Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
20CBR12    209

Dalej w dół? Co do załadunku samochodu to i 5h wanne można ładować i żaden kierowca nie ma nic do gadania będzie czekać po raz że to norma do 5h po dwa jeszcze nie słyszałem żeby załadowane było np 10ton i kierowca powiedział że dalej nie czeka i z tym pojechał lub to wyspał zasada jest jedna jeśli ktoś przyjechał na pusto to chce załadowany dojechać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać na czym w waszej firmie polega "niwelowanie ryzyka związanego z powrotem nierozładowanych aut ".Załóżmy ,że mam robaczka jesteście to w stanie zniwelować?

 

Witam

w 2015 liczyłem odsetek wracających autek i wyszło mi pon. 1 procenta czyli poniżej jednej na 100 wraca.

W przypadku robaczka wykrytego na próbie (jeśli np. jeden) to kierujemy go na inny terminal (do konkurencji:)) i nieraz przechodzi - cena uzależniona od kwoty innego kontraktu. Jednak w przypadku większej liczby robaczków załóżmy w pszenicy to zazwyczaj kwestia fumigacji czyli autko stoi 2 dni (koszt przestoju ok. 250zł/doba) oraz koszt fumigacji czyli podsumowując wychodzi ok. 40-50pln za tonę mniej. I w takim przypadku poza oczywistą zniżką na cenie sprawa załatwiona. Gorzej jeśli powiedzmy po tych dwóch dniach robak nadal jest wtedy możemy powrócić do początku procedury:))  Po takiej drabince pozostaje pon. 1 proc ładunków (to takie z których pszenica ucieka). I wtedy nic na to nie poradzimy, chyba że pójdzie na młyn:)) 

Ostatnim razem zdarzył się robak w bobiku (pewna osoba na forum wie o co biega), i fumigacja nie pomogła trzeba było użyć uroku osobistego:)) ale przeszło po niższej cenie:)

Dlatego jak już podpisujemy kontrakt to z biura od nas jest telefon o gazowaniu prewencyjnym przez sprzedawce, ew. próbie kontrolnej na zawartość białka, jeśli jest niedaleko sami robimy próbę. Nie jest nam na rękę obcinać kontrahenta, nie jest to naszym celem!! Naszym celem jest stała współpraca z  wami moi mili, w perspektywie to się najbardziej opłaca. Najlepszy przykład że spośród klientów w 2014 96% wróciło w 2015.

Na każdym etapie kontrahent jest informowany o planowanych opcjach i kosztach z tym związanych, to On podejmuje decyzje.

Pozdrawiam

Odnośnie czasu załadunku.

Najważniejsze to o tym poinformować wcześniej, nawet na etapie podpisania umowy, wtedy logistyka tak dopasuje autko że nawet te przysłowiowe 5 h nie będzie problemem, najważniejsze to wiedzieć to wcześniej. To tak na naszym przykładzie.

Pozdrawiam

Edytowano przez MarcinBrzozowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Witajcie

jak codziennie indykacja cenowa Goodgrains 

Ceny netto loco gospodarstwo w promieniu 100km od portów gda/gdy (wliczony w to transport 30pln), czyli z własnym transportem do portu prosze dodać owe 30pln do cen przedstawionych.

Pszenica 14białka 667

Pszenica 12 bialka 633

Pszenica 11,5 białka 623

Rzepak 1660 pow 200 ton 1675:))

Rzepak nowe zbiory (sierpień) 1502

Jak ktoś chce dostawać info z cenami na tel. proszę na priv.

Na giełdzie czerwono na na zakończenie dnia ciekawe co będzie jutro??

Pozdrawiam

 

Marcin kupuje ktoś owies w porcie? podobno stoi statek

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Żaden statek po owies nie stoi w portach polskich!!! to po pierwsze, po drugie ostatni statek po owies to:

Joy 11-sty 3850 load Oats Silo 5   9285433 Sevilla ES 2016-01-15 20:12:00 Sevilla ES 2016-01-24 10:56:00    

I nie mam pojęcia kiedy następny???

Drażę temat z owsem poczekajcie do jutra.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78

Ale na matifie spadek,źeby z pszenicą nie stało się to co z ropą,ostry spadek w dół.obym się mylił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

mylić ??? przecież to już się dzieje gdzieś czytałem że pszenica zjedzie w granice 135-140 euro oby nie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Witajcie

Żaden statek po owies nie stoi w portach polskich!!! to po pierwsze, po drugie ostatni statek po owies to:

Joy 11-sty 3850 load Oats Silo 5   9285433 Sevilla ES 2016-01-15 20:12:00 Sevilla ES 2016-01-24 10:56:00    

I nie mam pojęcia kiedy następny???

Drażę temat z owsem poczekajcie do jutra.

Pozdrawiam

 

nie wiem czy mi ktoś bajek nie opowiada że stoisław i kruszwica pchają owies na port? a następnie mówi że stoisław kontraktuje owies z przyszłych zbiorów po 570 netto bo boja się że będzie brakowało towaru - podobno duże zainteresowanie jest polskim owsem za granicą.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

W zasadzie ruch na owsie nie wiele się różni od normalnego. Jednak pisał ktoś o suszy w Hiszpanii i Portugalii, a oni są głównym importerem owsa z polski, wiec możliwe ze coś będzie na rzeczy? 

Ale lepszy news to że rzepak płynie do nas właściwie canolli :((

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Też to słyszałem, w dodatku podobno sporo biorą od nas owsa Holendrzy i Duńczycy ;) Przynajmniej tak mi Piec opowiadał z Kuraszewa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duńczycy nie biorą od nas owsa w ilościach statkowych!

 


Zrobię wam podsumowanie całego 2015 roku z owsem:)) a co mi tam.

Tylko u mnie to ładnie wygląda w tabelce a jak robię wyślij to się rozjeżdża:(

Pierwsza wartość to data dalej to ilość ton  i dokąd

25-st      3000 Gdańsk Sevilla ES

28-luty    4500   Gdańsk       Sevilla ES

16-marzec 3000 Gdańsk         Las Palmas ES

24-marzec 1500 Gdańsk         Delflizj NL

19-kwiecień 3700   Gdańsk       Sevilla ES

17-wrz 3000     Gdańsk     Bilbao ES

8-wrz 2000   Gdańsk       Carino ES

10-wrz 2500     Gdańsk     Lizbona POR  

  3 - paźdź 3000 Gdańsk     Sevilla ES

16-paź 3500   Szczecin       Las Palmas ES

3-lis 2500   Gdańsk       Sevilla ES

7-lis 4000   Gdynia       Sevilla ES

 

 

 

 

-

Edytowano przez MarcinBrzozowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianov90    15

NIe dziwcie się niektórym kierowcom, że im się spieszy przy załadunku, gdyż zdarza się że kierowca zatrudniony w firmie transportowej  ma do wyrobienia 15-20 kursów w miesiącu na podstawową pensje a każdy kurs powyżej tej liczby jest extra płatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Ci co do mnie przyjeżdżają to jakbym im powiedział że załadunek 4 h to by nawet dyskusji nie było tylko dopłata za przestój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś lata temu ładowałem ciapkiem (zbudowałem sobie rampe) i trwało to 3-4 godziny i jakoś nikt nie marudził, teraz ładuję 12-13 minut:))

Edytowano przez MarcinBrzozowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

jakiego czasu załadunku oczekują?żmijką poniżej 3h ciężko zejść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

u mnie jeden z silosów to wewnętrzny 50ton to żmijką dozamechu 150 ładuję w 1,5h 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Ci co do mnie przyjeżdżają to jakbym im powiedział że załadunek 4 h to by nawet dyskusji nie było tylko dopłata za przestój

to dziwni goscie do ciebie przyjeżdzaja


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

kolejny cios w ceny pszeniczki

http://www.agrofoto.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/bedzie-duzo-pszenicy-we-francji,62728.html

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie

jak codziennie indykacja cenowa Goodgrains 

Dziś spadki :((

Są to ceny wyjściowe!

Ceny netto loco gospodarstwo w promieniu 100km od portów gda/gdy (wliczony w to transport 30pln), czyli z własnym transportem do portu prosze dodać owe 30pln do cen przedstawionych.

Pszenica 14białka 660

Pszenica 12 bialka 625

Pszenica 11,5 białka 610

Rzepak 1650 ostatnie ilości (płynie statek podobno z rzepakiem??)

Rzepak nowe zbiory (sierpień) 1480-1500

Jak ktoś chce dostawać info z cenami na tel. proszę na priv.

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Naucz się wklejać te linki bo się nie wyświetla

 

naucz się kopiować i wklejać sobie w pasek  ja wklejam normalnie coś nie tak jest na portalu heniu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj