Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czemu zboże tanieje?

galeria
Jałówka mm

Witajcie

To może zaproponuję taką małą grę, obstawiajmy np. cenę pszenicy na 1.III.2016 dla giełdy matif, piątkowe zamknięcie to 152euro.

Ja obstawiam że 1 marca będzie to  159euro:)

A jak Wy obstawiacie???

Liczę że ten niewielki wzrost jest naturalny:) i 159 jest możliwe.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Witam

Na ile można wierzyć prognozom na temat przyszłych zbiorów Uprawiam ziemie 32 lat i nigdy w miesiącu np. maju nie byłbym w stanie określić plonu.

Czy aby część tych prognoz nie jest robiona pod zamówienie. Pachnie to trochę spiskową teorią dziejów ale pojawia się tyle często sprzecznych info.

Parę tygodni wstecz na stronie WGT agencja rynku rolnego pisała o wzroście acz niewielkim cen zbóż do czerwca a wszędzie słyszymy o dobrych przyszłych zbiorach i dużych zapasach to czy ten człowiek posiada inne dane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sądzę,że do 160 powinna dobić

Proszę podać wg. Ciebie najważniejszy powód dlaczego miała by dobić tych 160 euro??

A co do teorii spiskowych to nie zajmujemy się w tej zabawie:))

Tyle teorii i le ludzi więc liczą się tylko suche fakty a nie domniemania:)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78

A co się stanie jak przekroczy 150 euro,będzie dalej spadać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Jakie parametry?

I gdzie?

12,8 - 13,7 białko , 28-30 gluten. Kapka Tarnogród

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Czekajmy aż Rosja ,Ukraina i Białoruś  oszacują swoje straty mrozowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Dojdzie do 159 E nawet do 160 E, wszystko zależy od tego ile ropa zdrożeje, a wszystko na to wskazuje. Dodatkowe raporty Rosji, Ukrainy itp. tak jak napisał @gen też wpłyną na cenę, ale to nie teraz tylko na przełomie marzec/kwiecień i moim zdaniem wtedy cena pszenicy wróci do poziomu 170 E, może nawet lepiej  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

12,8 - 13,7 białko , 28-30 gluten. Kapka Tarnogród

a jakie opadanie? bo ja mam w granicach 400 i w grudniu nie chcieli takiej u kapki


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

nie pamiętam , a papierek z badania gdzieś w aucie leży. Ale z tego co widziałem to interesowało ich przedwszystkim białko i gluten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peteer18    1

Ja obstawiam że przekroczy 160 1marca 2016

Patrząc na skale wymarznięć jak byłem w niemczech to u nich też niektóre odmainy poległy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

Bylem na lokalnym skupie to za paszowke 520 netto straszna bida jak za darmo ponizej 50 to juz zlodziejstwo pewnie cos sie ruszy jak doplaty zaczna na dobre wyplacac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojteslaw    1

Okolice Oleśnicy Pszenica Konsumpcyjna cargil 610 netto odbiór kwiecień maj, Reszta 580-600 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

ja sprzedałem 30 t po 600 brutto lubelskie

Edytowano przez Laver

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

panowie gdybacie o cenie pszenicy na giełdzie jaka będzie pierwszego marca. Padła tu magiczna liczba 160 Euro przecież dzisiaj pszenica w kontraktach majowych (które będą realizowane już od marca) kosztuje 159 euro to gdzie niby jest ten wzrost?? przecież kontrakty marcowe (aktualnie 152,5 Euro) wygasają z końcem lutego (no chyba że mam złe informacje to proszę o sprostowanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

O ile się nie myle w 2012 roku były ogromne wymarznięcia podobnie jak u nas w Rosji i to bardzo pociągęło ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Indykacje GoodGrains dzisiaj to:

ceny netto loco gospodarstwo w promieniu ok. 100km od portów gda/gdy (liczony w tym koszt transportu w wysokości 30pln/t)

Pszenica 14 665pln

Pszenica 12,5 620pln

Rzepak 165-1660pln

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dsz    8

wie ktoś po ile bierze elewar krupiec Krasnystaw pszenicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezrobotny    6

Witajcie

Indykacje GoodGrains dzisiaj to:

ceny netto loco gospodarstwo w promieniu ok. 100km od portów gda/gdy (liczony w tym koszt transportu w wysokości 30pln/t)

Pszenica 14 665pln

Pszenica 12,5 620pln

Rzepak 165-1660pln

Pozdrawiam

Witam kolego dzisiaj dostałem sms od cefetry za 12,5 po 625-640 a za 14 po 665-680 ale rzepak masz lepsza cene 1630-1640 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

W jakiej lokalizacji cefetra tak oferuje ? ja mam paszowo /konsumcyjna białko 11,7 gluten 24 na konsumpcje dostane 580 ale musze targac 20km a paszówke z podwórka 570 agrii bierze.Także z młynem interes żadny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego dzisiaj dostałem sms od cefetry za 12,5 po 625-640 a za 14 po 665-680 ale rzepak masz lepsza cene 1630-1640 pozdrawiam

Te ceny z Cefetry to loco port???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezrobotny    6

W jakiej lokalizacji cefetra tak oferuje ? ja mam paszowo /konsumcyjna białko 11,7 gluten 24 na konsumpcje dostane 580 ale musze targac 20km a paszówke z podwórka 570 agrii bierze.Także z młynem interes żadny.

Pomorskie

Te ceny z Cefetry to loco port???

FCA ceny netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj