnie. cena ode mnie z odpbiorem z gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZONURSUS    8

fatalne ceny pszenicy 610zł Lubelskie jak mówicie pójdzie coś w górę w tym miesiącu czy tylko w duł  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Rzepak zbiory 2016

 

1455netto Chemirol

 

i co piszesz coś?

Rzepak zbiory 2016

 

1455netto Chemirol

 

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

juz teraz to chyba po ptakach trzeba wyprzedac zboze za ta smieszna cene nie ma ratunku juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lech04tr    1

myśle że to jest zagrywka taktyczna i cena pszenicy tanieje dlatego gdyż rolnicy są zmuszani do sprzedaży gdyż nie mają pieniedzy na wiosnę z powodu braku dopłat, i jest duży popyt, nie może tanieć w nieskończoność, mam nadzieje ze podrożeje, na razie wstrzymuje się ze sprzedażą zobaczymy co będzie, trzeba było sprzedawać w grudniu i styczniu ale kto to by przewidział

 

co do rzepaku to będzie drogi w tym roku, poniżej 1500netto nie ma co podpisywać, wymarzło nie mało i zasiewów było stosunkowo mniej niż w poprzednich latach z powodu dużego ryzyka suszą jesienną i uprawą pod siew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak ceny owsa sie ksztaltuja ?

 

W kilku miejscach w kraju możesz dostać 580-600zł netto za owies, ale wyrównanie w zależności od punktu minimum 48 lub min 50. Owies lepiej płaci niż w wielu miejscach w kraju niż pszenica konsumpcyjna.

Edytowano przez Rolnikszukaceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuje opinii o firmie STAOIL SP. Z.O.o KOSÓW LACKI  a chodzi mi czy wywiązują się z terminów, płaca itd . Bo mam zamiar podpisać umowę na rzepak ,  nie znam tej firmy a mieszkam 270 km od nich. Dziękuje za wszystkie informacje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawałem do nich w tym roku na kontrakt z cena, to jeszcze parę złotych dorzucili. Wszystko w porządku z terminem. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie indykacje GoodGrains-a

Ceny netto loco gospodarstwo (w promieniu ok. 100km od portów gda/gdy) - liczony w tej cenie jest transport do portu (ok. 30pln)

Pszenica 14 650pln

Pszenica 12,5 625pln

Pszenica 11,5 615pln

Rzepak 1610pln

Rzepak na nowe zbiory (sierpień) 1480pln

Bobik 750pln

Groch 820pln

Łubin 980pln

Owies Loco port gęstość 45 580pln netto, powyżej tej gęstości ok 590-600 pln sorry Marcin więcej nie zrobię:(

Jeśli ktoś chce otrzymywać takie informację codziennie na telefon w formie sms-a to zapraszam na priv.

Na jutro wygląda to tak że wszystko w dół ok. 5-10pln, kiedy te spadki się wreszcie skończą!! 

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

rzepak w żniwa pewnie będzie po 1800 , obecne spadki cen to pewnie zagrywka aby niebawem kupić  kontrakty i zarobić na nich

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3519

Marcin prawda że CANOLA płynie do Kruszwicy ,dwa statki po 60 tys ton,na ile im to starczy dni do przerobu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Podobno płynie ok. 200 tys ton, jak tylko pojawi się awizacja statków z canolli dam znać, póki co jeszcze ich nie awizują, czyli co najmniej tydzień ich nie będzie. Ale być może już płyną , z Australii to pewno z 4-5 tygodni.. Co do przerobu rzepaku w Polsce to mamy 6 dużych tłoczni i przerabiają one po ok 50 tys ton miesięcznie (tu się mogę mylić, tak że jeśli ktoś posiada prawidłowe dane proszę o sprostowanie). W tym wszystkim nie chodzi o to że płynie tylko o to że to nowy kierunek importu, kto wie do czego to doprowadzi?. Ceny rzepaku o czym wspominałem są zbyt wysokie aby się opłacało tłoczyć olej, dlatego naturalnym jest że sprowadza się tańszy surowiec. Nie trzeba być jasnowidzem żeby widzieć co się dzieje nadal mamy ceny rzepaku ponad giełdę. Jak dla mnie to spadki o których wspominałem wcześniej się już niestety zaczęły.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

myśle że to jest zagrywka taktyczna i cena pszenicy tanieje dlatego gdyż rolnicy są zmuszani do sprzedaży gdyż nie mają pieniedzy na wiosnę z powodu braku dopłat, i jest duży popyt, nie może tanieć w nieskończoność, mam nadzieje ze podrożeje, na razie wstrzymuje się ze sprzedażą zobaczymy co będzie, trzeba było sprzedawać w grudniu i styczniu ale kto to by przewidział

 

co do rzepaku to będzie drogi w tym roku, poniżej 1500netto nie ma co podpisywać, wymarzło nie mało i zasiewów było stosunkowo mniej niż w poprzednich latach z powodu dużego ryzyka suszą jesienną i uprawą pod siew

 

dokladnie wylecialo u nas prawei wszystko chyba jeszcze mam nadzieje ze moze z kawalek zostanie ale slabo wyglada

 

Witajcie indykacje GoodGrains-a

Ceny netto loco gospodarstwo (w promieniu ok. 100km od portów gda/gdy) - liczony w tej cenie jest transport do portu (ok. 30pln)

Pszenica 14 650pln

Pszenica 12,5 625pln

Pszenica 11,5 615pln

Rzepak 1610pln

Rzepak na nowe zbiory (sierpień) 1480pln

Bobik 750pln

Groch 820pln

Łubin 980pln

Owies Loco port gęstość 45 580pln netto, powyżej tej gęstości ok 590-600 pln sorry Marcin więcej nie zrobię :(

Jeśli ktoś chce otrzymywać takie informację codziennie na telefon w formie sms-a to zapraszam na priv.

Na jutro wygląda to tak że wszystko w dół ok. 5-10pln, kiedy te spadki się wreszcie skończą!! 

Pozdrawiam

 

 

masz pelna skrzynke pewnie to zapytam tu a ile taki sms by kosztowal itd ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Witajcie

Podobno płynie ok. 200 tys ton, jak tylko pojawi się awizacja statków z canolli dam znać, póki co jeszcze ich nie awizują, czyli co najmniej tydzień ich nie będzie. Ale być może już płyną , z Australii to pewno z 4-5 tygodni.. Co do przerobu rzepaku w Polsce to mamy 6 dużych tłoczni i przerabiają one po ok 50 tys ton miesięcznie (tu się mogę mylić, tak że jeśli ktoś posiada prawidłowe dane proszę o sprostowanie). W tym wszystkim nie chodzi o to że płynie tylko o to że to nowy kierunek importu, kto wie do czego to doprowadzi?. Ceny rzepaku o czym wspominałem są zbyt wysokie aby się opłacało tłoczyć olej, dlatego naturalnym jest że sprowadza się tańszy surowiec. Nie trzeba być jasnowidzem żeby widzieć co się dzieje nadal mamy ceny rzepaku ponad giełdę. Jak dla mnie to spadki o których wspominałem wcześniej się już niestety zaczęły.

Pozdrawiam

 

1. Dlaczego ceny są ponad giełdę? Dlatego, że rzepaku nie ma, a jest potrzebny.

2. Dlaczego importują z Australii? Wróć do pkt 1. i dorzuć do tego fakt, że na Ukrainie jego nie ma. Pozostałe kierunki nie mają racji bytu w UE.

3. Australia znając światowe, unijne realia zapewne za pół darmo tej canoli nie oddała. Kosztu frachtu zapewne też nie pokryła.

4. Ta australijska canola zaczyna wyrastać do rangi corocznego mitu o ukraińskim rzpeaku.

5. :)  Trzeba by jakąs zbiorową "petycję" wysłać "tej" Australii z prośbą by na sezon 2016-17 wyprodukowała jeszcze więcej i jeszcze taniej, bu u nas tego rapsu to zabraknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Dlaczego ceny są ponad giełdę? Dlatego, że rzepaku nie ma, a jest potrzebny.

2. Dlaczego importują z Australii? Wróć do pkt 1. i dorzuć do tego fakt, że na Ukrainie jego nie ma. Pozostałe kierunki nie mają racji bytu w UE.

3. Australia znając światowe, unijne realia zapewne za pół darmo tej canoli nie oddała. Kosztu frachtu zapewne też nie pokryła.

4. Ta australijska canola zaczyna wyrastać do rangi corocznego mitu o ukraińskim rzpeaku.

5. :)  Trzeba by jakąs zbiorową "petycję" wysłać "tej" Australii z prośbą by na sezon 2016-17 wyprodukowała jeszcze więcej i jeszcze taniej, bu u nas tego rapsu to zabraknie.

1 Ponad giełdę oznacza że:

dzisiejszy kurs Rapeseeds na MAtif to 347euro (oznacza to towar dostarczony do portu Rouen) czyli nasza cena powinna być wg. logiki ok 5 euro mniejsza czyli 342euro x dzisiejszy kurs euro 4,32 daje nam cenę 1477,44pln za tonę na porcie u nas. Natomiast cenę mamy jak widzicie 1610 dzisiaj.

2 Dlaczego z Australii - geopolitycznie - dostępny towar z namaszczeniem zachodu i usa, ekonomicznie - zapewne cena plus transport do tłoczni i tak musi być niższy niż towar w rynku lokalnym (Polska), w przeciwnym razie nie robili by tego!!

 

Faktem jest że rzepaku nie powinno być więcej w tym roku (zima, areał zasiewów), i nie mniej niż Wy chciałbym widzieć wysoką cenę za rzepak jako rolnik, jako kupujący również wolę wyższe ceny (zazwyczaj można uzyskać wyższą marżę). Niestety patrząc na to co się dzieje na światowych rynkach, nie trudno zauważyć że towaru wszędzie pełno (zboża olej itd.) Surowce podstawowe tanieją wskutek mniejszej ich konsumpcji (ropa). Nie mam pojęcia jak się rozwinie, osobiście uważam że nawet cena za rzepak 1450 jest i tak całkiem niezła z perspektywy ostatnich lat, więc jak mam szanse sprzedać za obecne ponad 1600 to nie ma co wybrzydzać !! Zaczął bym raczej się przejmować sytuacją w zbożach. Eksport leży, nie ma komu sprzedać w cenach rynkowych. Aby być konkurencyjnymi musimy obniżyć cenę 20-30zł jeszcze, albo złotówka spadnie na 5zł za euro i będzie podobnie.

Zima minęła zakontraktujcie 1/3 tego co przeżyło i nie demonizujmy, czy przypłynie z australii czy kanady lub ukrainy co za różnica!

Pozdrawiam

jak calkowicie za darmo ? to musi byc jakis chaczyk heh

Nie ma w tym haczyków, po prostu liczę na współpracę i tyle.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojteslaw    1

Popieram 1500 za rzepak to w miare opłacalne pod warunkiem plonu.

co do zbóż kolego ma znajomych w Czechach u nich kontrakty na pszenice nowe zbiory max 520 więc faktycznie może być nieciekawie.

W rejonie pszenica konsumpcyjna 580-600 zł

Edytowano przez Wojteslaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

@Marcin twoje wypowiedzi wnoszą wszystkie bieżące informacje, których do tej pory tu brakowalo. Dlatego odwalasz tu kawal świetnej roboty. Ale mimo wszystko wiemy co znaczy "ponad rynek":)

 

Ten rynek jak pokazuje dzisiejsza sytuacja rzepaku i historia w pewnych realiach bywa nieistotny.

 

Akurat jeśli chodzi o import rzepaku to jeśli to Australia - tzn ze jest to ostatnia deska ratunku. Trzech największych światowych eksporterów rzepaku to: Ukraina, Kanada i Australia. Ukraina jest pusta jak bęben i zdaje się ze jeszcze dlugo tak zostanie. Kanada odpada - GMO. Zostaje - Australia. To daje do myślenia, choćby ze względu na odległość.

 

Odnośnie kontraktacji zgoda - ale nie w tym roku. Kontraktować te zdziesiatkowane plantacje po cenach rzedu 1500 to trochę szaleństwo, bo moze okazac sie ze nie osiągnie sie tej zakladanej 1/3, 1/4 ilości zbioru, o zwrocie kosztow nie mowiac

 

 

Oczywiscie spekulanci będą mieć ostatnie slowo. A od doboru slów będzie zalezalo kto z nas ma racje.

 

 

 

pozdrawiam

 

 

Edytowano przez Albercik99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genek87    0

U nas w centrum pszenica od 600- 640 netto zależy od białka z 11,5 to po 610 netto. Rzepak  w piątek miałem propozycje po 1625 netto minus 70 zł za przechowanie na tonie to wychodzil po1555zł podstawa a podkoniec stycznia wychodził po 1620 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No to ja w piątek rozliczałem po 1645 -20 za przechowanie. Te 70 to troche drogo mi się widzi.

Coś mi się widzi że wygrałem konkurs na typowanie ceny na 1 marca, chyba byłem najbliżej.

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj