Polecane posty

andrzej1988    293

Mozna było ale człowiek nie przewidzi tego... Ja sprzedałem reszte w tej samej cenie co w zniwa była wiec tez nie bylo sensu trzymac. Dobrze ze duzo na nasienie sprzedałem to ta srednia jako tako wyszła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

W Lipsku oddałem resztę pszenicy po 590 brutto, 10 zł za przytulie potrącili. Ale jest duży ruch. Jakościowa przy 14,5 białka 620 brutto na przelew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Lipsko niby posrednik a brutto wychodzi to co u kapki ktory ma swoj młyn. Czyli ogolnie kapka tez duzo nie płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Lokalny skup, pszenica paszowa 590 brutto spadek o 10 zł, w poniedziałek znowu obniżka ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Na mokra kukurydzę macie jakieś kontrakty ? Ja mam propozycje po 420 netto nie wiem czy podpisać na część czy czekać na lepsza cenę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

JA tez mam podobną propozycje na kukurydze skup oddalony 15km 440netto, a skup miejscowy 1km od pola 420 netto i napewno coś podpisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojteslaw    1

Mokra kukurydza kontrakt na nowe zbiory zeszły tydzień 480 netto loco Kluczbork

Edytowano przez Wojteslaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Pszenżyto 10 ton po 540 zł/t brutto
Jęczmień jary 8 ton po 580 zł/t brutto
 

Szkoda gadać :'( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Mokra kukurydza kontrakt na nowe zbiory zeszły tydzień 480 netto loco Kluczbork

 

480 netto to bdb cena jak na ten czas i ceny aktualne

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie indykacje GoodGrains-a

Ceny netto loco gospodarstwo (w promieniu ok. 100km od portów gda/gdy) - liczony w tej cenie jest transport do portu (ok. 30pln)

Pszenica 14 650pln

Pszenica 12,5 625pln

Pszenica 11,5 610pln

Rzepak 1630pln

Rzepak na nowe zbiory (sierpień) 1480pln

Bobik 750pln

Groch 820pln

Łubin 980pln

Jeśli ktoś chce otrzymywać takie informację codziennie na telefon w formie sms-a to zapraszam na priv.

Na jutro wygląda to tak że pszenica powinna iść w górę max 5pln, natomiast rzepak w dół ok. 5pln. 

Pozdrawiam


Egipt dokonał największego zakupu pszenicy w tym sezonie

W końcówce ubiegłego tygodnia, Egipt kupił na przetargu 300 tys. ton pszenicy w cenie średniej 177,06 usd/t (bez frachtu). Jest to największy zakup od początku tego sezonu, jednocześnie cena średnia spadła o 9,5 usd/t w porównaniu do poprzedniego przetargu (z 19.02.2016). Do przetargu przystąpiło niewielu, bo tylko sześciu oferentów, ale ceny ofertowe były najniższe od początku sezonu.

Szczegóły zakupów GASC – przetarg z 25.02.2016:

60.000 ton francuskiej pszenicy od Soufflet po 175,00 usd/t + 8,98 usd/t koszt frachtu (183,98 usd/t-razem);
60.000 ton pszenicy rumuńskiej od Ameropa po 179,65 usd/t + 4,33 usd/t koszt frachtu (183,98 usd/t-razem);
60.000 ton pszenicy rumuńskiej od Ameropa po 179,65 usd/t + 4.33 usd/t koszt frachtu (183,98 usd/t-razem);
60.000 ton ukraińskiej pszenicy od Louis Dreyfus po 179,00 usd/t + 8,70 usd/t koszt frachtu (187,7 usd/t-razem);
60.000 ton argentyńskiej pszenicy od BTG po 190,95 usd/t z kosztem frachtu;

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ten rok 2016 to jest tragiczny rok ceny zboz smieszne . rzepaki powylatywaly oraz niektore pszenice tez powylatywaly . i co bedzie drozej na wiosne pszenica bo sporo pszenic w kraju wylecialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

ten rok 2016 to jest tragiczny rok ceny zboz smieszne . rzepaki powylatywaly oraz niektore pszenice tez powylatywaly . i co bedzie drozej na wiosne pszenica bo sporo pszenic w kraju wylecialo

Nic nie bedzie drożej nie w tym roku i nie w tym kraju. Patrząc na to co się dzieje to cena pszenicy 500-550 w żniwa nie będzie dla mnie zaskoczeniem. Co z tego że gdzieniegdzie trochę wymarzło   nawet jakby wszystko w Polsce wymarzło to i tak pewnie nie miało by to wpływu na cenę. w mojej okolicy  była długa ciepła jesien i praktycznie wsedzie jest pszenica posiana, kukurydza nie wypaliła i ludzie po kukurydzy zasiali pszenicę taze pola do wiosennego obsiania jest niewiele porównując do innych lat. W zniwa cenę rzepaku podejrzewam też dobrze zbiją w dól bo i tak 95% rolników bedzie musiała sprzedac z róznych powodów w tym również i ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

będzie statek pod owies w porcie ale tylko 1000 ton jest do dostarczenia jeszcze (resztę chyba mają już kupioną):/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie bedzie drożej nie w tym roku i nie w tym kraju. Patrząc na to co się dzieje to cena pszenicy 500-550 w żniwa nie będzie dla mnie zaskoczeniem. Co z tego że gdzieniegdzie trochę wymarzło   nawet jakby wszystko w Polsce wymarzło to i tak pewnie nie miało by to wpływu na cenę. w mojej okolicy  była długa ciepła jesien i praktycznie wsedzie jest pszenica posiana, kukurydza nie wypaliła i ludzie po kukurydzy zasiali pszenicę taze pola do wiosennego obsiania jest niewiele porównując do innych lat. W zniwa cenę rzepaku podejrzewam też dobrze zbiją w dól bo i tak 95% rolników bedzie musiała sprzedac z róznych powodów w tym również i ja.

Myślę że niestety możesz mieć rację. Produkcja z roku na rok wydajniejsza. Coraz mniej ludzi musi być zaangażowanych. Więc nie ma co oczekiwać super cen. Dla mnie cena 630-650 netto jest ok w normalnym roku. Szału nie ma ale daje uczciwie zarobić przy osiąganej wydajności. Rzepak jakby co roku był w cenia z tamtego roku to też nie ma co narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78

No dziś 1 marzec,niekťórzy sądowali źe pszenica będzie po 162 euro a tu totalna klapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

A sprzedają w tej cenie? A odbiór z gospodarstwa czy trzeba dowieżć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj