Polecane posty

fezoi    170

Owies 1 auto sprzedane rolnikowi po 570 netto , transport kupującego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

dobra cena u nas max 550 netto jak ma gęstość dobrą to idzie na płatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

No a młyny pod dekiel zasypane i jak ma cena wzrosnąć.

 

Dokładnie, cena beznadziejna a pod firmami skupującymi ustawiają się kolejki ale co tu się dziwić dopłat nie ma, kredytów preferencyjnych które obiecał przymulony minister rolnictwa też nie ma a kasa potrzebna.

U mnie pszenica paszowa 570-580 netto, konsumpcyjnej w okolicy nie skupują bo młyn pól roku temu zbankrutował.... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Ale gdyby tak miniser "dostał" telefon z wiadomością, ze Rydzyk potrzebuje pomocy, to natychmiast ministerialna limuzyna pognałaby w wiadomym kierunku.. jak mialo to miejsce bodajze w 2006r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goliard    0

Ale czy wiesz jaka jest przepustowość Polsko ukraińskiej granicy? Bardzo mała. Podam niebawem dokładne liczby. W każdy razie to co do nas jedzie z Ukrainy to nie są ilości psujące nasz oraz europejski rynek, bo to co wjeżdża do nas, nie znaczy też, że u nas zostaje.

 

W zbożach jest o wiele poważniejszych problem. A problemem tym jest wartość rubla i hrywny względem dolara. Dzięki temu te kraje są konkurencyjne w tym roku w eksporcie, wręcz bezkonkurencyjne. Dlatego też nie opłaca się nam ładować statków w portach po cenach które teraz mamy w kraju.

 

Wiecie jakie powinny być ceny na porcie pszenicy konsumpcyjnej, aby być rzeczywiście konkurencyjnym w eksporcie i wywieźć minimum tyle co w zeszłym roku wyeksportowaliśmy? Ceny te nie powinny przekroczyć 600-620 zł netto loco porty, abyśmy mogli pchnąć większe ilości ziarna.

Słabe waluty naszych sąsiadów powodują, że w efekcie i tak wpływają do nich ogromne ilości ich pieniędzy. Inna sprawa, że te waluty mało się liczą, ale gospodarki oparte głównie na eksporcie nie potrzebują zbyt silnych walut.

 

obecnie są oferty na pszenicę 14% FOB Polish Port Matif plus +5 E czyli 157 E = co przy kursie 4,4 daje 690 zł. Od tego trzeba odjąć 20 zł za przeładunek, kontrole itd. itp oraz marżę na poziomie 20 zł czyli cena 14% w dostawie do portu kształtuje się na poziomie 650 zł. za 13,5 trzeba odjąć 2 Euro, za 12,5 kolejne dwa czyli cena na dziś podana przez Rolnikaszukaceny jest jak najbardziej rzeczywista. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Jak sądzicie czy cena pszenicy pójdzie trochę do góry czy będzie jeszcze gorzej? Wczoraj był u mnie przedstawiciel powiedział że nie ma na co czekać bo cena będzie jeszcze niższa, mówił że paszarnie wolą sprowadzać kukurydze czy pszenice z Ukrainy niż od nich odbierać. Aktualna cena - paszówka 600 zł/t brutto, konsumpcja 610 zł/t brutto, powiat lubelski. Dzwoniłem do agroloku jeszcze taniej paszówka 590 zł/t brutto, cena na takim poziomie utrzymuje się od tygodnia, konsumpcja  20 zł droższa jej cena trochę wzrosła wcześniej była w takiej samej cenie jak paszowa.

Edytowano przez Laver

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

@Laver

jak nie masz potrzeby sprzedawac juz (bo gotówka potrzebna), to ja bym sie tak nie gorączkował.

troche powymarzało, na swiecie sytuacja napięta, moze jakas wojna sie trafić- wówczas mysle na Matiffie podskoczy.

A nie czarujmy się-wszyscy skupujący patrzą na tamtejsze notowania i wg nich ustalają ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie

Kwotacje GoodGrains  na dzisiaj:

Ceny netto

Pszenica ceny netto loco gospodarstwo (100 km od portów gda/gdy - liczony w tej cenie transport ryczałtowy 30pln/ tona - czyli na porcie cena plus 30pln do tych co podaje)

Pszenica 14 655pln

Pszenica 12,5 615 pln 

Pszenica 11,5 605pln

Rzepak 1620 - 1610 pln w zależności od miejsca.

Rzepak nowe zbiory. 1500-1510 w zależności od miejsca

Lubin 1000pln

W razie pytań proszę o telefon lub kontakt na priv.

Generalnie duże podmioty eksportujące zasypane są po uszy (awizacje przekładane po 3 razy), statki się ładują, jednak nie bardzo jest to gdzie sprzedać w cenach, które się kalkulują, popatrzcie na kalkulację "rolnikszukaceny" , podpiszę się pod tym, zawarta jest tam ważna kwestia matif + 5 euro, czyli premia, jak tylko giełda pójdzie w górę to może się okazać że na porcie będzie matif -10 lub nawet 20 euro, żeby sobie eksporterzy odbili  okres (teraz) kiedy dokładają do interesu.

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym jeszcze, że podobna sytuacja co pszenicę może spotkać niebawem rzepak, bo ceny oleju mocno spadły, nieporównywalnie do cen rzepaku. Jedynie zapotrzebowanie co niektórych zakładów może poratować sytuację, ale zobaczymy jak to się potoczy, bo nie lubię czarnowidztwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1305

Elewator Strzelno spadek z 640 na 610zł/netto za kons i sprzedających zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goliard    0

Dodałbym jeszcze, że podobna sytuacja co pszenicę może spotkać niebawem rzepak, bo ceny oleju mocno spadły, nieporównywalnie do cen rzepaku. Jedynie zapotrzebowanie co niektórych zakładów może poratować sytuację, ale zobaczymy jak to się potoczy, bo nie lubię czarnowidztwa.

 

Ja bym nie popadał w skrajny pesymizm na rynku krajowym ceny rzepaku winny być stabilne, rdr spada areał upraw,a  cena ropy szacunkowo ma się utrzymywać w przedziale 30-40 dolarów za baryłkę. Gdyby się okazało, że rzepak przemarzł to również nie ma co liczyć na wysokie ceny bowiem zostałaby zrównoważona tanim rzepakiem z Kazachstanu i Ukrainy. Trzeba jeszcze spoglądać za ocean - produkcja soi wydaje sie, że będzie dość wysoka - porównywalna do tego roku - co również sugeruje stabilność ceny. Oczywiście to wszystko to tylko spekulację, trzeba poczekać, aż w końcu zima się skończy. W zachodniopomorskim wczoraj w nocy odnotowano mróz (-7 w nocy) a teraz sypie ostro śnieg - zima w zenicie.  

Edytowano przez goliard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

mój rzepak raczej do przesiania :( ...


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Lokalny skup w Bełżycach (lubelskie) pszenica paszowa 610 brutto. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie popadał w skrajny pesymizm na rynku krajowym ceny rzepaku winny być stabilne, rdr spada areał upraw,a  cena ropy szacunkowo ma się utrzymywać w przedziale 30-40 dolarów za baryłkę. Gdyby się okazało, że rzepak przemarzł to również nie ma co liczyć na wysokie ceny bowiem zostałaby zrównoważona tanim rzepakiem z Kazachstanu i Ukrainy. Trzeba jeszcze spoglądać za ocean - produkcja soi wydaje sie, że będzie dość wysoka - porównywalna do tego roku - co również sugeruje stabilność ceny. Oczywiście to wszystko to tylko spekulację, trzeba poczekać, aż w końcu zima się skończy. W zachodniopomorskim wczoraj w nocy odnotowano mróz (-7 w nocy) a teraz sypie ostro śnieg - zima w zenicie.  

 

Dzisiaj trochę ceny odżyły ziarna rzepaku. Pojawiły się oferty na rynku 1700-1710zł netto mimo ciągle niskich notowań na poziomie ok. 356 euro. Przy większych partiach (powyżej 300 ton) dochodziły do mnie informacje o sprzedaży w cenach 1730zł netto.

Rozmawiałem dziś z Ukraińcem na północy Polski (war-maz.), czyli w rejonie potencjalnie największych strat spowodowanych przez mróz w Polsce tej zimy. Powiedział, że u nich rzepaki i pszenice są w o wiele gorszej kondycji niż w Polsce. Zresztą to nie pierwsza osoba z Ukrainy, która mi o tym wspominała, więc musi w tym być sporo prawdy. Z tym, że raporty o przezimowaniu, które mogą mieć wpływ na notowania będą dopiero pod koniec marca, a do  tego czasu może się wiele wydarzyć.

 

Na potwierdzenie sytuacji z rzepakiem na Ukrainie:

http://www.rolnikszukaceny.pl/rynek_roslin_oleistych.php?art=27#read

 

Z czasem te dane o Rosję i Kazachstan postaram się uzupełnić, oraz rozszerzyć o zboża, aby był większy przegląd sytuacji stanów upraw.

 

 

Dodam jeszcze, że na rynku odżył także owies, zwłaszcza o gęstości 49 i większej. W zależności od miejsca w kraju ceny oscylują na gospodarstwach 500-570zł netto.

Edytowano przez Rolnikszukaceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    111

To jakież te mrozy były na ukrainie że wymarzło jak z tego co pamietam podczas tej fali mrozów zalegał u nich śnieg gdy u nas w wiekszosci pola były gołe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Oby ta informacja się poteierdziła ,trzeba czekać z rzepakiem ,zeszłorocznym do maj chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

To jakież te mrozy były na ukrainie że wymarzło jak z tego co pamietam podczas tej fali mrozów zalegał u nich śnieg gdy u nas w wiekszosci pola były gołe.

Nie było tam żadnego śniego bynajmniej na zachodzie Ukrainy. Pare dni przed fala mrozów wracałem z nart pogoda panowała tam tak sam jak w Polsce było nawet po 12 stopni w cieniu śniegu zero rzepaki tragedia zboża też w słabej kondycji wiec nie ma co się dziwić że i im powymarzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Oby ta informacja się poteierdziła ,trzeba czekać z rzepakiem ,zeszłorocznym do maj chyba

kolego czekaj w mojej okolicy to rzepaki poleciały w 100% łacznie z moimi 10ha i czym to przesiac jak ma sie rolnosrodowiskowy na głowie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Jary rzepak to nie biznes już kilku w tym roku pisało o tym że się nie sprawdzi bo szkodniki go zjedzą.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

A czy dzisiaj jest na czymś biznes ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj