Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czemu zboże tanieje?

galeria
Pszenica
bocianov90    15

Pomorskie

FCA ceny netto

Jak odejmiesz 30 zł za transport od  cen które masz od cefetry to masz gorsze od Marcina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Servio    13

Sołtys nie gadaj i chłopaka nie stresuj  :D Cargill odzilał w Ropczycach powyżej 3 ton skupuje, dziś podpisałem umowę z Nimi na paszówe po 600 netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezrobotny    6

Jak odejmiesz 30 zł za transport od  cen które masz od cefetry to masz gorsze od Marcina.

Kolego pisze ze dają fca to znaczy ze z magazynu sprzedajacego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe , jak dziś z Cefetra gadałem to mieli niższe ceny, pewno jakiś haczyk w umowie?? Ale kto wie.. Cefetra dobre firma polecam jakby co:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianov90    15

Kolego pisze ze dają fca to znaczy ze z magazynu sprzedajacego 

EXW to z magazynu sprzedającego, a FCA to w magazynie kupującego. Chyba że żyłem w błędzie:D Jeśli się mylę to sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FCA generalnie to dostarczony towar, chyba że kupujący poda miejsce - nieraz może być to gospodarstwo, jednak wtedy to powinno być LOCO a nie FCA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Nigdy nie sprzedawałem zboża z podwórka tzn zawsze woziłem przyczepami. Zostało mi troche z tamtego roku i z tego nic nie ruszane nie mam silosów ale wpadłem na pomysł żeby dokupic drugi ślimak i ładować z zasieków ze ślimaka na slimak a potem na tira tylko jest jedno ale. Chciałbym was zapytac jak to jest z załadunkiem? Ile czasumax może potrwać taki załadunek. Patrząc na możliwości ślimaka jaki mam musiołoby to trwać koło 5 godzin. Jak na takie warunki przystają firmy skupujące zboże? Nie za długo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Chyba nie przejdzie ale uzgodnij z firmą ,u mnie do 1,5 godziny i narzekają nieraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

To jaki masz ślimak, bo wychodzi, że podaje jak ślimak ;)

Ja mam żmijkę 5,5 m fi 100.  Samochód 25t netto załadowaliśmy w 2,5 godziny. Podawane były worki BB na żmijkę wózkiem widłowym. Po każdym worku żmijka wyłączana na jakieś 30 sekund bo nie zdążyłem wózkiem dowozić.

Ale ogólnie te 5 godzin jest jeszcze akceptowalne przez kierowcę. Wiadomo - dobry obiad i kawa są wskazane - przynajmniej ja z takiego założenia wychodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrozon07    10

Załadunek tira powinien trwać do 3 h a powyżej jak nerwowy kierowca to może postojowe policzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

To jaki masz ślimak, bo wychodzi, że podaje jak ślimak ;)

Ja mam żmijkę 5,5 m fi 100.  Samochód 25t netto załadowaliśmy w 2,5 godziny. Podawane były worki BB na żmijkę wózkiem widłowym. Po każdym worku żmijka wyłączana na jakieś 30 sekund bo nie zdążyłem wózkiem dowozić.

Ale ogólnie te 5 godzin jest jeszcze akceptowalne przez kierowcę. Wiadomo - dobry obiad i kawa są wskazane - przynajmniej ja z takiego założenia wychodzę.

 

 

Załadunek tira powinien trwać do 3 h a powyżej jak nerwowy kierowca to może postojowe policzyć.

ja kiedys ładowałem żmijka 80tka trwało to własnie ok 5h kierowca sobie czekał, dlaczego ma doliczać postojowe? kierowcy to lotto ile czeka gorzej z jego szefem. Dlaczego mam mu dawać obiad? pokazuje gdzie sklep i tyle w temacie. Teraz mam zmijke 100 to juz idzie lepiej


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Może troche przesadziłem z tymi 5 godzinami. Doliczyłem troche na ustawienie tira żmijki (czy też ślimaka kto jak woli) na jakieś przesunięcie żmijki w zasadzie to tyle. Nie ładowałem jeszcze zboża w tym roku w tamtym też mało i troche zapomniałem ile to trwa ale jak teraz pomysle to przyczepe 8 tonową rozładowywałem do godziny czasu więc teoretycznie w te 3 godziny jest szansa się wyrobić jak będzie wszystko przyszykowane tylko podstawić i sypać. Żmijke mam również 100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

mój kierowca rok temu byl na załadunku u rolnika to  żmijką z bina leciało od godz. 17.00 do 8.00 rano nastepnego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

No ale to pewnie po pracy kierowcy także w niczym nie przeszkadzał czas załadunku. Teoretycznie i tak można by było się dogadać od tej 17 do 21 powinno być po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

mój kierowca rok temu byl na załadunku u rolnika to  żmijką z bina leciało od godz. 17.00 do 8.00 rano nastepnego dnia

wiadrami we 2 by szybciej pewnie załadowali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

 Dlaczego mam mu dawać obiad? pokazuje gdzie sklep i tyle w temacie. Teraz mam zmijke 100 to juz idzie lepiej

 

To kwestia tylko i wyłącznie osobista. Ale ja wychodzę z założenia że jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie, ewentualnie traktuj innych tak jak Ty byś chciał być traktowany.

Co do żmijek - ważne jest uzwojenie i prędkość obrotowa. Ja mam jakąś szwedzką, bardzo gęste uzwojenie ślimaka, obroty 1480 na minutę. Ponoć nasze polskie na tą wydajność muszą mieć minimum fi 140

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

No ale to pewnie po pracy kierowcy także w niczym nie przeszkadzał czas załadunku. Teoretycznie i tak można by było się dogadać od tej 17 do 21 powinno być po sprawie.

akurat pamiętam wyszło na pauzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

jak codziennie indykacja cenowa Goodgrains 

Ceny netto loco gospodarstwo w promieniu 100km od portów gda/gdy (wliczony w to transport 30pln), czyli z własnym transportem do portu prosze dodać owe 30pln do cen przedstawionych.

Pszenica 14białka 667

Pszenica 12 bialka 633

Pszenica 11,5 białka 623

Rzepak 1660 pow 200 ton 1675:))

Rzepak nowe zbiory (sierpień) 1502

Jak ktoś chce dostawać info z cenami na tel. proszę na priv.

Na giełdzie czerwono na na zakończenie dnia ciekawe co będzie jutro??

Pozdrawiam

 

Edytowano przez MarcinBrzozowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witajcie

jak codziennie indykacja cenowa Goodgrains 

Ceny netto loco gospodarstwo w promieniu 100km od portów gda/gdy (wliczony w to transport 30pln), czyli z własnym transportem do portu prosze dodać owe 30pln do cen przedstawionych.

Pszenica 14białka 667

Pszenica 12 bialka 633

Pszenica 11,5 białka 623

Rzepak 1660 pow 200 ton 1675:))

Rzepak nowe zbiory (sierpień) 1502

Jak ktoś chce dostawać info z cenami na tel. proszę na priv.

Na giełdzie czerwono na na zakończenie dnia ciekawe co będzie jutro??

Pozdrawiam

 

Możesz napisać na czym w waszej firmie polega "niwelowanie ryzyka związanego z powrotem nierozładowanych aut ".Załóżmy ,że mam robaczka jesteście to w stanie zniwelować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

na matifie pojazd cenowy na całego nieźle się zapowiada cenowo wiosna


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj